Author Topic: AP (by Fenix)  (Read 109740 times)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #45 on: October 29, 2008, 01:31:06 AM »
Posto sam u medjuvremenu zavrsio i Slow Stick i on je bio spreman za svoje poduhvate tj.da se pokaze na djelu. :superman: Za razliku od ova dva predhodna ovome modelu sam postavio aparat u pravcu leta da bih vidio koja je razlika izmedju predhodna dva i ovoga snimka,moglo bi se reci drasticna (:sok:) Ovaj je model najlaksi ima dosta sporiji let a i ovaj polozaj je barem za panorame ideala.

            

Evo i prvi video,

                                           

« Last Edit: October 29, 2008, 03:01:43 PM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #46 on: October 29, 2008, 02:59:50 PM »
 Ovaj drugi video sam snimio dva dana poslije i to je  snimak  sa tzv.high altitude :angel .

                                           
                                                 

Sta reci nego ovaj projekat je u potpunosti ispunio moja ocekivanja  naravno bice tu jos experimentisanja vec znam i u kom pravcu...  :mhm do tada pozdrav od Fenixa,naravno do sledecih fotki i snimaka   (photograf)   

The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: AP (by Fenix)
« Reply #47 on: October 29, 2008, 09:10:49 PM »
Bravo!  :)aplauz
Ipak, snimanje napred je mnogo bolje.  (thumb)
Ma koliko se bacao model levo desno horizont je uvek bio tu negde u kadru.
To što već imaš nove ideje, znači da te inspirišu rezultati. To je suština kreativnog modelarstva.
Samo dore i snimaj.  (photograf)
Daj malo i more da vidimo  :)
Poz.
« Last Edit: January 12, 2009, 02:28:03 PM by SABURO »

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #48 on: October 29, 2008, 10:12:16 PM »
Pa naravno bice mora,jezera...ali uvijek ima ono ali - vrijeme kao bitan faktor u svemu ovome mislim vrijeme kao novac mmmm ili vrijeme kao meteo pojava  :hehe ma bitno je da se  (work) na tome.
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #49 on: November 07, 2008, 02:27:25 PM »
Ugrabio sam malo i ovog i onog vremena :hehe pa sam sa porodicom 02.11.krenuo na izlet.Mjesto vec poznato sa fotografija koje sam prije objavljivao,ali morao sam da ga opet fotografisem sa svom ovom novom opremom  (photograf) .Mjesto je Plavnica - Skadarsko jezero.Vrijeme idealno,mada je bilo pretezno oblacno,da je bilo suncano to bi naravno bilo jos bolje.Ali kako kazu ne valja se zaliti pa da krenemo redom.Ovo je ujedno i prvi izlazak u prirodu da se osjeti na fotkama sav kolorit i 8 mega pix  :big smile pilot sa stabilizacijom  :jaki:  (fiu) i tome sl.Krecemo   (<--)\

       

Nakon dva leta koji su bili rezervisani za fotografije uslijedio je i 3. let da bih naravno snimio video.Sa memorijskom karticom od 2GB ostalo je bilo jos 8 min. za video sa visokom rezolucijom.Tako da se i u buduce moze uvijek fotografisati a onda to sve zaciniti sa videom :)aplauz .Sta reci nego da sam u potpunosti zadovoljan kvalitetom fotki a i videa.Naravno vec razmisljam koja bi to sledeca lokacija bila pogodna za nisanjenje :superman:...Do tada evo i video...uzivajte (:sok:) (:beer:)


                                         
                                                           
                                                                     
 

 
 



 

 

The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: AP (by Fenix)
« Reply #50 on: November 07, 2008, 03:26:48 PM »
Šteta što je bilo oblačno. Boje su manje kontrastne. Inače sve je  (thumb)
« Last Edit: January 12, 2009, 02:28:23 PM by SABURO »

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #51 on: January 26, 2009, 07:20:25 PM »
Sad je sa ovim krilom spreman za nove fotke,nekako s proljeca  (pijemo)...

           

                                                 
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #52 on: January 27, 2009, 12:26:33 PM »
 Iako je ovaj snimak (hvala Sasi po ko zna koji put) napravljen nedavno ovo je malo podsjecanje na WD AP platformu sa kojom sam usao u oblast AP.A ovo je jos jedan dokaz da je ovaj mali motor tako mocan...Tezina modela je sa ovim krilom bez elerona sa sve aparatom i baterijama 1050 gr. a sa krilima sa eleronima 1150 gr.  (:sok:) Let traje oko 8-10 min. Ovaj model vise ne koristim za AP on je sto se tice toga odradio svoje i sada je rasterecen... :_D ponekad se skine prasina sa njegovih krila...

