Author Topic: Ampmaster  (Read 114991 times)

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 792
Re: Ampmaster
« Reply #210 on: October 06, 2013, 12:03:34 PM »
Drjack kako napreduje Ampmaster od 1600 mm  kad ce biti neka slika, dokle je stigla gradnja

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: Ampmaster
« Reply #211 on: October 06, 2013, 12:06:58 PM »
I mene interesuje dokle je stigla gradnja AMP-a od 1600mm  ()-()  (<--)  (yay)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Ampmaster
« Reply #212 on: October 06, 2013, 05:42:00 PM »
Ne objavljujem slike jer je sve vrlo slicno prvoj gradnji pa racunam nema potrebe. Ali ajde kad ste me prozvali malo i da pisem.
Gradnja nije daleko odmakla zbog nedosatka vremena ali ide zima pa cu ubrzati. Trup je dosta duzi od originala, a obzirom da sam
bocne strane trupa  radio iz jednog dela, prvo sam spajanjem vise komada balze dobio potrebnu velicinu. Bocne strane su od balze 2 mm dok je kod manjeg modela bila 1,5mm. Ostalo je klasika vec prikazana ovde.
Isekao sam papire od sablona , zalepio na balzu i po njima isekao bocne strane. Poprecna rebra unutar trupa sam radio od avio spera 3mm.
Bocna ojacanja sa unutrasnje strane tek radim i negde ce biti avio sper,  negde balza a negde lipov furnir 2mm, u zavisnosti od mesta ugradnje.
Rep je radjen od balza letvica 8x8. Na mestima gde dolaze sarke doci ce i ojacanja.
Evo par slicica:







Kako rekoh profil je simetrican a krilo sam podigao u osu motora.Rupe za bajonet sam probusio na trupu na obe strane u sklopu.
Kada napravim vodjice bajoneta od epoksija, tu cu naknadno dodati i  ojacanja sa obe strane .
Jedno, ono spoljno sam vec napravio od avio spera 2mm.


Alat za kabinu cu morati da pravim , jer je stara kabna siroka 8cm a nova ce biti 11cmm..
Ova gradnja je ipak eksperiment, jer se dosta razlikuje  od orig. plana . Ipak ako ovaj model bude leteo upola dobro kao prvi Ampmaster bice to dobar model...
 


 
« Last Edit: October 06, 2013, 05:47:05 PM by drjack »

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: Ampmaster
« Reply #213 on: October 06, 2013, 06:22:48 PM »
Bravo Dragane vidim da nema sta zapravo da se govori jel je ista gradnja samo ja cekam malo detaljisanja oko simetricnog profila koji ide korz sredinu trupa. Hvala sto si koliko toliko podelio tvoj rad sa nama. Do sledeceg posta. Pozdrav.  ()-()  (<--)

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: Ampmaster
« Reply #214 on: October 19, 2013, 06:57:47 PM »

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Ampmaster
« Reply #215 on: October 26, 2013, 09:54:36 PM »
30% +

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Ampmaster
« Reply #216 on: December 23, 2013, 05:02:21 PM »
Posle negde oko 600 letova "malog" Ampmastera, doslo vreme za generalku. Providnu  HK foliju koja je jako  izbledela,  zamenio sam novom. Napravio sam i novo kormilo pravca , ojacao vertikalac, bacio staru kabinu koja je vec pocela da puca. Nova ce  biti napravljena ovih dana i to u vise primeraka, jer se u Beogradu  rade jos najmanje dva kom. pa da ne zafali.  Zamenio sam i rostilj iza kabine novim, Ostalo je da presvucem poklopac i da sredim motor. Color shema je dosta slicna staroj.






Dakle posle 2,5 godine letenja evo rezimea :

Ukupno oko 600 letova

1 trup totalno razbijen (prvi let), ostao od njega samo rep koji je kasnije ugradjen u novi trup,  blago ostecenje krajeva krila-sanirano,
3 para plasticnih trapova + 2 plasticna tocka,  (sve prilikom sletanja na asfalt)
1 nosac zadnjeg tocka.(takodje asfalt)
1 spaljena baterija.
3 polomljene elise

Ukupno padova 1 na prvom letu direktno u vertikali u beton, jedan na sletanju sa male visine na Ceneju,  (ispala mi stanica iz ruke), 2- grublja setanja...  Za ovakav model i uzitak letenja koji mi je pruzio nista strasno.

Ustvari ovaj model mi je toliko legao da sam resio da ga i dalje letim radi opustanja. 

Za  vreme generalke, nastala je mala  stanka oko velikog Ampmastera. Taj je dobio nogare, cekaju se neki delovi sa HK, i pripremam se da pocnem sa izradom krila. Nadam se da ce i taj biti gotov do proleca.
Ostatak flote  u letnom stanju spava na zidu kancelarije, ceka se lepo vreme ili prolece pa sta prvo stigne....


« Last Edit: December 23, 2013, 05:21:40 PM by drjack »

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: Ampmaster
« Reply #217 on: March 22, 2014, 02:08:18 PM »
Dragane proleće je stiglo i možemo li znati dali se nešto radilo oko velikog AMPMastera???

