Author Topic: Depron i balsa  (Read 4233 times)

Offline Grk

  • Newbie
  • *
  • Posts: 38
Depron i balsa
« on: April 27, 2012, 01:29:01 PM »
Interesuje me da napravim avion od te materijale, dal neko zna dal ima da se kupe u Kragujevcu? Ako nema depron onda stirodur bi moglo ali neznam dal se proizvodi toliko tanko(i vise bi voleo depron).

Offline Uros123

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
Re: Depron i balsa
« Reply #1 on: April 27, 2012, 02:16:17 PM »
E ovako , depron (izoflor) se prodaje u prodavnicama koje se bave laminatnim podovima ili mislim da se moze naci i u boljim farbarama . Ja sam izoflor nasao u ''Uradi sam'' prodavnici ali u BG . Sto se tice balze nju ti je malo teze naci ali  imas je ovde http://www.cvm.rs/cvm/intro/ mislim da salju i postom . Pre porucivanja raspitaj se oko postarine posto za to nisam siguran .

Pozdrav,  Uros  :)
                                                                                                                     
« Last Edit: April 27, 2012, 02:19:42 PM by branek »
Ucenik II godine Vazduhoplovne akademije u Beogradu, clan zemunskog Aerokluba "Franjo Kluz"

Offline Grk

  • Newbie
  • *
  • Posts: 38
Re: Depron i balsa
« Reply #2 on: April 27, 2012, 02:23:34 PM »
E hvala ti, ne radi njihov sait,za balza, sad, ali dobro, sigurno negde ima i ovde u Kragujevcu.Ne bih porucivao postom zato sto ne znam u kom stanju ce da stigne  lol

Offline Grk

  • Newbie
  • *
  • Posts: 38
Re: Depron i balsa
« Reply #3 on: April 27, 2012, 09:44:46 PM »
Hvala svima za odgovore, ali ako ne nadjem nesto u Kragujevcu necu nikako da narucim, strah mi je da se polomi balsa. Ali meni treba samo malo,znaci moci cu da iskoristm i tanki sperc ploca(jel se tako zove?).

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: Depron i balsa
« Reply #4 on: April 27, 2012, 10:06:12 PM »
Svi koji prodaju i rade sa balzom su svesni da je osetljiva i oni to lepo upakuju pre nego sto posalju tako da nema potrebe da se plasis. Ljudi su narucivali iz austrije i stigla je u odlicnom stanju !!!

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Depron i balsa
« Reply #5 on: May 04, 2012, 10:21:50 AM »
Pre neki dan sam bio u firmi Sitologika u Bg (iza Lastine autobuske stanice) (http://www.sitologika.rs), i mogu ti reci da imaju stvasta za modelare. Izmedju ostalog dosta materijala od balze (letvica i furnira). Mislim da ih vredi kontaktirati.

Offline Uros123

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
Re: Depron i balsa
« Reply #6 on: May 04, 2012, 10:44:07 AM »
Pa balza im je veoma teska  ali moze da se probere dobar kec i dvojka ostalo kamenje.
Ucenik II godine Vazduhoplovne akademije u Beogradu, clan zemunskog Aerokluba "Franjo Kluz"