Author Topic: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi  (Read 7697 times)

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi
« Reply #15 on: December 23, 2014, 01:34:09 PM »
Ne ljutim se naravno, ti si maksimalno ispako korektan, mozda treba i to da napomenem ovde. Uopste mi nije palo na pamet da nesto reklamiram, to je valjda propust u mom mentalitetu, moracu to da menjam...

Veruj da stativu nisam udario sa namerom, pocetnik sam, vozio sam malo brze, auto napravio veci luk nego sto sam hteo, refleksi spori, i stativa se pojavila. Za gume mi nije zao ni malo, moram da ga vozim gde mogu i sa gumama kakve imam dok ne nabavim druge, i spreman sam na tu zrtvu.

Sto se servoa tice, zupcanici su kao sto sam rekao perfektni, svi sem jednog. Logicno bi bilo da se slomi ili glavni ili prvi sledeci zupcanik od udarca, ali nisu. Nije se slomio ni taj nesrecni poslednji zupcanik, vec je pojeden i izgreban, i druge je boje (drugi metal) u odnosu na ostale. Jednostavno nije kvalitetan i to se vidi iz aviona kada se otvori servo i sve lepo ocisti. Zupcanik koji je u dodiru sa njim je kao nov. Ovo je moje vidjenje stvari.

Zajko me je odmah pozvao telefonom, predlozio zamenu za taj servo, rekao da bi ga reklamirali da ga nisam dirao, kazem ispao covek maksimalno korektan po svakom pitanju. Zato mi je jos vise krivo sto se sve ovo desilo, ali cinjenica je ovaj servo nije dorastao zadatku. Ovo nema veze sa Losijem, jer je auto kao sto sam vise puta rekao odlican. Ne kazem ni da Spektrum ne valja, evo vec godinama koristim njihove proizvode i nikada nisam imao problema. Ali mislim da treba izbegavati ovu seriju ovog servoa. Izvini Zajko, jednostavno je tako. Ako nisam u pravu, oprosti....  (pijemo)

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi
« Reply #16 on: December 23, 2014, 01:48:07 PM »
Dobri su to low end servoi. (22usd na amainu) Na 1/10 ko dupe na nosu. Za 1/8 vec... ne znam...
Eo mozes da mi prodas/poklonis taj sjeban, rasturen, necu se buniti  (fiu) (pijemo) ()-()

A zajko bi mogo i da ih ima na lageru  (fiu)
« Last Edit: December 23, 2014, 01:51:28 PM by dusan.milenkovic »

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi
« Reply #17 on: December 23, 2014, 03:11:07 PM »
...mozda da popustis servo saver ... mmmm

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi
« Reply #18 on: December 23, 2014, 06:09:32 PM »
Pa sad sam se naplasio i resio da "naranim svinje i ne diram nista". Vratio sam ugao guma, punim bateriju i vozim. Moram jos dosta da procitam kad budem imao vremena, i da tako gnjavim nekog da mi objasnjava. Ne znam dal da uopste pipam saver, dzabe mi kad nemam iskustva, ne znam kako treba da bude podesen. Poslusacu Zajka, i ne diram vise nista... jos neko vreme  (fiu)

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi
« Reply #19 on: January 29, 2015, 08:24:15 PM »
Vaci, da li na ovom modelu namenjenom EU trzistu idu colovni ili metricki srafovi? Hvala  (pijemo)


EDIT: Setio sam se da si trazio colovni alat, sve mi jasno  :sljus
« Last Edit: January 29, 2015, 09:46:39 PM by vladasimon »

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Losi 8ight-e 3.0 - pocetnik i lomovi
« Reply #20 on: June 28, 2015, 07:28:03 PM »
Evo malkice sam iskrivio prednju levu osovinu tocka, nista strasno islo je sve super.... sve dok nisam zapeo ko sivonja da je ispravim klestima...



Mislim da se iz ovoga necu izvuci budzenjem, vec cu morati da kupim novu.... al probacu i ovu da zavarim, nista me ne kosta proba, ionako je odredjena za kantu. Ali ovo postujem iz drugog razloga. Sad sam krenuo da rasturam auto i da ga sredjujem i cistim, posto ne mogu da ga vozim (u stvari mogu, ali na 3 tocka... :P). I primetio sam da se mnogo djubreta skuplja tamo gde isivine ulaze u tockove i diferencijale. To je primarni razlog zasto tu nisam stavljao ulje, jos bi se zalepio pesak i sve bi pojeo. Sad dok sam gledao ovako rastavljenu osovinu, uzmem jedan od onih tankih digackih balona, fiknem 2sm od vrha, probusim rupu na vrhu i nataknem. Malo sam se namucio, ali ovo je perfektna zastita pokretnih delova i zglobova! Sada mogu da turim unutra neku mast za visoke pritiske i da sve bude smooth..... A resenje je jeftino pa nema gde, a produzice vek tih delova mnooogo...

Eto samo sam to hteo da podelim sa vama. Kupite neki party balon i nastavite party! Jos vise cool je sto mozete to da napravite u kojoj god boji zelite.