                                                                                                                                                            (<--)
 


                                                        
« Last Edit: January 27, 2009, 12:36:02 PM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: AP (by Fenix)
« Reply #53 on: January 28, 2009, 01:19:53 AM »
Samo komentar na video. Koristiš apokaliptilčnu muziku na video klipovima, kao da se spremaš na pohod marsa  lol
Ovaj mali je dobar, ali zbog + tereta ne bi bili loše malo veće, duže krilo.
Napravi neki bolji držač foto kamere na podešavalje i pravi snimke levo, desno i napre.
Poz

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #54 on: January 28, 2009, 11:29:01 AM »
Tibeteagle,u pravu si sto se tice muzike  (fiu) za sada je parola the sky is the limit ali u skorijij buducnosti   mmmm afiniteti rastu.Sto se tice krila naravno da bi za ovu tezinu trebale dodatne modifikacije ali kao sto sam rekao WD platforma je odradila svoje uspjesno  (pijemo) i tu je samo da se poleti ponekad i da se nadje za nekog pocetnika koji zeli da udje u RC letenje                                                              (<--)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #55 on: January 29, 2009, 08:16:11 PM »
Evo par fotografija sa razlicitih lokacija koje su snimljene u ovom zimskom periodu.Tek ce da bude slika....   :mhm (photograf)

     
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #56 on: January 31, 2009, 12:11:40 PM »
    Lokacija Bioce,12 km sjeverno od Podgorice. Ovo je vikendica mog prijatelja,dan odlican za rostiljanje, red  ()-() red  (<--) Ovdje sam letio i EG PRO lokacija je odlicna za adrenalin letenje.... (fiu) Ovu sliku na kojoj se vidi lokacija gdje sam letio i napravio ovaj snimak slikao je moj prijatelj, trebalo mu je 2 sata i 30 min do samog vrha  ")... nisam mu rekao da to moze da odradi i Slow Stick i to  mnogo brze...   :_D


                               

                                 
« Last Edit: January 31, 2009, 05:55:34 PM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: AP (by Fenix)
« Reply #57 on: January 31, 2009, 01:00:25 PM »
Na ovakvom terenu gde ti letis padobran za sletanje bi bio od velike koristi. Ili se spremas da pravis pistu.  :)aplauz Cestitam
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #58 on: January 31, 2009, 01:56:04 PM »
Lijevo brdo,desno brdo,suma dole  (fiu) moze se samo gore...tako je to na brdovitim Balkanu.Lako je na livadcetu letjeti...Bitno je prilagoditi voznju uslovima na .... :_D
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: AP (by Fenix)
« Reply #59 on: June 23, 2009, 01:21:23 PM »
 
  Nakon male pauze AP platforme opet su se vinule u nebo  :)aplauz Iako sam i u zimskom periodu letio sa ovim modelima sada dolazi pravo vrijeme za njih.Tu su naravno ubuduce izleti ,odmori  pa ce biti i fotografija i videa u narednom periodu.Prije par dana na starom aerodromu inace lokaciji za testiranje i letenje modela letio sam Slow-a radi kalibracije nisanskih sprava :_D naravno to je obavezno prije svakog snimanja kad se nema video link.E moram reci da je ovo bilo posljednje podesavanje na ovakav nacin jer sam nabavio video opremu tj.predajnik,prijemnik i monitir koji ce  zajedno da daju sliku pa ce ubuduce svaka fotka biti nisanjena virtuelnim putem  (photograf) to je do sada bio i najveci nedostatak ovome nacinu snimanja i fotografisanja.Jeste da se trenazom sve to postigne i prave se dobre fotke ali ima tu promasaja dosta.Sa ovim monitiringom vidite na kojoj ste visini sta slikate korigujete sve to prije okidanja,a nakon toga vidite na monitoru kakva je fotka...Kratko jasno moze se koristiti slogan  *  slikajte opusteno*
 O kojoj  opremi je rijec i gde sam je nabavio,kako sam sve to postavio bice rijeci u narednim postovima.Sistem je na 2.4Ghz,200mW.Za sada sam ga probao na zemlji i funkcionise odlicno.Kako ce se ponasati kad se vine u nebesko plavetnilo to cu tek da vidim.Nadam se da nece biti nekih smetnji i da ce zadovoljiti ove potrebe.
 Sto se tice modela u ovoj oblasti nema nekih noviteta letim sa Slow stick-om i mAgPie-m koji ce dobiti krilo sa eleronima radi bolje upravljjivosti i malo jacim motorom.
 
U ovom periodu imam dosta posla pogotovo na primorju pa samim tim ima se malo vremena za letenje,ali nadje se i u toj vremenskoj trci vremena da se napravi koji  AP let.Tako je bilo i ovaj put u Becicima nakon odradjenog posla vinula se aparatura u vazduh iako je duvao jaci vjetar pa i nije bilo bas pogodno vrijeme za ovaj model  ") Prosli put u Ulcinju takodje nisam mogao letjeti sa ovim modelom pa je samo glider letio
ovaj put sam ipak poletio i napravio par fotografija i video.  (pijemo) Video kao i fotke bi bile dosta bolje da nije bilo vjetra takodje zbog vjetra nisam mogao napraviti fotke i video u suprutnom pravcu  (fiu) ali je opet na kraju ispalo o.k. Nakon odradjenog posla,letenja neizbjezno je bilo osvjezenje u ovom morskom plavetnilu...

  Prve dvije fotke su sa podesavanja nisanskih sprava... :_D  a onda  pravac moreeeee....  oo))


 


                                               
 
     
 
« Last Edit: June 23, 2009, 01:26:33 PM by fenix »
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com