Author Topic: FAI F3A Evropsko prvenstvo u Kapfenbergu - Austrija  (Read 16373 times)

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: FAI F3A Evropsko prvenstvo u Kapfenbergu - Austrija
« Reply #15 on: September 05, 2010, 02:35:31 AM »
Upravo smo na nasoj granici uskoro slike neceg sto nas je bacilo u nesvest!



slikali ste se sa Ekremom Jevricem?



slikali ste se sa Ekremom Jevricem?

 :)aplauz
[/quote]

sta coveka moze vise baciti u nesvest od toga? :)aplauz



kako ste znali...  :)aplauz
Nikola | rcfly.in.rs


Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: FAI F3A Evropsko prvenstvo u Kapfenbergu - Austrija
« Reply #16 on: September 05, 2010, 10:06:03 AM »
Svaka cast, nisam se ovako nasmejao jako dugo  (res) (res)

Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: FAI F3A Evropsko prvenstvo u Kapfenbergu - Austrija
« Reply #17 on: September 05, 2010, 10:52:27 AM »
 lol
S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: FAI F3A Evropsko prvenstvo u Kapfenbergu - Austrija
« Reply #18 on: September 05, 2010, 11:14:33 AM »
Slika puno, utisaka jos vise. Ja cu probati da sumiram (za sada) u 4 slike ono sto je ostavilo najveci utisak na mene: druzenje, avioni, Seba, jet









poz

Veljko

Offline mile

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
Re: FAI F3A Evropsko prvenstvo u Kapfenbergu - Austrija
« Reply #19 on: September 05, 2010, 11:51:02 AM »
Ni posle prespavane noći još se nije sve sleglo. Za sada mogu da kazem samo jedno FENOMENALNO. Na jednom mestu takvi avoni,piloti,njihovo letenje i kad misliš sve si video dođe na red revijalni deo. E onda sve ono o čemu maštamo i gledamo na "You tube" vidiš uživo. I opet FENOMENALNO!!!!!!!

Offline mile

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
Re: FAI F3A Evropsko prvenstvo u Kapfenbergu - Austrija
« Reply #20 on: September 05, 2010, 12:33:49 PM »
Nažalost video nije od samog početka letenja ali se nadam da će uspeti da bar malo prenese atmosferu. Sebastiano i AerMacchi MB339.


Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 584
Re: FAI F3A Evropsko prvenstvo u Kapfenbergu - Austrija
« Reply #21 on: September 05, 2010, 12:34:24 PM »
Slikali ste se sa Silvestriem (res) Ne mogu da verujem. Bravo ljudi. Nije Austrija tako daleko. Vredelo je to posetiti

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: FAI F3A Evropsko prvenstvo u Kapfenbergu - Austrija
« Reply #22 on: September 05, 2010, 12:41:44 PM »
Slikali ste se sa Silvestriem (res) Ne mogu da verujem. Bravo ljudi. Nije Austrija tako daleko. Vredelo je to posetiti

Cuj slikali Veljko razgovarao sa njim a ja ga cak i potapsao po ramenu i rekao mu da je car sto i jeste  (res) (yay) pravi show man!!!!
Samo da se odmorimo pa ce biti slika.
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: FAI F3A Evropsko prvenstvo u Kapfenbergu - Austrija
« Reply #23 on: September 05, 2010, 02:14:22 PM »
I dalje ne mogu da verujem da smo bili tamo i videli sve o cemu smo samo sanjali..

Elem, ko sto rece magic, slika puno, utisaka jos vise..na prvom mestu druzenje, zezanje pa sve ostalo..o modelima i modelarima svetskog nivoa koji su tamo prisustvovali je suvisno govoriti..a tek o njihovom letenju!!!!!!!  (:sok:)
Svo F3A letenje koje sam gledao na youtube-u se ne moze uporediti sa onim sto smo videli uzivo...tipa na koliko se model leti od pilota, koliko su velike evolucije..mnogo toga se razlikuje i tek tada se stekne pravi utisak o ovoj prelepoj kategoriji letenja.

Da, juce je bilo finale, letelo se u 4 finalne runde. I to je izgledalo ovako; Final Round1 (leteo se F11 program), Final Round2 (leteo se nepoznat program1), Final Round3 (leteo se F11 program), Final Round4 (leteo se nepoznat program2)
Na kvalifikacijama se leteo P11 program.
Nepoznat program se dobijao na dan finala i takmicari su ga tog dana leteli po prvi put i to u finalu!!! to treba videti!!! PERFEKCIJA SAMA!! VRHUNSKO PILOTIRANJE!!!



Izmedju finalnih rundi, u pauzama su leteli drugi modelari, koji su prikazali spektar modela..od pilon racer-a (koji idu preko 320 km/h, jedva za videti a kamoli snimiti!!!), jedrilica sa avio zapregom, 3D ultimativnih masina sa motorima od 250ccm, helikoptera sa turbinskim motorima, do jetova... FENOMENALNO~!!!!

Na kraju takmicenja redosled pobednika je bio sledeci:

1. PAYSANT-LE ROUX Christophe (model njegove konstrukcije Axiom), ukupan broj bodova: 2000.00,  Francuska
2. MAYR Gerhard (model Amethyst), ukupan broj bodova: 1990.81, Austrija
3. SILVESTRI Sébastiano (model njegove konstrukcije Miss Wind pro), ukupan broj bodova: 1973.84,  Italija

Ostala mesta mozete videti na:
http://www.f3a-ec.eu/pdf/final_4.pdf



i jos par slika:























Organizacija je bila vrhunska!

