Author Topic: Bjornax "smoke" System !  (Read 4617 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Bjornax "smoke" System !
« on: July 29, 2014, 07:43:03 PM »
Sklopili smo dogovor sa Swedima BJORNAX "smoke" za dealer ship i porucena probna kolicina razlicitih "smoke", razlicitih kapaciteta i razlicitih boja (5 colors)… Trebalo bi da bude kod nas za 7 dana…



Za one koji nisu upuceni ovde se radi o plasticnim potronama koje su punjene nekom smesom, koja kad se upali baca "smoke", najveca patrona 60 gr kazu dimi do 3 min, onako lepo i debelo…  ovo je  pre svega predvidjeno za elektro letelice, nema posebnih rezervoara, tekucina, pumpica itd…

Prosta varijanta je kad se instalira na trup (ispod trupa) ili ispod krila, upali se cigaretom i   (<--)  (piči blago čiči)

Moje pitanje, ovde na forumu je sledece… ako neko ima ideju ili neko tehnicko resenje kako to upaliti remote kad je vec avion gore… OK, uzme se wireless prekidač najprostiji HK verzija, koji ide u Rx, kažu trebalo bi posebno napajanje neka obicna baterija 9V ili manje i recimo okidac…. pa razmisljam fosfor sa glave sibica, ali bojim se da je suvise trenutno da nece upaliti ili recimo malo baruta, ali gde naci barut i koliko, kako se barut aktivira strujom… itd…itd…

Ameri prodaju neke RC Smoke Ignators, 10 baka 5 kom, sto nedeluje mnogo ali mi je nekako resenje klimavo…
evo slika










Ako neko ima neko iskustvo ili pametnu ideju kako ovo lepo i dobro i efkasno postaviti i koristiti
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Life is easy eat,sleep, fly!

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Bjornax "smoke" System !
« Reply #2 on: July 29, 2014, 08:34:09 PM »
Nista lakse nego upaliti to cudo....
Raketni modelari koriste elektricne upaljace za svoje motore....
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 323
  • Goran Nis
Re: Bjornax "smoke" System !
« Reply #3 on: July 29, 2014, 09:10:25 PM »
Nista lakse nego upaliti to cudo....
Raketni modelari koriste elektricne upaljace za svoje motore....

I to se vrlo lako prave a nisu ni skupi e sad da li moze na 5v da se upali nisam siguran mi smo ih palili na 12v.
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Bjornax "smoke" System !
« Reply #4 on: July 29, 2014, 09:40:35 PM »
gde to ima da se kupi… ili se pravi.. kako izgleda, kako radi na koju foru !_
Nista lakse nego upaliti to cudo....
Raketni modelari koriste elektricne upaljace za svoje motore....

I to se vrlo lako prave a nisu ni skupi e sad da li moze na 5v da se upali nisam siguran mi smo ih palili na 12v.
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Bjornax "smoke" System !
« Reply #5 on: July 29, 2014, 10:59:44 PM »
Moj savet moj klub ..... (siguran sam da će te naći rešenje. ... slobodno se pozovite na mene ali dobri su to ljudi može i bez najave)


Aeroklub Franjo Kluz

Cara Dušana 57, 11080 Beograd, Zemun
Telefon: 011/261-9164


A to je inace dve žice spojene tankom cekas žicom koja je savijena u sredini da bi ušla u raketni motor i kad dobije struju cekas se usija i upali motor momentalno.....
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Bjornax "smoke" System !
« Reply #6 on: July 29, 2014, 11:19:02 PM »
Hvala ... ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Uros123

  • Newbie
  • *
  • Posts: 45
Re: Bjornax "smoke" System !
« Reply #7 on: July 29, 2014, 11:34:24 PM »
Takodje kao clan AKFK preporucujem da dodjete u klub sa ciljem, a iz njega cete izaci sigurno sa resenjem. Dao bih preporuku da sacekate prvu sarzu tih dimnih "kutija" i da onda odete do kluba. Zavisno od lakoce zapaljivanja smese se mogu uraditi i upaljaci koji ce sigurno moci da je upale. Kod nekih raketa koje se izradjuju u klubu za paljenje motora moraju da se koriste sefersi (kod pravih raketa pale inicijalnu kapislu a ona dalje raketni motor) zbog velicine mlaznice i tezine paljenja baruta, tako da mozda i oni budu resenje.
A sto se tice samog paljenja tog upaljaca, ono se moze odvijati i u vazduhu nakon poletanja pomocu nekog elektronskog prekidaca kao sto je ovaj  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8833__Turnigy_Receiver_Controlled_Switch.html
 ()-()

