Author Topic: Idemo na voznju!  (Read 145027 times)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Idemo na voznju!
« Reply #465 on: July 14, 2012, 06:28:52 PM »
Dogovor je u nacelu za popodne, ja dolazim oko 4.

poz
Veljko

Offline Vox

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Idemo na voznju!
« Reply #466 on: July 14, 2012, 07:26:39 PM »
Ja cu malo ranije, da probam i avionce.

Zajko, ako mozes, stavi jednu svoju 3S bateriju da probam Trojanca, ja imam jednu.

Hvala!!!!

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Idemo na voznju!
« Reply #467 on: July 14, 2012, 08:53:19 PM »
Ja cu biti tamo oko 12-13h... po prognozi moguci pljuskovi popodne-predvece mada se to menja iz sata u sat

Vidimo se u svakom slucaju!

 ()-()

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Idemo na voznju!
« Reply #468 on: July 14, 2012, 11:49:56 PM »
ok !  (pijemo)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Idemo na voznju!
« Reply #469 on: July 15, 2012, 12:03:02 PM »
Kakva je situacija u Ivanci, jel pada kisa?

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Idemo na voznju!
« Reply #470 on: July 15, 2012, 09:49:24 PM »
Kisa nije padala... ali je puhalo !!!

Bigneda je sastavio kyosho Blizzard-a... ostalo je samo da se ofarba karoserija i eto vozila zu vucu aviona na pistu... za prevrtanje automobila na stazi... a ko zna mozda zimus cisti i sneg  :hehe

Evo kako izgleda


 (yay) (yay)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Idemo na voznju!
« Reply #471 on: July 15, 2012, 10:44:06 PM »
Danas bilo fino, temperatura je popodne bila cak i prijatna zbog vetra koji je duvao.\

poz
Veljko

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Idemo na voznju!
« Reply #472 on: July 15, 2012, 10:58:37 PM »
jedna mala INFO

Clanska karta za Nebojsa ARTIKO   (ako sam dobro upamtio ime)   je davno zavrsena i ceka svog vlasnika kod mene u klubu...

Pa bih istog... vlasnika... zamolio da se javi i da je preuzme... meni ne treba, a njemu ce verovatno trebati

Inace za Vasu INFO rekao bih da nas do sada u AUTO  OUR-u ima 15....

Daj da vidimo koje su kategorije i ko se gde uklapa i prijavljuje......   (yay)
pa da krenemo u trening  (:beer:)!!!
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Idemo na voznju!
« Reply #473 on: July 15, 2012, 11:05:33 PM »
Artiko je na moru,javice se kad dodje,ja nisam bio danas jer se pakijem i palim sutra, vidimo se kad dodjem oko 1og avgsta. Pozz svima

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Idemo na voznju!
« Reply #474 on: July 15, 2012, 11:11:30 PM »
Ajd vazi... pazi se tamo na moru, da ne zagoris... mackaj se.... ne idi daleko od  obale  ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Idemo na voznju!
« Reply #475 on: July 15, 2012, 11:14:33 PM »
Zajko o kategorijama sam vec pisao i rekli smo sledece:

1. 1/10 2WD elektro (svi 2WD tipovi)  sa brushless motorom do 3300kV i 2S baterijom (detaljnije o tome koji motori sa HK su dozvoljeni ima ovde http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,7448.msg62644.html#msg62644
2. 1/8 bagi glow/elektro (elektro motor do 2000kV i 4S, mada ovo moze i drugacije da se formulise tipa kVxS<9000)
3. 1/8 tragi glow/elektro po istoj formuli kao i bagi

e sad ako se u narednom periodu pojavi i dovoljno 1/10 4x4 modela ubacicemo i tu kategoriju, ili vec bilo koja druga kategorija za koju bi se prijavio pristojan br. takmicara, sve je stvar dogovora.

poz
« Last Edit: July 15, 2012, 11:21:00 PM by magic »
Veljko

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Idemo na voznju!
« Reply #476 on: July 15, 2012, 11:16:33 PM »
Ajd vazi... pazi se tamo na moru, da ne zagoris... mackaj se.... ne idi daleko od  obale  ()-()
  (pijemo) :))

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Idemo na voznju!
« Reply #477 on: July 15, 2012, 11:53:47 PM »
Zajko o kategorijama sam vec pisao i rekli smo sledece:

1. 1/10 2WD elektro (svi 2WD tipovi)  sa brushless motorom do 3300kV i 2S baterijom (detaljnije o tome koji motori sa HK su dozvoljeni ima ovde http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,7448.msg62644.html#msg62644
2. 1/8 bagi glow/elektro (elektro motor do 2000kV i 4S, mada ovo moze i drugacije da se formulise tipa kVxS<9000)
3. 1/8 tragi glow/elektro po istoj formuli kao i bagi

e sad ako se u narednom periodu pojavi i dovoljno 1/10 4x4 modela ubacicemo i tu kategoriju, ili vec bilo koja druga kategorija za koju bi se prijavio pristojan br. takmicara, sve je stvar dogovora.

