Author Topic: UTVA 75  (Read 85467 times)

Offline aerofly

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
    • facebook.com/modeling.serbia
Re: UTVA 75
« Reply #45 on: December 05, 2012, 08:35:49 PM »
Xaxaxaxa..Sale je uvek pri ruci kad zatreba (work) (work) nekako posao brze ide ;namig a mislim da moze da se uglavi opruga od 8mm ako imas i tanju nije problem samo da je dosta jaka..cucemo se u svakom slucaju mora da se isproba na licino mesto!!

Offline aerofly

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
    • facebook.com/modeling.serbia
Re: UTVA 75
« Reply #46 on: December 09, 2012, 06:31:42 PM »
Zima zima epa sta je >:( >:( >:( radimo u svim vremenskim uslovima doduse tesko ali istrajno :big smile malo se teze funkcionise u radionici bez ikakvog grejanja ali bitno da ima barem malog pomaka..kada se zavrse svi radovi na trupu koje iziskuje smirglanje,seckanje jednom recju pravljenje prasine zavrsni deo folija itd..kucna varijanta!!

na fotografiji je izrada kokpita koji ce u nekoj drugoj fazi dobiti i one ukrasne elemente za sada samo gruba izrada!!Poklopac pored prednjeg stakla ka motoru mozda malo naruzuje sliku celog modela ali je jako korisno pri namestanju rezervoara i creva za dotok goriva ka motoru!!












Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: UTVA 75
« Reply #47 on: December 09, 2012, 10:07:32 PM »
Moza si mogao poklopac da  postavis na magnete , pa se ovi  srafovi nebi videli...

Offline aerofly

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
    • facebook.com/modeling.serbia
Re: UTVA 75
« Reply #48 on: December 09, 2012, 10:34:36 PM »
Planiram na kapotaz da stavim magnete po dva sa leve i desne strane ,a nista nije konacno na modelu sve dok se ne stavi folija :big smile :big smile

Offline aerofly

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
    • facebook.com/modeling.serbia
Re: UTVA 75
« Reply #49 on: December 15, 2012, 08:58:28 PM »
Jos malo pa folija oo)) (yay) instaliran je servo gasa mozda sam mogao da izbegnem i njega u ovom delu trupa ali sta je tu je..dok ne stigne folija malo sam sredjivao unutrasnjost.. (work)
Nitro temeljna Siva mi se nasla pri ruci stim sto treba jos jedna ruka da se predje..













Offline aerofly

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
    • facebook.com/modeling.serbia
Re: UTVA 75
« Reply #50 on: December 25, 2012, 09:55:39 PM »
Evo nesto od malopre..pocinje da lici na nesto 8) :P
























Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: UTVA 75
« Reply #51 on: December 26, 2012, 12:24:09 AM »
prelepo izgleda. kako si mislio da napravis sarkice na vratima?

Offline aerofly

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
    • facebook.com/modeling.serbia
Re: UTVA 75
« Reply #52 on: December 26, 2012, 05:01:29 PM »
hvala Miso..mislio sam nesto sto jednostavnije,imam klasicne sarkice za elerone pa sa tim!imas li neki predlog?

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: UTVA 75
« Reply #53 on: December 26, 2012, 10:22:46 PM »
mozda nesto ovako (aluminijumski lim je od ofset ploce. imam ih debljina 0.15 i 0.3 mm ako ti zatreba)?

http://www.modelflight.regheath.com/mf098/wipset.htm

ili ovako

Offline aerofly

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
    • facebook.com/modeling.serbia
Re: UTVA 75
« Reply #54 on: December 27, 2012, 10:34:30 PM »
Izgleda malo komplikovano ali i nije..dosta deluje realisticno!videcu moze li se ovo odraditi kod mene jer vratanca imaju sa gornje strane gde bi bile sarke blagi radijus znaci nije skroz ravna linija pa mozda to nece moci?A reci mi sta su tacno ofset ploce..?

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: UTVA 75
« Reply #55 on: December 27, 2012, 10:40:29 PM »
Ofset ploce se koriste u stamparijama kao neka vrsta matrice za stampu. Probao sam, odavno doduse, da napravim ovakve sarkice i ispalo je ok.

Offline Belja kv

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: UTVA 75
« Reply #56 on: December 28, 2012, 07:54:43 AM »
Ofset ploce imam ako ti trebaju javi, ;namig

Pozdrav...

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: UTVA 75
« Reply #57 on: December 28, 2012, 11:28:29 AM »
Bojim se da nećeš moći da izvedeš baš jednostavno otvaranje, što zbog krivine spoja, što zbog debljine rama.
Jedina povoljna stvar je to što konstrukcija ide u "V".
"Ravnu" šarkicu možeš da postaviš negde oko sredine, ali će ram da zapinje na suprotnoj ivici, zbog debljine tj širine tj dubine, pri otvaranju...
Davno sam imao sličan problem i posle popriličnog isprobavanja raznoraznih varijanti...  4e  (work)
 :sljus Probam "gumeno" rešenje i  oo)) :)aplauz
Upotrebio sam, takozvani "gumeni prst", koga ima u svakoj apoteci...
Jedino, ne treba preterati sa zatezanjem!...
Da se nebi videla guma, napravi se par proreza na stubovima, što bliže vrhu tj spoljašnjoj ivici, provuče se "crevce" od "prstića", kome odsečemo višak i zakačimo (plavo) recimo štapićem od lilihipa ili već...
Mislim da je slika dovoljno jasna?!

« Last Edit: December 28, 2012, 04:34:43 PM by miša2002 »
#FFCC00

Offline aerofly

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
    • facebook.com/modeling.serbia
Re: UTVA 75
« Reply #58 on: December 28, 2012, 03:00:51 PM »
Hvala Beljo planiram uskoro da ti saljem dimenzije za oznake za Utvu.. :big smile
A pitao bih Misu jel je to za bebe za zubice taj gumeni prst? Ovako..koliko sam ja ovo razumeo guma se provlaci od jedne ka drugoj strani znaci leva i desna vrata su spojena ovom gumom pa prilikom otvaranja dolazi do zatezanja gume sto uzrokuje da se to samo po sebi vrati na mesto..znaci ta guma bi takodje imala funkciju da vrata drzi na svom mestu?? mmmm

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: UTVA 75
« Reply #59 on: December 28, 2012, 04:28:24 PM »
 :big smile nije za zubiće.
Ima rukavice, a ima i samo za jedan prst!
Uslovno bi mogla i da ih drži zatvoreno, zbog krivine, ali pre ih drži otvoreno. U delu na trupu staviš neku kukicu ili slabi magnet, za zatvaranje.
#FFCC00