Author Topic: Marko Gavrilovic - Tihi (Obrenovac )  (Read 4423 times)

Offline tihi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 93
Marko Gavrilovic - Tihi (Obrenovac )
« on: February 24, 2009, 04:09:19 PM »
Da se predstavim ja sam Marko  imam 30 god i iz Obrenovca sam .Kao srednjoskolac sam sklapao makete aviona iz WW II zeleo sam da se  bavim modelarstvom i rc letenjem ali 90-te godine nisu dozvoljavale  :'(.Posle njih dosao posao pa deca i sad je nared doslo da se neke moje zelje ostvare ,ali posto u Obrenovcu nema nikog ko se bavi modelarstvom i letenjem problem se pojavio jer je sve to oko rc aviona za mene bilo spansko selo  ???.Bacim se na net i preko googla nadjem SD MODELARA - Nikolu nazovem ga i on me uputi na obaj forum  :big smile.Na forumu sam aktivno od oktobra prosle godine skoro svaki dan .Tu sam se upoznao sa osnovnim terminima i video dosta saveta u vezi modela aviona koji bi pocetnik bilo najbolje da koristi .Naravno malo sam dosadjivao Nikoli sa  pitanjima (sry Nikola ;namig)i posle toga naravno usledila je kupovina trenaznog modela sa celim set up-om za letenje  oo)).Stanica  stize sad u subotu .Evo 1 slika aviona :

Offline tihi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 93
Re: Marko Gavrilovic - Tihi (Obrenovac )
« Reply #1 on: February 24, 2009, 04:16:31 PM »
Da se nadovezem na proslo izlaganje u pitanju je trenazer solo star raspona krila 1600mm  i duzine 1470mm  za njega je nabavljen dvotaktni motor firme asp 8.5ccm  .Na scenu sad stupa Coka koji dolazi u subotu da taj motor razradimo  i stize stanica dx 7 .Tako da je set komplet i ako bude lepo vreme   poletece   (<--).A evo i nekih slika za vreme sklapanja

Offline tihi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 93
Re: Marko Gavrilovic - Tihi (Obrenovac )
« Reply #2 on: February 24, 2009, 04:25:14 PM »
U subotu razrada motora i centriranje servoa .I zelim da se zahvalim Nikoli i Coki za pomoc oko svega i celom forumu koji je svojom pricom i savetima mnogo pomogao .Pozdrav

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Marko Gavrilovic - Tihi (Obrenovac )
« Reply #3 on: February 24, 2009, 05:30:23 PM »
 ;namig

Pozdrav Tihi 
mmmm neces bas biti tih sa tim modelom (salim se)
Samo da te pozdravim komsija, i da ti pozelim dobrodoslicu.
Mislim mi smo sad takoreci najblize komsije, LAZAREVAC-OBRENOVAC.
Ili imas nekog blizeg  ")

Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline tihi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 93
Re: Marko Gavrilovic - Tihi (Obrenovac )
« Reply #4 on: February 24, 2009, 06:33:09 PM »
Hvala na dobrodoslici Yu-men preko kopova sam do tebe na pola sata sto te cini najblizim komsijom do sada osim Coke koji je na 45 min .Ako svracas do Obrenovca ja sam na 063387367 pa cimni da  (pijemo).Ostavi neki kon moze da se desi da dolazim do Lazarevca u skorije vreme  ;namig zbog posla.

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Marko Gavrilovic - Tihi (Obrenovac )
« Reply #5 on: February 24, 2009, 06:44:27 PM »
 ;namig

Vazi dogovoreno, poslacu ti broj na Mobilni pa se cujemo kad budem krenuo u tvom pravcu, a ti se javi kad budes u mom kraju pa da se upoznamo ( naravno ako nam radno vreme dozvoli).

srecne pripreme za prvi let. ()-()
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline DuleMCSE

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
Re: Marko Gavrilovic - Tihi (Obrenovac )
« Reply #6 on: February 26, 2009, 03:45:43 PM »
Zdravo Marko. I ja sam početnik kao i ti. S obzirom da si već kupio model, da te pitam da li si vežbao na simulatoru?
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego život u trenutku!

Offline tihi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 93
Re: Marko Gavrilovic - Tihi (Obrenovac )
« Reply #7 on: February 27, 2009, 09:26:22 AM »
Iskreno da ti kazem nisam ,ali sam uzeo casove kod Coke  :big smile.Pa se nadam da cu uskoro poleteti sa  (<--)