Author Topic: MONSTER TRUCK Losi LST XXL  (Read 4005 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
MONSTER TRUCK Losi LST XXL
« on: April 05, 2012, 09:04:53 PM »
Elem, stigao jedan Losi LST XXL... nov ... ogroman, a tek kutija, velikaaa...

Super je kad mu se skine maska, sve cisto, novo lepo slozeno cakli se... Maska mi se nesto bas i ne svidja, mislim da je oblik bio lepsi na LST2.... u Stvari imislim da je ovaj MONSTER LST XXL poboljsana verzija LST2, normalno sa jacim motorom i jos neki poboljsanjima..

a ima i pogorsanja, po mom skromnom misljenu, ako se nevaram, LST je imao ALU kucista amortizera, a ovaj plasticna, ili sam ja to promenio a nesecam se...

http://losi.com/Content/ProductStatic/LOSB0016/LST_XXL.jpg

Ono sto jeste, definitivno bolje na novom XXL je motor koji je veci i jaci, i to se definitivno oseca:
Losi 454 Engine Specs       http://www.losi.com/ProdInfo/LOS/250/LOSR2200-250.jpg
BORE: 0.728 in (18.50mm)
Stroke:0.669 in (17.00mm)
RPM: 36,000
Weight:0.859 lb (390g)
HP:3.5+
Piston /Sleeve: Silicone aluminum/brass with
chrome plating (ABC)
Connecting rod: Knife edged, lightened,
I-beamed,7075 T-6 alloy with oil hole and bushing
Crankshaft: High-carbon steel, precision ground
and polished with "turbo grooves"
Ball bearings: Front and rear of crankshaft
Cooling: Extra large anodized cool head with
easy access mounting reliefs
Starting: Combo pull/Spin-Start ready

Tu je i novo kvacilo "3-shoe Clutch with Aluminum Clutch Shoes" za koje mi se cini da odlicno radi svoj posao, za ovako veliki i teski monster...
Metal Gear diferencijali, koji bi trebalo da servisiraju veliku snagu motora, u mom slucaju se nije tako pokazalo....
Kao i Metal Gear servoi velike snage za upravljanje ...

Uz njega dolazi SPEKTRUM DX3S stanica sa telemetrijom... koja se meni licno ne dopada, lagana je i nekako mi deluje suvise nezno, kao
http://www.rc-modellbau-blog.de/wp-content/uploads/2009/03/untitled-1-copy-2.jpg
 da se vozi auto igracka a ne zver, mana joj je po meni, bar za moje godine,  za mene mali ekran, nema backlite, nekako mi nije adekvatna za ovu zver... Zamenicu je za 7 dana za SANWA M11X, kazu da je i to zver, pa Zver na Zver !!
Integrated telemetry with graphically depicted gauges on transmitter (requires DSM telemetry compatible surface receiver)*
10-model memory, Includes SR300 3-channel DSM sport receiver, Compatible with DSM, DSM2™ and Marine surface receivers
Monitor your engine or motor’s operating temperature in either Fahrenheit or Celsius
Never let a low battery stop you in your tracks – the DX3S and integrated telemetry let you watch over your receiver pack’s voltage to keep you in the running, Keep tabs on your engine’s operating range-safe high-rev operation
Rolling selector user interface for fast, easy programming and setup, 10-character model naming, Adjustable Frame Rate: 11 or 16.5ms
ModelMatch, Expert and standard modes, Digital trims, Throttle Punch, Steering dual rate, Travel adjust, Sub trims, Servo reverse
Exponential,  3-timer functions, Aux/Steering channel mixing, Telemetry alerts, Buzzer adjustments - high, low & off, Screen contrast
Transmitter battery alert, Right-hand configuration (only), Pre-set failsafe on all 3 channels
Dual ball bearing steering wheel design for smooth and precise operation.....
Inace sto se tice Telemetrije, nekako sam , nakon par voznji shvatio da mi to i ne treba.... Prvo nemas kad da gledas u te podatke koje izbacuje, napon Tx i Rx, temperaturu glave motora, brzinu ili RPM... Dobro je da postoje alarmi za donje i gornje vrednosti ovih parametara, da pisti....
Ako se dobro usteluje motor, netreba mi temp. glave motora, a koja je brzina i RPM, mi je totalno nepotrebno...
Po meni jedino sto valja to je napon baterija Tx i Rx, a i to se lako resi, posto je Li-Po ready, stavis Li-Po pa mozda te obavesti posle mesec dana da ti je pao napon...
Ja sam u DX8 SPEKTRUM, stavio proslog avgusta.2011 njegovu original Li-Po (7.4V 4000Mah) i do danas je nisam niti jednom punio, juce je pokazivalo 7.2 V.... FENOMENALNO !
DX3S mi je vec na prvoj voznji pistao za temp. motora na nekih valjda 103 C... Nakon provere, on pisti a ja vozim i .... nista...
Kasnije sam proverio na forumima, kazu da je pitanje koliko je sve to precizno, kao i RPM ili Speed ...
Zato sam se odlucio za Sanwu M11X za koju kazu da je "Pro" i garantuju 400m dometa ... i pogat MENU za razna podesavanja ...
http://rss.rcmart.com/wp-content/uploads/2008/12/sanwa_m11_restock_003.jpg