poz


Upsss Sorry ! nisam obratio paznju i primetio ovo... ili sam zaboravio ... ili nisam shvatio kao definitivno... OK ako je to .... to... idemo dalje

Oli da usvajamo termin tog  (mislim da je prvo takmicenje u R/C cars... u nas) i da ga nekako ozvanicimo, definisemo.... predlozio sam tamo neki weekend oko 20.oct.12... da probamo da animiramo sto vise takmicara, da NE bude u svakoj kategoriji po 3 ista vozaca... mora neko da osvoji i poslednje 4.mesto .... da izaberemo rukovodstvo (ovo mi je najmilije) , preciziramo neke uslove takmicenja, nagrade... bla bla bla
da se malo NE slazemo oko necega, malo se svadjamo.. neki takmicarski duh ....

Mozemo neki dan od sreda/petak da se nadjemo, bez voznje da preciziramo te neke detalje uz  ()-().....  :)aplauz da osmislimo neki atraktivni "approach" za potencijalne zainteresovane ambiciozne/perspektivne mlade takmicare   (kush)

Deda i Nesa ce ove nedelje nabaviti materijal da zavrsimo one stolove i stepenice na i oko bine, da uvedemo struju na binu, to smo obecali i da zavrsimo, kao i nabavku LAP timera i transpondera....

Ima tu nekih koji pricaju po forumu da je staza daleko od zavrsene i savrsene, slazem se da mozda nije savrsena, ima i boljih... ali je valjda jedina koja lici na nesto (sto je valjda pomak napred!?) , a evo bice nadam se do petka i zavrsena, ono sto sam bar ja preuzeo kao obavezu... a nadam se da ce se vremenom i usavrsavati (i da kao i takva mnogima nece odgovarati, jer verovatno i ne znaju sta im treba, ja prvi do skora nisam znao, a.... i sad bas nisam siguran ! :sljus)...

Ne radi me losa sujeta, nego ta ......  4e
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Idemo na voznju!
« Reply #478 on: July 16, 2012, 12:27:21 AM »
Sad nesto razmisljam pa da cujem vase misljenje :) ?!

Za prvu trku bi ja smanjio restrikcije posto nam je trenutna konfiguracija staze takva da sa previse snage nemoze apsolutno nista da se dobije, definitivno je voznja i istrajnost najbitnija ! E sad posto ima vozaca koji bi mozda dosli i vozili a ne ukalapaju se u gore navedene grupe malo bi to prosirio na nesto ovog tipa:

1/8 elektro buggy,truggy bilo kakav pogon ! ...postoje neki Ansmann modeli koji rade i idu na jednu 2s ili jednu 3s bateriju a uklopili bi se u ovu klasu, takodje i Zuba sa njegovim monstrumom na 6s je van klase a neverujem da bi nekome smetalo da se i on pojavi na startu. Ono sto hocu da kazem sigurno neko ko dobro vozi ne bi bio na steti da se pojave i ovakvi modeli zbog toga sto trenutno niko nije na tom nivou da moze tako nesto iskoristiti do maksimuma.

1/8 nitro buggy,truggy isto ne bih ogranicavao jel .21 ili .28 ili nesto trece, opet je takva staza da previse snage moze samo da skodi pa mislim da niko ne bi trebao da bude ugrozen a dobro vozi od nekih 'gostiju' sa jacim masinama a nemogucnoscu redovnijih treninga :)

1/10 'malo' ustinutije ali recimo do 4000kv za SCT modele mada je neki optimum 3300kv sve preko toga tesko neko moze kontrolisati i izvuci dodatnu korist.

pored ovih klasa bice mesta u buducnosti i za 1/10 buggy profi i 1/10 4x4 buggy modele, sada mozda ne ali eto i to se moze nabavaljati ;)

Ili da ovako nesto vazi za goste a za nas 'domace' gornja pravila, ne znam razmisljam pa da cujem i vas ?!

Ideja mi je da nas bude sto vise, ne toliko zbog 'trkanja' vec zbog druzenja, bar na ovom prvom susretu a posle ce i noge da podmecemo ako bude trebalo  :big smile

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Idemo na voznju!
« Reply #479 on: July 16, 2012, 12:40:08 AM »
Koliko ima interesenata da se ubaci neka 1/8 monster kategorija? Definitivno je dozivljaj gledati ove nespretne dzinove kako pokusavaju da ostanu na stazi i jos samo da ih je jedno 5-6....