Author Topic: Multiplex Cularis  (Read 44480 times)

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Multiplex Cularis
« Reply #60 on: February 11, 2011, 01:30:22 PM »
oooooooooooooooooooo (:sok:) (:sok:) (:sok:) (:sok:)
vidji vidji, kumara nista se ne hvalis, neko si novo perije nabacio  :)aplauz
ih jedva cekam da ga vidim u nedelju.... a mozda i ranije... neko lemljenje si pomenuo mmmm

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Multiplex Cularis
« Reply #61 on: February 11, 2011, 01:43:44 PM »
Posto sam imao Cularisa mogu samo da vam kazem da za to sto mu vi radite uopste nije pravljen. No svako moze da se igra sa svojim igrackama kako on hoce  lol.

Ako volite brze igracke razmisljam o prodaji mog Ion-a pa se javnite, a ja odo' da gledam neke jos ludje ptice  (:sok:) ...

poz
« Last Edit: February 11, 2011, 01:45:41 PM by magic »
Veljko

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Multiplex Cularis
« Reply #62 on: February 11, 2011, 02:49:25 PM »
Throttle sam mu stavio na levi VR potencimetar (slider) na stanici (Futaba 9C super), a inace throttle stick za butterfly (crow/airbrake).
Umixovao sam dodatno i butterfly-to-elevator (malo elevator-a kad se aktivira butterfly), aileron-to-flap (flapsovi prate sa 50% ailerone).
Na trostepenom switchu umixovan start offset (flapsovi i aileroni malo dole zbog boljeg "lift-a" sa malo elevator-a) i speed offset (flapsovi i aileroni malo gore sa malo elevator-a). Ostao jos aileron-to-rudder :)

@SERHIO
Ja ocekujem par dobrih penjanja sa ovom baterijom, i uz pomoc termala ima da se leti.
Posto ce verovatno i da posluzi kao FPV platforma, u njega mogu da stanu i dve 3S1P 2200mAh paralelno za malo duzi let i za napajanje ostatka opreme.
Jesi ti to prefarbao celu pticu ili si presvlacio nekom folijom? Koja joj je ukupna tezina sa baterijom sada?

@magic
nisam siguran na sta mislis?
« Last Edit: February 11, 2011, 02:57:41 PM by ak »
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Multiplex Cularis
« Reply #63 on: February 11, 2011, 04:42:41 PM »
Sa Cularisom nema obrusavanja, akrobacija i bilo cega iole ozbiljnijeg jer struktura modela takve stvari jednostavno ne trpi. Ovo je otprlike granica za penaste materijale po pitanju velicine modela. Eto na to sam mislio. A pominjao sam Ion zato sto sa njim moze da se radi sve od akrobacija a i da se jedri podjednako dobro kao i sa Cularisom. Meni je u medjuvremenu zapalo za oko nesto drugo, zasta sam upravo skupio i svu potrebnu opremu pa ce Ion biti visak ...

poz
Veljko

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Multiplex Cularis
« Reply #64 on: February 11, 2011, 07:06:00 PM »
Sa Cularisom nema obrusavanja, akrobacija i bilo cega iole ozbiljnijeg jer struktura modela takve stvari jednostavno ne trpi. Ovo je otprlike granica za penaste materijale po pitanju velicine modela. Eto na to sam mislio. A pominjao sam Ion zato sto sa njim moze da se radi sve od akrobacija a i da se jedri podjednako dobro kao i sa Cularisom. Meni je u medjuvremenu zapalo za oko nesto drugo, zasta sam upravo skupio i svu potrebnu opremu pa ce Ion biti visak ...

poz
Mislim da si pogresno razumeo (ako si mislio na mene), ali meni akrobacije sa ovim model i nisu namera, za to mi vrlo dobro sluzi MPX Blizzard.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Multiplex Cularis
« Reply #65 on: February 11, 2011, 07:21:15 PM »
Slazem se sa Magicom, mada mogu da dodam da Serhio svog Cularisa koristi bas u granicama mogucnosti. Na njemu je maltene naucio da leti i ako neko bude od Serhia kupovao ovaj model da zna da mu je garant vracana kilometraza na brojcaniku. Ja pokusavam ovih dana da ga ubijedim da je vrijeme da zaboravi na pjenaste materijale ali mi nesto slabo ide. Nego Magic, posalji na PM cenu za Ion-a, cisto da imamo u vidu.