Slike ce tek biti postavljene, ovo je samo blagi preview onoga sto je bilo!!!!
 (yay)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: FAI F3A Evropsko prvenstvo u Kapfenbergu - Austrija
« Reply #24 on: September 05, 2010, 04:04:45 PM »
Опет LE POUX ? Uf. тип стварно разбија :mhm али и себа се недаје :mhm увек је меџу прва 3
 Одличне фоткице, невиџени провод алал вера.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: FAI F3A Evropsko prvenstvo u Kapfenbergu - Austrija
« Reply #25 on: September 05, 2010, 04:29:41 PM »
Опет LE POUX ? Uf. тип стварно разбија :mhm али и себа се недаје :mhm увек је меџу прва 3
 Одличне фоткице, невиџени провод алал вера.
Le Roux stvarno leti dobro medjutim i drugi lete pa rasturaju ali po meni pored umetnickog dojma jos jedna stvar koja  (___)..be druge je kad jedan jednom stvori i postane ime jako ga je tesko skinuti jer i sudije cvikaju od njega (kako sudija da lose oceni visestrukog prvaka...).
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: FAI F3A Evropsko prvenstvo u Kapfenbergu - Austrija
« Reply #26 on: September 05, 2010, 09:07:47 PM »
Vidim i drago mi je da ste se fenomenalno proveli na F3A takmičenju i da ste puni utisaka.
Verujem da ste trenutno jedini na ovim prostorima koji razumeju kako sam se i ja osećao kad sam dolazio sa Top Gun-a, zašto sam tamo tri puta išao i toliko o svemu tome pisao.
Slike, susreti, poznanstva, modeli, letenje, takmičenje... mora sve to da se doživi da bi se razumelo.
Reči nisu dovoljne...
Ovo će vas "držati" jedno vreme a, onda "loženje" na ponovni odlazak... I to je lep segment modelarske priče...

Nadam se da će te posle ovoga bar neki deo novo stečenog iskustva, uspeti da "pretočite" i u vaše F3A mašine i da dignete nivo te klase kod nas...
Kad bi "pao" i neki takav model...

Pišite nam o svemu šta ste videli, čuli, doživeli i stavljajte slike...

Pozdrav

Mirče

« Last Edit: September 05, 2010, 09:30:50 PM by mirce »

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: FAI F3A Evropsko prvenstvo u Kapfenbergu - Austrija
« Reply #27 on: September 05, 2010, 09:39:52 PM »
Da, da mirce, potpuno se slazem. Neke stvari je, nazalost, nemoguce prepricati. Cak ispada da ako mnogo pricas se hvalis, a ljudi to ne vole. Nas sva cetvorica smo prosto bili opcinjeni ta 2 dana i imamo neverovatnu zelju i volju da to prenesemo i drugima.

Jos uvek se ne usudjujem da bilo sta vise napisem od onoga sto sam do sada napisao jer zelim da mi se stvari slegnu i da makar pokusam da prenesem barem delic atmosfere. Postoje 3 dela nase price: F3A, prodavnice i revijalni deo na kraju takmicenja gde smo videli takve modele da je vilica jos na patosu. Od svega toga velicina F3A evolucija, Sebin jet, pylon racer i jet helikopter Cobra od jedno 3 metra sa svojim pravim velikim bratom u bojama Red Bula e to se nazalost ne moze prepricati. Evo, opet mi se najezila koza na samo secanje svega toga. Imamo oko 1000 slika sve ukupno i dosta video materijala koji cemo polako prezentovati.

Preporucujem stvarno svima da cim pre mogu posete neko internacionalno takmicenje jer se samo tako moze napredovati. Ja znam sigurno da cu cim se ukaze prilika ici na neko F5J i neko Jet takmicenje.

toliko za sada.

poz
« Last Edit: September 05, 2010, 09:51:09 PM by magic »
Veljko

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: FAI F3A Evropsko prvenstvo u Kapfenbergu - Austrija
« Reply #28 on: September 05, 2010, 09:44:53 PM »
f5j takmicenje sledeci vikend u keckemetu u madarskoj!!! ja idem!!  http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,74630.0.html
« Last Edit: September 05, 2010, 09:48:13 PM by adam »

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: FAI F3A Evropsko prvenstvo u Kapfenbergu - Austrija
« Reply #29 on: September 05, 2010, 11:06:08 PM »
Vidim i drago mi je da ste se fenomenalno proveli na F3A takmičenju i da ste puni utisaka.
Verujem da ste trenutno jedini na ovim prostorima koji razumeju kako sam se i ja osećao kad sam dolazio sa Top Gun-a, zašto sam tamo tri puta išao i toliko o svemu tome pisao.


Mogu da zamislim kako to tek tamo izgleda ja bi morao da nosim pelene jer bi padalo ozbiljno upisavanje.

A posto sam ja jako pametan pa sam zaboravio memoriju za aparat sada cekam da dobijem slike na DVD-ju pa da evociram uspomene.
Napravili smo mnogo slika i dosta video materijala sa puno detalja i jedva cekam da to podelimo sa vama jer to sto se leti tamo to je stvaro ekstra a to je samo mali deo.

Prakticno je nemoguce opisati ali slike ce pomoci.

Pozdrav
Ivan
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER