Author Topic: Zagi wing  (Read 56778 times)

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Zagi wing
« Reply #15 on: June 07, 2013, 07:53:08 PM »
Malo ih digni, 3-5 stepeni. Kad ga poletis, utrimovaces ga
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline Rale

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
    • Aeromodelarstvo iz ugla Milosa Raletica
Re: Zagi wing
« Reply #16 on: June 09, 2013, 10:25:41 PM »
Zahvaljujuci Zeljku (zbabic) danas sam imao zadovoljstvo da letim njegovog Zagija.
Model je veoma poslusan i pokretan. Pravo je uzivanje leteti ga.

Ovaj Zeljkov topik me je "naterao" da skinem sa tavana, jos pre dve godine, izrezana krila za Zagija.
Kada se vratim sa odmora potrudicu se da ga sto pre zavrsim i udjem u klub "Zagista".

Rale




Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Zagi wing
« Reply #17 on: June 09, 2013, 11:36:49 PM »
Hvala Rale!
Meni licno je veliko zadovoljstvo dobiti pohvalu od modelara kao sto si ti!
Kad se zavrse godisnji odmori, ponovo se druzimo. Uzivao sam danas!
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Zagi wing
« Reply #18 on: June 10, 2013, 02:02:01 PM »
ja sam zavrsio model u potpunosti ali  stanicu koju sam kupio gas mi je bio na desnoj strani sa eleronima i tako sam vezbao na simulatoru ali sada smo prepakovali na levu stranu kako i treba da bude pa mi je sve naopako tako sada moram ponovo da vezbam jer nismo mogli da umiksujemo kanale na stanici tako da je proba odlozena najmanje sedam dana do tada cu da se valjda naucim inace model je lepo ispao nadam se da ce tako i leteti bacim ga iz ruke ide pravo bez nekog zaokretanja nadam se da sam postavio bateriju na pravo mesto.

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Zagi wing
« Reply #19 on: June 10, 2013, 03:00:24 PM »
@radisa.radic
Drago mi je da je model gotov, ako iz ruke tako ide onda ce sigurno lepo i leteti. Obavezno postavi video! Mozda i neka fotka da se postavi?
Kolika je ukupna masa zavrsenog modela?
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Zagi wing
« Reply #20 on: June 10, 2013, 09:04:40 PM »
evo nisam mogao da se strpim i vezbam na simulatoru danas model poleteo pao jedno 10 puta ali nije mu nista leti lepo ali livada na kojom sam leteo toliko je mala a okolo sve suma a nemam iskustvo sa letenjem te sam ga okaci jedno dva puta na drvo leti pravo sa 50 posto gasa samo zaokret moram jos da vezbam sve mi je naopako sada na stanici ali osecaj je neverovatan kao da imam 10 godina (<--) (<--) (<--) (<--)

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Zagi wing
« Reply #21 on: June 10, 2013, 09:07:16 PM »
zaboravih model je sada tezak 670 grama a pre oblaganja trakom imao 525 grama iako je motor slabiji ovo meni deluje mnogo brzo uspeo sam da napravim i par lupinga neznam ni ja kako...

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Zagi wing
« Reply #22 on: June 10, 2013, 11:10:16 PM »
Odlicno da je model poleteo!  :)aplauz
Zagi je izdrzljiv, samo ti njega leti! Ako i bude neke stete, lako se pravi. Ako mozes, podigni ga i onda polako napravi par krugova, pa osmice i uvezbaces. Uzivaj!
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Zagi wing
« Reply #23 on: June 11, 2013, 02:16:39 PM »
Hvala jos jednom na pomoci uskoro pocinjem i drugog da pravim samo da savladam tehniku letenja a elektroniku cu da narucim sa hoby kinga

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Zagi wing
« Reply #24 on: June 11, 2013, 08:04:41 PM »
I danas se naslo malo vremena za letenje. Za razliku od proslih odlazaka, danas sam imao drustvo jedne mlade dame. Telefonom je zabelezila danasnji let.
Oblaci su se navukli, vetra je bilo, a kad se vetar razduvao, vreme je bilo da se ide kuci.

 
« Last Edit: June 11, 2013, 08:07:28 PM by zbabic »
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Zagi wing
« Reply #25 on: June 11, 2013, 08:58:46 PM »
super je svaka cast kod mene je bilo vreme nedaj ti boze provala oblaka a jedva sam cekao da dodjem sa posla i odem na livadu da malo vezbam....nadam se da cu i ja ovako soferirati :)aplauz

Offline Rale

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
    • Aeromodelarstvo iz ugla Milosa Raletica
Re: Zagi wing
« Reply #26 on: June 11, 2013, 10:38:26 PM »
Odlican video. Predivni oblaci, plavo nebo i siguran let.

Ali sve pohvale idu mladoj snimateljki  :)aplauz. Ni jedne sekunde nije izgubila Zagija iz vida.
Njeni komentari su posebno simpaticni.

Pozdrav, Rale

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Zagi wing
« Reply #27 on: June 11, 2013, 10:45:05 PM »
Hvala!
Za snimateljku moram reci da je prava, bez nje, nista!
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Zagi wing
« Reply #28 on: June 12, 2013, 07:05:36 PM »
Ova dosadna kisa (nije odavno ni padala) zeznula ceo plan! Danas nista od letenja. Hteo da probam Zagija sa vecim elisama (9x6 i 10x 4.7).
« Last Edit: June 12, 2013, 07:07:39 PM by zbabic »
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Zagi wing
« Reply #29 on: June 12, 2013, 07:23:35 PM »
u cacku pada ceo dan ja se nadao da prestane pa da malo letim malo lupam ali nista od toga a javljaju i narednih dana ovako  oo))