Author Topic: HK500 (United Hobbies)  (Read 16055 times)

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
HK500 (United Hobbies)
« on: December 19, 2008, 03:16:12 PM »
Evo linka i videa za one koji su zainteresovani za ovaj helikoper.

Ovo je prvi put da se srecem sa RC helikpoterima i mogu vam reci da me odusevila
konstrukcija i kvalitet izrade.
Heli nije moj vec naseg kolege iz Podgorice, koji je takodje prvi put u prici sa helikopterima.
S obzirom da mu je ovo jedan od prvih letova prosudite sami kako to sve izgleda.


http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7902&Product_Name=HK500_3D_Helicopter_Kit_w/motor_&_Upgrade_Parts

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #1 on: December 19, 2008, 03:30:05 PM »
Za prve letove ovo je odlicno, mada ja tu malo vidim i svoju boljku, naime i ja ovako cesto setam levo desno da bi uvek bio iza repa svog helija

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #2 on: December 19, 2008, 04:23:21 PM »
 :)aplauz

svaka čast, za prvi let je i više nego odlično.

aj pa nek je sa srećom...
 (<--)
« Last Edit: January 11, 2009, 06:38:02 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #3 on: December 19, 2008, 04:33:29 PM »
Hvala, hvala. Ne znate koliko je tesko sve to sastaviti i podesiti kad prvi put u zivotu vidis takav neki sklop
a u blizini nema nikog ko ima iskustva sa tim. Goran se u vezi njega cuo malo sa Lazom i Ivanom pa su mu
oni telefonom davali neke instrukcije, koliko je to moguce.

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #4 on: December 21, 2008, 01:25:03 AM »
Људи, није фер!

Хајде дајте детаље - жиро, сервои, батерије, мотор...

Даље, састављање (наравно са пуно слика, коментара и савета).

Затим програмирање станице, тримовање...има нас које све то интересује!

Честитам на успешном пројекту и првом лету!

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #5 on: December 21, 2008, 09:31:20 AM »
Sve cestitke i od mene! Lepo ste to sklopili i jos lepse poleteli!

Sale

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #6 on: December 21, 2008, 12:15:57 PM »
Stavicu ovih dana ako hocete malo detaljnijih slika sklopova.
Goran je to sastavio za par dana a heli je dosao iz nekoliko djelova.
Dosao je posebno trup, rotori, rep...
Kada je podesavan korak elise, nismo znali kako se to radi pa smo izvadili dvije od tri zice iz motora
da se ne bi okretao glavni rotor, medjutim tako smo izgoreli ESC od 80 ampera koji je dosao sa njim.
Zbog toga se dugo cekalo na prvi let.
Takodje ima problema sa gyrom koji nekad radi a nekad ne, i kada se heli upali, zice iz gyroa moraju da
se izvade i ponovo vrate da bi isti proradio.
Servoi su standardne velicine, metal gear, malo slabije brzine nego sto bi trebalo ali radi sve ok.
Baterije 6S 2350mAh 30C
 

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #7 on: January 26, 2009, 06:50:58 PM »
Bio sam u prilici da vidim kod Gorana ovaj heli tek kada je stigao.To je inace bio moj prvi susret sa RC helikopterom.Tada je bio u pocetnoj fazi sklapanja tj.na stolu mali milion srafa,polugica...Naravno kod helija je najinteresantniji kako glavni tako i repni rotor.Inace heli je dobro uradjen glavni dijelovi rotora su metalni a ne plasticni sto se vidi i na sledecim slikama.Ova vrsta modelarenja je u potpunosti drugacija od modelarenja sa avionima,jedrilicama...Kako kazu sve ima svoje cari pa tako i ovo.Jos prije susreta sa ovim helijem razmisljao sam o kupovini helija,a sa ovim susretom sve je to jos vise dobilo na znacaju.Servoi koji su ugradjeni na ovaj heli su standardni http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2  gyro za repni rotor http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6754&Product_Name=MKS_191_Headlock_Gyro
Prilikom prvih letova napravio sam nekoliko fotografija najinteresantnijeg sklopa...


 
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #8 on: January 26, 2009, 07:17:14 PM »
Nema sta lep helikopter!!!
Goranu naravno SVAKA CAST  :)aplauz jer je uspeo da sam sklopi i po prvi put poleti helikopter a to je svakako tesko kada nemate nikoga blizu da vam bar psihicki bude lakse!!!


Ivan
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline robi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
  • sad si gore,sad dole
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #9 on: January 26, 2009, 07:34:50 PM »
koliko je taj HK 500 težak sa baterijama ?

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #10 on: February 02, 2009, 11:58:12 PM »
Mislim da da ce za koji dan da stigne jedan HK-500 i u Beograd,kazu da ga pakuju za SRBIJU.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #11 on: February 03, 2009, 08:27:47 AM »
Steta sto nisam znao da ga neko kupuje posto bi Goran svog vjerovatno prodao povoljno...

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #12 on: February 03, 2009, 11:05:44 AM »
Nije mi jasno zasto kupujete no name helikoptere , koji nisu provjereni ? pa za te iste pare mozete kupiti ili mozda malo vise mozete kupiti protosa ili T Rex 500 .
Ja sam T Rex 500 sa motorom i ESC platio 299 dolara u Infinitiju na bozicnoj rasprodaji a kada na ovu cijenu HK 500 dodate cijenu ESCa to izlazi ista cijena !
U ovom hobiju se ne isplati kupovati ne provjerene stvari i jeftine stvari jer to uvijek bude mnogo skuplje !
Ja ovo cisto navodim kao prijateljski savjet tako  da me neko ne bi pogresno razumeo !

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #13 on: February 03, 2009, 11:24:32 AM »
Evo sada sam malo trazio po netu sta kazu oni koji su letjeli ovaj heli :

that helicopter is unflyable without a 3500-4000mah 6cell pack, it is completely tail heavy so every time you go to do a piro it will fall / be pulled backwards, I know... I was suckered into buying this one too...

to check your balance turn the flybars to the sides and lift it even with your fingers... the tial should lift first for 3d, it should be even for sportflying... if the tail is down... you will crash it eventually...


Ovaj heli je tail heavy, znaci ne valja mu balans i sa njim je nemoguce letjeti 3D ili sport flying , u osnovi mozete ga koristi za hoover ili letenje osmica !
Razvila ga je firma RC.tec ali ga nije stavila u proizvodnju jer nije bio skroz rjesen dizajn da bi nakon toga firma sa kojom su oni saradjivali ukrala taj dizajn i krenula sa proizvodnjom i prodajom !

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #14 on: February 03, 2009, 05:48:22 PM »
kada stigne spakovacemo ga i napravimo za letenje ili lebdenje ,nisam ja fan extreme 3d letenja jer nema ko ga nije vise puta otreso o ground u 3d formatu gledao sam letenje njegovo deluje mi mirno ,ali imacemo priliku da ga testiramo ,mada nisam narucio baterije za njega to cemo malko kasnije a dvoumio sam se izmedju njega i hk450 pa posto ga Ivan ima rekoh da probamo drugi model. u svakom slucaju hvala javljam kada ga preuzmem.Bilo bi lepo kada bi kolega iz CG preneo svoje impresije o svom modelu.