Losi kaze kod razrade motora, ne dirati nista dizne, prva tri rezervoara, lagano, pazljivo i strpljivo... Kod sedmog rezervoara ce poceti sam da prebacuje u drugu (high speed)... Elem, ja sam bio strpljiv i pazljiv prvih 10 rezervoara, i tu je trosio jako mnogo goriva, sve vreme dimio i po malo prekidao, po nekad.... Sa 7-8 rezervoarom j stvarno prosvirao, poludeo, poceo mnogo brze da se vrti i da mnogo bolje ide..
Malo sam mu samo uvrnuo high iglu i sad je VERY OK... Lepo prima gas, odmah odreaguje, lepo pali.... i brzo ide...

Pre prve voznje ovlas sam prosao po srafovima, nijedan nije trebalo da se dotegne, nakon 10 tanka, odneo sam ga uvece na Usce i tu sam u jednom momentu bezeci od pravog automobila, prilicno zveknuo u visoki ivicnjak i pokidao na prednjem desnom tocku, ruku na glavcini tocka i Turnbuckle (koja je  pritom celicna jedno 5mm).... Sad je zamenjeno novim delovima, a posle mi je ispao crvic sraf sa prednjeg differencijala, imao samo pogon na zadnje tockove i bez kocnice, posto diskovi koce preko prednjeg diff....
Dok, sam to spazio, vozio sam ga i mucio... a kao posledica svega toga, verovatno... jer je cela snaga motora bila na zadnjem diff. pukla mi je takodje celicna osovina (izlaz iz zadnjeg diff. na koji leze poluosovina tocka) Rear Diff Outdrive
http://www.losipartshouse.com/catalog/losb3540.jpg-450.jpg
i to na mestu gde je rupa za ovaj osigurac, debela je sigurno 6-7mm....
Nakon, svih ovih zezanja, probao sam ga juce pre kisu i sve opet radi fenomenalno...
Da... na nekom forumu sam nasao da je losi zeznuo stvar kod izbacivanja zice antene iz kutije prijemnika, ona se tu nesto savija i uvija nekih 2 cm da bi izasla napolje, a cela duzina je nekih 9-10 cm, zato sto je 2.4Ghz, pa sam prosto is samog prijemnika, napravio rupicu na kutiji i izvukao vertikalno antenu na gore, prijem je sada mnogo, mnogo bolji...
Sad kad sam postavio masku, odsekao sofer sajbnu, zbog hladjenja, probusio rupu sa strane da bih koristio Spin-Starter (fenomenalna stvar), stavio Li-Po 7.4V 2650 Mah u Spin-Starter, pali ko mina .... Nekako nemam zivaca da se zezam sa poteznicom i da kidam i menjam kanapcice !!
Moram samo da nabavim neki drugi zascticeni filter za vazduh , ovaj otvoreni sundher se brzo nakupi prasine... perem ga, pa zalijem Air Filter uljem...
Dobra fore mu je i rikverc, ako se negde zaglavis, menjas na stanici sa kocnicom ON...





Poz Zajko
« Last Edit: April 07, 2012, 09:46:10 PM by magic »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: A jel mogu ja da otvorim post o MOSTER TRUCK-ovima !!!????
« Reply #1 on: April 07, 2012, 08:07:47 PM »
DA SE NE BI NEKO ZEZNUO KAO I JA  :jaki:

KOD vracanja diferencijala okrenem naopako, iako na samom diff. pise TOP, nisam obratio paznju..
danas kresnem autic, sve lepo radi, ajd da provozam, kad ono....
Prednji tockovi lepo vuku napred, a zadni vuku nazad... gas... gas... auto stoji u mestu!
Nisam oma skapirao ubacim u rikverc, isto ali obratno !!! Kreten... Ocas skinem i okrenem TOP, normalno gore i sad pici kako bog zapoveda !!!   :_D
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior