Author Topic: Turbina, Zenoah, Hellcat, rodjus...  (Read 15884 times)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: Turbina, Zenoah, Hellcat, rodjus...
« Reply #15 on: March 23, 2010, 07:12:30 AM »
Gos'n Laza je ovo snimio parekselans, ali uzhivo je to stvarno dozhivljaj.. Svaka chast..

ps. pantelija je bio odlichan, i sve pohvale Maji za torte..

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: Turbina, Zenoah, Hellcat, rodjus...
« Reply #16 on: March 23, 2010, 11:32:36 AM »
Lazo reče : Nemam komentara
Ali nekako ovaj put taj izraz mi nije dovoljan da se opiše ovaj Mirčetov projekat ! Toliko preciznosti, osjećaja za detalje, perfekcionizma, inovativnosti i ne znam koje sve riječi da se upotrebe da bi se dočaralo sve ono što je Mirče postigao po ko zna koji put !
I pogledajte sada ove slike i sjetite se onog prepucavanja oko turbine, pa zar je ono bilo vrijedno ! Ovo je sva čar modelarstva, zajednički projekti , okupljanja, roštilji, druženja ! I kao što Coka reče kada je palio turbinu zar ima nešto ljepše nego kada nas zagolica nešto u stomaku kada radimo nešto što volimo i što nas ispunjava !
Želim nam svima što više novih projekata, druženja i zajedničkih okupljanja  a ovo druženje kod Mirčeta treba da bude primjer nama svima kako to treba da izgleda !

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Turbina, Zenoah, Hellcat, rodjus...
« Reply #17 on: March 23, 2010, 11:57:12 AM »
Svaka Vi chas ljudi.mjkemi..nema labavo...


Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Turbina, Zenoah, Hellcat, rodjus...
« Reply #18 on: March 23, 2010, 12:27:03 PM »
And now, something completely different.

Thunderbolt lično:



Evo još jednog dokaza koliko je ova zima bila dugačka. Ovo pod hitno mora na nebo - da strese prašinu.














Prvi put s`ocem na paljenje...








 (pijemo)
« Last Edit: March 23, 2010, 12:37:38 PM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Turbina, Zenoah, Hellcat, rodjus...
« Reply #19 on: March 23, 2010, 01:37:08 PM »
And now, something completely different, od onog predhodnog - And now, something completely different.
































Nisam uspeo da Mirčeta ubedim da sveće na torti upalimo turbinom, zbog čega mi je i sada žao. Em bi ona lepo za tren razdelila i izservirala tortu, te ujedno poštedela Maji truda i oko toga. Do duše, bilo bi je i po susednim dvorištima, ali i komšije su nas stoički podneli, pa su zaslužili i malo torte.
E, ali sam ga zato ubedio da tortu seče elisom. A i to je Thunderbolt mogao mnogo brže da obavi, ali aj sad kad neće da sluša. Tvrdoglavo to, pa to ti je...






I kao što je i red, alat mora da se odloži čist i oblizan, ovaj, mislim - uredan:



E sada, na kraju ovih mojih postova, nešto o tome zašto sam tanak sa komentarima.
Elem, zamislite nekoga koji je cele zime gladovao, pa je, samim tim, i totalno pregladneo (mislim - figurativno). I sada ti uzmeš takvog jadnika koji se ofucao kao papudžijski mačor, pa ga isto onako figurativno strpaš u pečenjaru u dvorištu pivnice pored poslastičarnice!!! I još mu kažeš - raspali po volji!!! Aj sad vi meni da kažete, ako ste toliko pametni - kakav komentar bi, siroma, mogao da da?!? Ajde baš da vas čujem?!?


Nemilosrdno se zahvaljujem  Maji i Mirčetu na izuzetnom gostoprimstvu, a svim ostalim prisutnima na izvanrednom i prijatnom druženju. Dobrovoljno se žrtvujem i za sledeći put, pa kud-puklo-da-puklo.

 (pijemo)
« Last Edit: March 23, 2010, 01:59:16 PM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: Turbina, Zenoah, Hellcat, rodjus...
« Reply #20 on: March 23, 2010, 07:11:51 PM »
 Kaze mi Mirce danas telefonom, " pa sto nisi i ti nesto napisao"?
 Da vam iskreno kazem, sredjivao sam danima utiske.
 Kada smo se jos pre desetak dana dogovorili za prolecno-dvorisno-rostiljsko otvararanje sezone, kao i proslavu rodjendana, sve je vec mirisalo na dobar provod.
 Fenomenalna ekipa je bila zacin celog dogadjaja.
 Sve  je (za mene) pocelo jos u subotu predvece, oko 19h.
 Tada sam stigao kod Mirceta. Posto smo odradili drustveno korisni deo, donosenje klupa i stolica, bacili smo se na modelaenje.
 Mircetov Helcat, koga pratim od kada je cela ideja bila samo slika na zidu, izgleda fenomenalno. Verujte mi da slike ne mogu dokazati velicanstvenost celog projekta. Sve je na njemu savrseno,...kao pravi avion.
Toliko vremena i truda je ulozeno, da svaki detalj koji pogledate, prica neku svoju pricu.
 Na onoj slici, bila je i divljenje i cudjenje, a donekle i inspekcija od strane probnog pilota.
 Posto je ovo najveci do sada napravljenih warbird-a kod nas, sa vrlo jakim i velikim motorom, niko bas zasigurno ne moze da pretpostavi kako ce avion leteti. Ipak, toliki modelari ga po svetu hvale, kao avion koji prelepo leti, a sa druge strane sve  je toliko lepo i korektno uradjeno, da nema bas puno mesta brigi.
 Pitam se, moze li se bolje od ovoga?
 Ne shvatam sta svi ti macani svetski mogu bolje izvesti ili vise detalja izraditi.
 Kada bi se jos npr. kabina otvarala, mislim da bi avion mogao osvojiti cistih 100%  na statickom ocenjivanju.
 
