Author Topic: Pogresno probusena rupa na propeleru  (Read 3308 times)

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Pogresno probusena rupa na propeleru
« on: July 22, 2012, 01:12:27 PM »
U zurbi naravno morao sam rupu sa 5mm na 8mm da prosirim i pobegla je burgija za 1,5mm na jednu stranu, ne prema krakovima vec na drugu stranu.Elisa dobro stoji na modelu, sa cela se vidi je malo pomerena, sta da radim...???

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Pogresno probusena rupa na propeleru
« Reply #1 on: July 22, 2012, 02:26:50 PM »
Male fabricke decentriranosti rupe ja resavam dodavanjem "vruce plastike", ali tih 1.5mm kod tebe mislim da tesko moze da se izbalansira.
Za ubuduce kad prosirujes rupu sa 5 na 8mm idi postepenim prosirivanjem sa burgijama 5.5, 6, 6.5, 7, 7.5 i tek na kraju 8mm.

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Pogresno probusena rupa na propeleru
« Reply #2 on: July 22, 2012, 03:31:45 PM »
Ili koristi step burgiju t.j. sisarku....
One su najsigurniji nacin da prosiris rupu a da se osno ne pomeri.
http://www.charm-lite.com/images/step.gif

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: Pogresno probusena rupa na propeleru
« Reply #3 on: July 22, 2012, 04:44:07 PM »
Prosirio sam je prvo sa 5mm na 6mm i odem da namontiram kad ono 8mm osovina, nisam prethodno merio niti skidao staru elisu.Po predpostavci koji je motor izbusim na 6mm kad ono jbg. 8mm.Popizdim i ne nastavim 7mm pa 8mm nego odmah 8-ica i blago odem ukoso...Sad sam blago rasirio i sa druge strane, podkajlovao, stego muski i premerio i sad je ok!Radice posao, mogao sam pored kajle da dodam i vruci lepak ali racunam kad ga stegne podloska od napred i ploca spinera od nazad + gedora i rucica gedore od 30cm = nema to kuda.Nije mi prvi put da prosirujem rupu na elisi ali sam prvi put uprskao.Ubuduce lagano...

Offline srkipa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 78
Re: Pogresno probusena rupa na propeleru
« Reply #4 on: August 23, 2012, 12:37:42 PM »
Ja bi tu dodao lepak sto je sigurno sigurno je za svaki slucaj.