Author Topic: Gabor  (Read 116288 times)

Offline Gabor

• Hero Member
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Gabor
« Reply #180 on: August 24, 2022, 09:51:21 AM »
J-3 Cub, drvene konstrukcije sa rasponom krila od 1180mm, proizvođač je dobropoznati Dancing Wings Hobby.

30468-0

Početkom sezone je imao prvi let, ali prilikom sletanja se prevrnuo

Nakon zamene osovine i prop saver-a, rešili smo i kapotaz (fabrički je bio jako mekan i providan), kojeg je odštampao Nedeljko iz B.Palanke. Malo sam modifikovao ugao fiksiranja glavnog trapa, i stavio sam malo veće točkove.

30470-1

Pri poletanju je dosta stabilniji, a za sletanje definitivno zahteva idealno pokošenu i nisku travu ili betonsku pistu

30472-2

Evo jednog video zapisa, doduše tekst je na mađarskom jeziku, ali mozete pogledati kako je leteo

Detaljan tekst i fotke imate na mom blogu, na sledećem linku:

« Last Edit: August 24, 2022, 10:12:11 AM by Gabor »

Offline Gabor

• Hero Member
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Gabor
« Reply #181 on: November 28, 2022, 09:47:35 AM »
TrainAir je visokokrilni trener model od za nas vec dobropoznatog proizvodjac Styroman iz madjarske

30753-0

Od penastog materijala,  prodaje se sa rasponom krila od 1200mm. Ovaj na%u0161 je bio prototip i ostavljena je puna duzina krila od 1500mm

30755-1

Do nas je stigao na neki nacin sasvim slucajno. Trebali smo da preuzemo model Fun Cub od istog proizvodjaca, ali nismo uspeli da se organizujemo i da se nadjemo tog dana kad smo bili u Budimpesti, jer i proizvodjac, i distributer su bili na godisnjem odmoru, van grada. Posto smo imali narudzbinu za trener model od penastog materijala, dan pred polazak sam kontaktirao par poznanika, da vidim ko ima da proda trazeni model. Andras iz Soljmara (gradic nadomak Budimpes1te) mi je ponudio ovog trenera. Ubrzo smo se dogovorili za cenu, i za vreme, kad nas ceka kuci na kaficu i da preuzmemo model

30757-2

Nakon dve nedelje, od kad je model preleteo u nasu flotu, ukazala se prilika da izadjemo da ga poletimo

30759-3

Detaljnije o modelu mozete procitati na mom blogu, na sledecem linku:

« Last Edit: November 28, 2022, 09:55:23 AM by Gabor »