 Rostilj i klopa su bili na nivou. Pa kako i bi drugacije kad je Oko bio rostilj majstor.
 Kako taj covek igra swinge ringe raja sa cevapima...to morate videti da bi poverovali.

 Puno lepih prica, planova i dogovora.
 Prelepo je bilo videti i novi ZG 62 na delu. Nakon zime, obicno moram da pregledam avion, ocistim, operem,...ali kod mog pobratima, sve je uvek spremno, napunjeno, i zacudo prasnjavo.
 Ipak, sve radi savrseno.

 Sto se tice moje turbine,... ne mogu vec danim ada skinem osmeh sa lica.
 To je to. Ovo je vredelo cekati.
 Pretpostavio sam kada kupite jetcat da nema problema, ali ipak da sve tako savrseno funkcionise...
 U subotu smo imali problema sa liion baterijom za turbinu, koju sam poprilicno istrosio u toku podesavanja parametara proteklih dana.
 Prvi pokusaji su u kasne subotnje sate, protekli dobro u pocetku, ali je nakon paljenja turbine na gas, cim bi se pokrenula kerozinska pumpa, napon toliko padao da je racunar prekidao paljenje.
 Kada smo dopunili bateriju, a Sale (saler) doneo jos jednu 2s lipo, za svaki slucaj, cela stvar je ozivela.
 Grmelo je toliko da do daha nisam mogao da dodjem.
 Subota se otegla do ranih jutarnjih sati, uz divljenje Majinom umecu u dekoraciji torti.
 Sutra dan, sve je radilo kao podmazano.
 Upalili smo turbinu mislim 4 puta. Svaki put je racunar besprekorno odradjivao sve potrebne radnje i paljenje je proticalo u najboljem redu.
 Na konektoru za punjenje gasa postojalo je malo curenje, tako da sam morao za svaki start da dopunim startni gas.
 Ler gas je bio vrlo stabilan na priblizno 34000 obrtaja dok je pun gas delovao strahotno na skoro 124000 obrtaja. Potisak nisam merio, ali verujem da je bez problema postizao proracunskih 120N.
 Na punom gasu vidljivo je bilo opadanje nivoa goriva u rezervoarau.
 Ovom prilikom zahavlio bih se Mircetu i nasm drugu Amidzi, koji su mi obezbedili kjerozin, kao ideda Savi koji je doneo ulje iz svajhofera.
 U jednom trenutku, pozelevsi da bude kao oko, (a ko to moze), Mirce je gurnuo parce slanine u izduvni mlaz turbine. Slaninu vise nisam video, ali je ceo sto, usled reakcije mlaza krenuo napred. Ovo nas je poprilicno uplasilo.

 Veleo bih da napisem jos par reci o samom plajenju i gomili obavestanja koje vam govori racunar, ali imam lepsu i bolju vest da podelim sa vama.

 Ovako to ide...
 Meni nesto ne da mira i onda danima o tome razmisljam. Sledece je internet, katalozi, forumi... a zatim pocnem da razmisljam kako da to (bilo to sta) kupim. Cim smislim, odmah kazem Mircetu. On prvo cuti, slusa, a onda krene i on da razmislja o tome. Tako je bilo i za warbirde a sada i za jet-ove.

 Izgleda da ce uskoro grmeti vise od jednog jeta nasim nebom.
 Kada sredim jos malo utiske, i vatimo se sa puta koji me unapred raduje, detaljno cu vas o svemu obavestiti.












Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Turbina, Zenoah, Hellcat, rodjus...
« Reply #21 on: March 23, 2010, 10:28:05 PM »
Još jednom veliko hvala Lazi i svima ostalima koji su postavili slike i "vidoje" i time preneli deo atmosfere...
Hvala svima na lepim željama, hvala Darku na lepom komentaru...






 

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Turbina, Zenoah, Hellcat, rodjus...
« Reply #22 on: March 24, 2010, 01:41:38 PM »
  Lijepo pa lijepo sta drugo reci  :)aplauz ,Mirce srecan rodjendan  ()-() a za modele sta reci nego filigranski radovi.Kakav velicanstven docek proljeca i predstojece sezone u kojoj ce se imati sta pokazati i letjeti.I fotografije a i snimci docarali su nam dio atmosfere kako treba da izgledaju modelarska druzenja tj.nije sve u modelima,bitna je ona niti koja spaja sve ovo u jednu cjelinu i cini ovaj hobi fantasticnim.U Vasem primjeru to ste dokazali.Jos jednom svak cast i srecno.
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: Turbina, Zenoah, Hellcat, rodjus...
« Reply #23 on: March 25, 2010, 08:43:50 AM »
Ja volim da se shalim, ali sve na stranu, izuzetan napredak nasheg druga Miroljuba trenutno nenadmashnog modelara u estetici  perfekciji i mehanici, neumornog i vrednog 6e      A o nashem profesru, sha retji     (kush)      Idemo dalje, nema kraja...     (--<<--)

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Turbina, Zenoah, Hellcat, rodjus...
« Reply #24 on: May 22, 2010, 07:21:11 PM »
sa odusevljenjem sa citao postove, sjana masina.
evo kako se radi u komsiluku ..

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Turbina, Zenoah, Hellcat, rodjus...
« Reply #25 on: May 22, 2010, 09:45:39 PM »
ma da. ima on i to, ali mu je ta turbina za sledeci model. :_D