Mislim da je vreme da isplivaju neke informacije ako ih ima, nestrpljivo čekamo  oo))

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Ampmaster
« Reply #218 on: March 22, 2014, 06:35:22 PM »
Pa iako usporeno, zbog raznoraznih razloga, radilo se nije da nije. Trup je skoro gotov treba samo da se presvuce, takodje je gotov i  alat za novu veliku kabinu.  Zapelo je kod krila jer se ispostavilo da je drugar koji mi je sekao rebra malo pogresio u nekim detaljima, pa cemo od nedelje iseci nova kako bi se sve lepo uklopilo. Iz Krusevca je sigla cevka za bajonet (i to ne jedna nego vise komada) pa se ovom prilikom zahvaljujem Stanku i celoj ekipi koja je pripomogla. Motor je spreman fale jos servoi i kontroler, nove baterije na putu. Ocekujem da krla zavrsim u naredne dve nedelje. Realno je da ceo model bude spreman oko 1 maja. U madjuvremenu se leti stari Ampmaster koji je dobio novu presvlaku. Danas smo se bas naleteli na 13 maju. :big smile :big smile
« Last Edit: March 22, 2014, 06:38:33 PM by drjack »

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: Ampmaster
« Reply #219 on: March 23, 2014, 02:52:28 PM »
Samo napred i bez zurbe samo da bude sve OK. Ocekujemo dalje informacije  (<--)  ()-()

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Ampmaster
« Reply #220 on: April 10, 2014, 12:17:45 AM »
Nastavak gradnje:

Nova rebra za krila smo sekli na CNC glodalici i ispala su sasvim ok. (Zahvaljujem se azoranu)

Sa avio sperom je bilo monogo lakse, a balzu smo zalepili za podlogu dvostrano lepljivom trakom.











Nakon vaganja letvica i rebara i rasporedjivanja delova po tezini za svako krilo,  pristupio sam sklapanju.



U  krajnja rebra od avio spera sam ubacio zavrtanj za fiksiranje krila za trup i mini bajonete za lakse pozicioniranje krila.





U trup sam takodje ubacio vodjice karbonskog bajoneta. Obzirom da su leva i desna strana trupa radjene u sklopu, rupe za bajonet su se idealno poklopile. Na sam trup zam zalepio jos po jedno rebro od avio spera na koje ce se naslanjati krila, a sluze kao nosaci vodjice bajoeta koja prolazi kroz trup.









Na krilima ima jos dosta posla. Proveru geometrije sam odmah probao, i sve se uklopilo lepo. Sad vec lici na model:





Alat za kabinu je gotov, i trebalo bi i nju da zavrsim ovih dana.

« Last Edit: April 10, 2014, 12:39:23 AM by drjack »

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Ampmaster
« Reply #221 on: April 10, 2014, 10:33:30 AM »
Lepo, lepo... Samo  (work)
Gde si nabavio te vodjice za bajonet?  mmmm
 (<--)

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: Ampmaster
« Reply #222 on: April 10, 2014, 10:53:14 AM »
Bravo Dragane  :)aplauz

AMPMaster u vecoj razmeri izgleda mi jos lepse pogotovu sa tvojom prepravkom simetricnog profila i po sredini trupa. Mislim da ce imati dobre letne karakteristike. Jedva cekam izvestaj sa livade.

Sa srecom dalja gradnja i ocekujemo kao i uvek dalje informacije.   (res)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Ampmaster
« Reply #223 on: April 10, 2014, 02:34:02 PM »
Hvala Grebicu,
Za cevke se pobrinuo @aerofly i odlicne su. Vidim ih i na njegovom Pajperu koji zavrsava.
Ako sam dobro razumeo prave se od pekarskog papira i nekog lepka.
Stanko ako citas ovo molim te, kada budes imao vremena, objasni postupak izrade cevki.
Rekao bih da je  izrada manje komplikovana od epoxi cevki  koje sam radio za Citabriju.
Slobodane,  ne zurim , ima ovde jos dosta posla.Npr.  fale mi servoi repa i kontroler....


« Last Edit: April 10, 2014, 02:39:53 PM by drjack »

Offline aerofly

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
    • facebook.com/modeling.serbia
Re: Ampmaster
« Reply #224 on: April 11, 2014, 04:23:04 PM »
Cestitam na radu..lepo I pedantno bas kako treba :)aplauz
Sto se tice cevki za to je bio zaduzen nedbojsa ja sam samo posmatrao  ;namig
Ali koliko sam uspeo da vidim posto vesto krije tehnologiju izrade na bajonetu se prosto samo smota papir a predhodno premaze drvofiksom I urola,e sad u zavisnosti od zeljene debljine zida toliko se namotava ali predhodno bez lepka da bi se tacno odredila duzina papira I to je to, ja sam ga ovako malo uprostio mozda ima I neka caka verovatno ce nebojsa nesto I da kaze..a da,kada se urola odmah se izvuce sa sipke-bajoneta I stavi na ravnu podlogu radi susenja!pozdrav