Author Topic: Kyosho spree sport-centar tezista  (Read 7791 times)

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Kyosho spree sport-centar tezista
« on: September 09, 2010, 08:50:29 PM »
Pitanje za one koji imaju Kyosho spree sporta!Gde mu se tacno nalazi centar tezista i kakav je sto se tice letnih karakteristika?!Pozz!!! ()-()

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Kyosho spree sport-centar tezista
« Reply #1 on: September 09, 2010, 09:09:50 PM »
Sto se tice letnih karakteristika model je fantastican. Ja sam na njemu naucio da letim i to je model koji sam leteo sa najvecim uzivanjem...
Teziste ako se ne varam je na 54-56mm od napadne ivice krila.

pozdrav

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: Kyosho spree sport-centar tezista
« Reply #2 on: September 10, 2010, 08:35:20 AM »
Da li bih trebao da ugradim repni tocak,nesto mi slabo deluje ono parce spera,brzo ce se to pojesti!

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Kyosho spree sport-centar tezista
« Reply #3 on: September 10, 2010, 11:16:06 AM »
Jeste, deluje malo slabasno . . .
Pogotovo sto je fabricki lepak malo slab (moze se skinuti prstima). Na tom modelu je jako lako narusiti CG, stoga, tocak bi trebao da bude sto laksi i da ima dobru amortizaciju, da bi bile manje sanse da se otkine.

Pozdrav.
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Kyosho spree sport-centar tezista
« Reply #4 on: September 10, 2010, 04:35:41 PM »
Tu imaš dosta stvari o Spree-u. http://rcfly4um.org/index.php?topic=391.0
Model je jako dobar. Ja sam u početku imao problema sa CG, ali je brzo rešen i od onda uživam u letenju sa njime  (<--)
U ovom postu imaš i video: http://rcfly4um.org/index.php?topic=1137.15

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: Kyosho spree sport-centar tezista
« Reply #5 on: March 30, 2011, 12:17:22 PM »
Zasto u user`s manual-u za spree sporta i za glow varijantu i za elektro stoji centar tezista 60-65mm, a mereno od stajnog trapa a ne od napadne ivice krila?

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: Kyosho spree sport-centar tezista
« Reply #6 on: March 31, 2011, 09:37:19 AM »
 potreban mi je odgovor, zna li iko?!

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Kyosho spree sport-centar tezista
« Reply #7 on: March 31, 2011, 09:49:34 AM »
potreban mi je odgovor, zna li iko?!

Tu imaš sliku : http://rcfly4um.org/index.php?topic=391.msg38388#new , a mogu i da izmerim kad stignem kući

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: Kyosho spree sport-centar tezista
« Reply #8 on: April 02, 2011, 09:43:21 AM »
Ajde izmeri ako nije problem ne bi da rizikujem.Pozz

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Kyosho spree sport-centar tezista
« Reply #9 on: April 02, 2011, 04:48:03 PM »
Zasto u user`s manual-u za spree sporta i za glow varijantu i za elektro stoji centar tezista 60-65mm, a mereno od stajnog trapa a ne od napadne ivice krila?

Crtež je žešći. Pogledaj kotne linije i videćeš da je sve pomereno, a napadna ivica krila otsečena !?
n3mke koliko se seća ti reče 54-56mm od napadne ivice, a kinezi pišu 60-65mm ? Ako pomeriš kotu u centar oznake CG gde pada početak ?
Izmeri širinu krila, podeli sa tri i vidi koja se uklapa u prvu trećinu (od napadne ivice)
A možeš i ovako: izmeri i obeleži n3mke mere. pa od njih ka trapu...
« Last Edit: April 02, 2011, 04:51:47 PM by miša2002 »
#FFCC00

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Kyosho spree sport-centar tezista
« Reply #10 on: April 02, 2011, 05:02:51 PM »
Nadjoh ovo na netu..

Quote
With all the servos working, check to insure you have the proper amount of control throw in each control surface (and make sure they go the right way!) Take the time to check the CG, as well. The instructions state the CG is located 53 mm back from the leading edge of the wing. Sometime it's difficult to check the balance on a low wing plane, as it will often tip forward or tip back. If that's the case, balance the plane upside down. With the battery in it's intended location, my Spree was a bit tail heavy. I even had a very light receiver after of the CG, so that wouldn't have been a problem. I pushed the battery as far forward as it could go, which left little of the crutch to support it. The CG was closer to target, but still not right on the 53 mm mark. I flew it aft of CG and it flew just fine, though! No bad tendencies, and actually a bit more responsive. Just don't go much further back.

Quote
Zasto u user`s manual-u za spree sporta i za glow varijantu i za elektro stoji centar tezista 60-65mm, a mereno od stajnog trapa a ne od napadne ivice krila?
Jesi li siguran da si nasao pravi user manual? Po svemu sudeci gledas manual za model kyosho spree sports m36 koji je veci od obicnog modela!!!
« Last Edit: April 02, 2011, 05:09:03 PM by n3mke »

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: Kyosho spree sport-centar tezista
« Reply #11 on: April 02, 2011, 07:42:53 PM »
uputstvo sam skinuo sa kyosho sajta.Ja imam spree-a sa glow motorom i rasponom krila  od 120cm.

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Kyosho spree sport-centar tezista
« Reply #12 on: April 02, 2011, 08:00:09 PM »
Onda se nismo razumeli tj. nisi bio precizan pri otvaranju teme.. Tvoj model je spree sports m36. Njemu je po uputstvu teziste 60-65mm od napadne ivice krila..

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: Kyosho spree sport-centar tezista
« Reply #13 on: April 02, 2011, 08:18:47 PM »
Ja sam temu objavio u SUS a ne u elektro. Imam uputstvo i za glow i za elektro, isto je teziste na oba uputstva 60-65mm, zato me buni. Bolje da se posavetujem sa vama nego na svoju ruku teziste da trazim.

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Kyosho spree sport-centar tezista
« Reply #14 on: April 02, 2011, 10:11:29 PM »
Kapiram ja, nego smo svi pomislili da se radi o obicnom spree sports... Sto se tice tezista ono je isto bez obzira da li je glow ili elektro. Budi bez brige nadji cg po planu i bice ok.

pozdrav