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Multiplex Cularis
« Reply #66 on: February 11, 2011, 07:50:15 PM »
nismo znali ali smo naucili da Cularis ne moze da podnese velika opterecenja, ali eeeeeeeeeeeeeeeeeeej da vam je znati sta je sve ovaj model istrpio i prezivio, a jos leti,  (res) (res) (res) (res) (res)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Multiplex Cularis
« Reply #67 on: February 11, 2011, 08:23:50 PM »
Serhio  (:sok:) al' se  (work) pa da, proljece na pomolu malo boja da se nabaci  :big smile  dosta je bio u ovoj snijeznoj varijanti.
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline SERHIO

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: Multiplex Cularis
« Reply #68 on: February 14, 2011, 09:37:49 AM »
Pozdrav ......
Ak , Cularis je presvucen oracal folijom , nije uradjeno "onako" , vec je polomljen a onda je bio prepun oziljaka , pisao sam na ovom topicu sta sam uradio sa njim ......... svaka skola se placa ......izvagat cu ga pa ti saljem odg... pozdrav .
Sax ne pricaj puno  ;namig

Cularis je odlican termicar samo sto ga ja kako Sax rece koristim za raznorazne  egzibicije , sad je za potpuno opusteno zezanje jer mu se tesko nesto moze dogoditi sto vec nije  :sljus sto kaze Fenix "olivadjen je"  ;namig

Jedan od letova sa you tube-a gdje se moze vidjeti da itekako moze da trpi  :jaki:  - obratiti paznju od treceg minuta i NE POKUSAVATI KOD KUCE  lol  DODUSE VELIKA POMOC JE I VJETAR KOJI PUMPA KAO LUUUUUD ODOZDO  ;namig

http://www.youtube.com/user/Flysammy#p/u/9/uCdSDg9B5HM

Dobro kaze Magic , na granici je , zato i ima svu onu "skalameriju" od karbona u krilima ali i pored toga krilima mase kao ptica  :_D
« Last Edit: February 14, 2011, 12:36:08 PM by SERHIO »
(yay)  (yay) (yay)  My dream is to fly over the rainbow , so high !   (yay) (yay) (yay)


Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Multiplex Cularis
« Reply #69 on: February 14, 2011, 05:03:18 PM »
Aaaa,da , da, da, video sam vec taj video.
Da mi je takav slope u okolini Beograda ...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline SERHIO

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: Multiplex Cularis
« Reply #70 on: February 14, 2011, 09:57:22 PM »
 - Ak , i za pilota sa videa sve pohvale .....  A sto se tice slope-a nemoj da se zalis nista, pogledaj kako izgleda okolina Podgorice , milina da ne znas koju pecinu da pozelis za sletanje :_D  ....    Ovo je bio test , bez vjetra i naravno nijesmo se vratili vise jer sa vjetrom nebi moglo da se sleti bez vecih posljedica...  (nene)....

video ...http://www.youtube.com/user/bimmerPG#p/u/37/KNpA5WYjT-c

P.S. zaboravio sam da donesem kuci vagu ...
(yay)  (yay) (yay)  My dream is to fly over the rainbow , so high !   (yay) (yay) (yay)


Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Multiplex Cularis
« Reply #71 on: February 14, 2011, 10:00:34 PM »
Navezbas sletanje u ruke :)
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Multiplex Cularis
« Reply #72 on: February 14, 2011, 10:24:57 PM »
e bre ak i ti ode u jedrilicare...  :sljus
Salim se, btw svidja mi se sema farbanja..Cini mi se da krila nisi ofarbao odozdo? Mozda ne bi bilo lose da mu lupis koju straftu, bice uocljiviji u vazduhu.

aj pa da te sluzi jako lepo i da se nauzivas..

 ()-()
Nikola | rcfly.in.rs


Offline SERHIO

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: Multiplex Cularis
« Reply #73 on: February 15, 2011, 12:03:55 AM »
Navezbas sletanje u ruke :)

   

Ak

Xaxaxa da , kad me vec "čikaš" , gle , ovako vježbam  ;namig   iz drugog pokusaja ipak uspio  (yay)     sve to kum spakovao u video  :big smilehttp://www.youtube.com/user/bimmerPG
(yay)  (yay) (yay)  My dream is to fly over the rainbow , so high !   (yay) (yay) (yay)


Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Multiplex Cularis
« Reply #74 on: February 15, 2011, 02:25:17 PM »