RC MULTIKOPTERI > PITANJA POČETNIKA O MULTIKOPTERIMA

droidworx

(1/3) > >>

miloš:
Treba mi pomoć oko pravljenja droidworx-a: šta i kako oko elektronike, nabavke, saveta ...
Da li postoji neki post vezan za sklapanje droidworx-a ili da pričamo ovde.

cakra:
Preciziraj malo...sta bi ?
Imas droidworx ram? pa hoces savet za elektroniku?

Najblize... i sasvim korektne cene za sve multirotor sisteme imas na:

http://www.kopterworx.com/Shop
to verovatno znas... ;)

U svakom slucaju droidworx je vrh... na takav sistem bi ja  ful mikrokopter  elektroniku...ili (nikad probani al' kazu da je dobar) wookong...

Svaka cast za izbor...jeste da kosta al'... (res) (<--)

miloš:
Nemam ram.
Dok čekam ram, nema ga u nabavci, ne mogu da se odlučim, a i nisu mi baš neke stvari jasne.

Šta predlažete za napajanje motora Okto XL Power board v8 i još osam pločica ili Aerodrive 8 Power board i da li ovo odgovara za axi ili onixstar motore, tj da li treba uzeti i još osam kontrolera.

Što se ožičenja za motore tiče, a ako sam u pravu, ne bi bilo loše uzeti power distribution board, ma da je to čisto estetike radi i lakšeg vezivanja.

Dalje ide "kontrola leta" da je tako nazovem. Da li uzeti Hoverfly PRO ili Flight-Ctrl V2.1

Da sa ovim završim, za danas.
Dosta upućuju na DJI sistem, tako da bi najverovatnije on išao uz ovu priču. Da li DJI može biti kompatibilan sa ovim komponentama? Koliko sam shvatio DJI ima auto pilot i GPS navigaciju.
Ako imate bilo koje sugestije ili preporuke...

gizmo:
Milose, po tvojim pitanjima rekao bih da nemas bas nekog iskustva sa multikopterima vec da si otprilike pohvatao po netu sta ima u ponudi, ali da nisi siguran sta tu sve moze da se iskombinuje.
Da li imas iskustva sa letenjem helikoptera i multikoptera?

cakra:
Ok, shvatam...preopsirna tema  ;)

Za koji god se sistem odlucio prvo malo precesljaj internet (tek ce te to zbuniti) :sljus

Prvo se odluci koji ces FC da koristis-to je osnovno...posle sve ostalo

Mikrokpter je odlican i zaokruzen sistem...nema sta ne moze sa njim...koristi njemu specificne i2c esc zvane MK bl ctrl, koji su brzi i odlicno intergrisani u ceo MK sistem...
ZA full letilicu, treba ti MK FC 2.1, navi ctrl i gps...

Ako pravis okto onda uzmi  http://www.kopterworx.com/Power-boards/Okto-XL-Power-board-RTF
 na njemu imas vec postavljeno 8 esc, kvalitetno zalemljenih!

Aerodrive je po meni skup...ali za extra terete pravo resenje....
Generelno, najveca mana mu je sto je sve na jednoj ploci ( nazalost, to mu je i vrlina, sve je lepo organizovano i pregledno, pa je lako napraviti uredan sistem), ali ako ti kojim slucajem  crkne koji esc-a desava se, veruj mi... ;)onda ga celog moras poravljati ili kupiti nov...

Da budem iskren to je mana i okto xl power boarda, jer da bi odlemio neispravan esc i ponovo zalemio nov esc-treba ti solidno servisersko umece i dobar ALAT...
Ja sam bas pre par meseci menjao dva esc-a na hexi...sasvim je izvodljivo ali uz dobar alat...a esc se da i poraviti ;).



Hoverpro ne poznajem...koristi obicne esc-ove?

DJI WOOKONG...takodje koristi obicne ESC-ove...imaju ga par ljudi sa foruma...ja ga nemam, ali kazu da leti odlicno, mada nije ni jeftin :P

Sto se motora tice, posto pucas visoko...neces pogresiti sa kopterworx KW serijom...axi-jem... (photograf)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version