Pozdrav,
Uros
Ucenik II godine Vazduhoplovne akademije u Beogradu, clan zemunskog Aerokluba "Franjo Kluz"

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Bjornax "smoke" System !
« Reply #8 on: July 30, 2014, 07:43:43 AM »
Elektronska cigareta ima svoju bateriju, taster koji se moze pritisnuti nekim servom i grejac - usijana cekas zica koji moze da upali taj patron

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Bjornax "smoke" System !
« Reply #9 on: July 30, 2014, 10:38:24 AM »
Hocu zasigurno, samo da ih ddobijem u ruke za jedno nadam se 7 dana….
Elem u oba slucaja treba nekako resiti "upaljac" da ne bude paljenje cigaretom i zarom…
posle uz dodatak ovog li slicnog Rx prekidaca nece biti problem, to mi je jasno….za paljenje u vazduhu…
Hvala u svakom slucaju. pa se vidimo ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Bjornax "smoke" System !
« Reply #10 on: July 30, 2014, 12:08:00 PM »

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Bjornax "smoke" System !
« Reply #11 on: July 30, 2014, 12:16:06 PM »






RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline NikolaSM

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Bjornax "smoke" System !
« Reply #12 on: July 30, 2014, 12:54:50 PM »
Sklopili smo dogovor sa Swedima BJORNAX "smoke" za dealer ship i porucena probna kolicina razlicitih "smoke", razlicitih kapaciteta i razlicitih boja (5 colors)… Trebalo bi da bude kod nas za 7 dana…



Za one koji nisu upuceni ovde se radi o plasticnim potronama koje su punjene nekom smesom, koja kad se upali baca "smoke", najveca patrona 60 gr kazu dimi do 3 min, onako lepo i debelo…  ovo je  pre svega predvidjeno za elektro letelice, nema posebnih rezervoara, tekucina, pumpica itd…

Prosta varijanta je kad se instalira na trup (ispod trupa) ili ispod krila, upali se cigaretom i   (<--)  (piči blago čiči)

Moje pitanje, ovde na forumu je sledece… ako neko ima ideju ili neko tehnicko resenje kako to upaliti remote kad je vec avion gore… OK, uzme se wireless prekidač najprostiji HK verzija, koji ide u Rx, kažu trebalo bi posebno napajanje neka obicna baterija 9V ili manje i recimo okidac…. pa razmisljam fosfor sa glave sibica, ali bojim se da je suvise trenutno da nece upaliti ili recimo malo baruta, ali gde naci barut i koliko, kako se barut aktivira strujom… itd…itd…

Ameri prodaju neke RC Smoke Ignators, 10 baka 5 kom, sto nedeluje mnogo ali mi je nekako resenje klimavo…
evo slika










Ako neko ima neko iskustvo ili pametnu ideju kako ovo lepo i dobro i efkasno postaviti i koristiti

Mi u pirotehnici koristimo specijalne elektronske upaljace za aktiviranje stapina, ili direktnih punjenja, mislim da bi oni bili dobro resenje. Mogu da ti posaljem par komada da probas, pa ako ti odgovaraju, da vidim sa direktorom koja im je cena, mada koliko se secam poprilicno su jeftini.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Bjornax "smoke" System !
« Reply #13 on: July 30, 2014, 01:18:10 PM »
   (:sok:)   Wow…  :)aplauz :)aplauz ;namig
To bi bilo super, ako je izvodljivo…

Probam cim stignu patrone u Bgd, pocetkom sledece nedelje, bice normalno/naravno izvestaj i video kako fercera… i porucim i normalno/naravno platim … platicu i uzorke, samo nek Disa odobri…

Ako mozes posalji na

Ico Zajko
29.nov.77a
11233 Mala Ivanca
069-1029252

Hvala unapred   (yay)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline NikolaSM

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Bjornax "smoke" System !
« Reply #14 on: July 30, 2014, 01:32:50 PM »
Uzorke saljem danas gratis. ()-() Ako budu odgovarali upaljaci izmolicemo neku sportsku cenu od direktora. ;)