Author Topic: JLZ predstavljanje  (Read 3069 times)

Offline JLZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
JLZ predstavljanje
« on: June 01, 2012, 05:04:09 PM »
Nisam znao da li smem u hangaru da se predstavim, pa evo ovde cu.

Pocetnik, 34 godine.
Zeleo sam helikopter, ali nisam si mogao priustiti "pravu stvar". Sta god bih nasao povoljno, od iskusnih letaca i prodavaca bih dobio: "Bacanje para", "pocetnik ne moze da leti sa tim".
Spustise me na zemlju :D

Iteresovanje preusmereno na automobile. Posle vecanja "sam sa sobom" i sa forumima (hvala vam sto postojite ;) ) sam odustao od kineza.
Sledece pitanje je bilo nitro ili baterije. Kako nemam nista, pocetno ulaganje u 3-5 baterija i dobar punjac sa balanserom me "uplasilo".
Zato sam prelomio - nitro.
Najvise o njima je pricao Bigneda. Na kraju sam otisao do njega i kupio jedan njegov buggy.
*Mislim da se sada pita: "Da li sam mu se trebao javiti" :D

Baggy je Kyosho Inferno 7.5 Sport (Valjda je taj. Jel Bigneda?)


Eto, nadam se voznji sa vama i dobrom druzenju
(new)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: JLZ predstavljanje
« Reply #1 on: June 01, 2012, 05:11:59 PM »
Dobrodosao, i nadam se da se uskoro vidimo na stazi!

poz
Veljko

Offline JLZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: JLZ predstavljanje
« Reply #2 on: June 01, 2012, 10:27:44 PM »
Hvala na dobrodoslici.

Danas bila prva voznja. Vau! Isao automehanicar samnom. Jutros otidjoh do njega da me uputi gde da kupim ulje za filter i kad je cuo za sta ce mi, morao je ici samnom :)
Vozio sam ja, on i neka deca se okupila.Svi smo se izvozali :)

Malo mi se gasio. Izgleda da se od vibracija odvije sraf od LSN. Kad bi se ugasio (samo umre), nije hteo da pali, pa sam osiromasivao smesu. Posle 3-3 hoce-nece, sastavio je pun rezervoar sa punim gasom, kocenjima itd.
Malo sam gledao po netu koje su dobre pocetne postavke.
Ler da se vidi 1mm rupa kad se pogleda bez filtera. Kod mene mora biti malo veci inace se gasi.
LSN sam zavio i kad se da pun gas, vidi se 1-1.5mm prostora do druge igle
HSN zavijen do kraja i otpusten 2,5 kruga.
Gorivo je tornado 16%
Ima li neko kakav predlog vezano za stelovanje? Ja sam na licu mesta stelovao po zvuku i kako vuce. Smesa je bila malo prebogata, ali nije smetalo pocetnicima :)

Skinuo sam autu tockove i oprao ih. Malo se spuzve natopile...
Ocistio sam ga od prljavstine malo.
Sve zglobove, zupcanike i ostale delove koji se habaju sam spricnuo sa silikonskim uljem. Moze ovako?

Ulje sam kupio Motulovo. Sto je to masno ljudi. Nisam mogao da ga operem vrelom vodom i deterdzentom. Ocedio sam vodu, a spuzva masna - neverovatno. Ako kome zatreba neka trazi kad se vidimo :) Mislim da mala bocica moze ohoho da traje.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: JLZ predstavljanje
« Reply #3 on: June 02, 2012, 12:37:44 AM »
Rekoh ti za stelovanje slobodno zovi, ima uvek neki slobodan parking da se to lepo namesti...

A ako dodjes u nedelju dobijes pokazno-prakticnu vezbu sa detaljnim objasnjenjem ;)

Podseti me da ti ponesem uputstvo za model i motor, to sam zaboravio da ti dam :)


Offline JLZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: JLZ predstavljanje
« Reply #4 on: June 02, 2012, 09:24:05 AM »
Dolazim :)
Od koliko i gde ces ti biti?

Magic je predlozio Ivancu u 'idemo na voznju'. Jel tamo?

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: JLZ predstavljanje
« Reply #5 on: June 02, 2012, 11:06:49 AM »
Pozz i dobrodosao  ()-()