Author Topic: došlo vreme za kupovinu  (Read 21373 times)

Offline vidoja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #15 on: February 22, 2011, 10:33:30 PM »
danas mi stiglo i ja se obradovao kao mali majmun,ali vidim ja nešto mi mala ta kutija.Aj što je mala nego i lagana.Pošto sam bio u firmi i tamo mi poštar doneo aj reko odo kući pa ću na tenane da otvara,ali opet mi sve to malo i lagano.I tako počeo ja da otvaram,jedna kutija bela skroz,dok je druga vopter x 450,obe iste veličine,i tako je počelo....otvaram ovu belu,tamo dva para karbonskih elisa,trening kit(one loptice),dodatna baterija,i onaj lenjir za trimovanje,reko aj.otvaram ovu kopter,kad ono vidim sve rastavljeno,gledam tu šasija,tu rotor,jbt gde je motor,jbt gde su servoi,pa jbte gde je stanica,jebte šta je ovo.....i posle par minuta kad sam se sabrao i smirio vidim piše na kutiji copter x black angel kit(a treba rtf),i onda počnem da sebe preslišavam i proveravam.Odem na sajt da proverim šta obuhvata taj rtf paket i vidim da to definitivno nije to,pa onda odem da vidim šta sam poručio mada znam koliko sam to sve platio,i opet mi se slaže.Onda otvorih mejl koji sam od njih juče dobio pošto sam tražio kopiju fakture za carinu i opet piše rtf....Sva sreca to sve bilo ujutru oko pola 10 a kod njih je +7 u odnosu na nas a rade do 18 sati(11 po našem),i ja njima tu prvo pošaljem mejl da mi je stiglo i da nisam dobio ono što sam platio,ali bio sam toliko nervozan da nisam mogao čekati pa sam se nakačio na live chat i stvarno mi je istog sekunda kinez odgovorio.Sve u svemu da ne dužim ,javili su mi se sa ponudom da mi ovaj kit ostane a ja da platim za njega 80% od vrednosti i 80% za troškove transporta a  da mi oni pošalju onaj moj rtf,što ja nisam hteo da prihvatim,jer njihova je greška i ja nisam ovo naručio niti platio već nešto drugo i zašto bih plaćao dva puta carinu,stim što mi je na ovom kitu stajala faktura za rtf i sad kad opet stigne na carinu ovog puta rtf model po istoj ceni kao i ovaj kit,pitace se ko koga ovde z******a.Tako da sad čekam šta će da mi odgovore i još uvek sam u neverici.Ovo može samo meni da se desi.....

Offline RAVEN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 66
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #16 on: February 22, 2011, 10:55:24 PM »
Ne mogu da verujem kakav zajeb, možda sam ja imao sreće što mi kod njih uplata nije prošla pa sam naručio iz HK.

Meni ovih dana treba da polako pristižu paketi jer sam naručivao odvojeno u nekoliko paketa, pa da vidim kako ću ja proći.

Offline vidoja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #17 on: February 22, 2011, 11:02:29 PM »
ja se opet nadam da ce sve biti u redu,jer oni ne poriču da su krivi.Ja cu opet insistirati da ništa ne doplaćujem pa ćemo videti kako će to sve da se završi.Očekujem da mi se jave do ujutru a  ako ne ja ih zovem.

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #18 on: February 22, 2011, 11:58:43 PM »
nemoj vracati osim ako je drugi model od onog sto treba da ti posalju,trebace ti za delove to je jeftinije nego da porucujes posebno rez delove
uz to da ce ti racunati 80% cene
a sada samo javi carini za gresku i da treba da ti stigne prava porudzbina.
Ja licno ne bih vratio,treba ce .
Svuda moze da se desi greska ,a sve se da ispraviti.
Znam samo kad pogrese dobijes discount.
kod njih sam imao oko 15 porucivanja bez problema,nemoj brinuti
« Last Edit: February 23, 2011, 12:09:58 AM by JRlotpi »

Offline vidoja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #19 on: February 23, 2011, 12:30:17 AM »
pa i ja se nadam da neće biti problema nikakvih.svakako nisam planirao da mi šaljem nazad jer plaćati ponovo poštarinu je apsurdno.Dobro si mi rekao ovo za carinu,baš sam razmišljao kako to sad da izvedem,sutra ujutru ću ih zvati.Da im kažem da je stiglo ne potpuno ili pogrešno?Nisam hteo da prihvatim prvu ponudu koju su mi ponudili,moramo malo spustiti,ipak je njihova greška.Šta misliš da im kažem da mi pošalju sve što mi je potrebno da bi kompletirao model,znači sve što treba za ovaj da bi bio isti kao rtf?

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #20 on: February 23, 2011, 12:45:57 AM »
ostavio bih taj arf kao rezervu ako ostetis model samo prepakujes i sutra opet letish
 neka ti posalju ceo RtF i trazi discount veci iz razloga sto nisi planirao toliku kupovinu i nemas dovoljno novca.
i 80% videces da si dobro prosao jer kad tad ces porucivati rez del sto se ne isplati vec da narucis ARF pa kasnije poneki deo

Offline vidoja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #21 on: February 23, 2011, 01:06:56 AM »
da to sam i napisao da nemam toliko para i da nisam planirao toliko da potrošim.Svakako bi ostavio ovo sebi ali bi voleo po mogućnosti što manje ovo platim(čitaj da ne platim) jer to nisam poručio i ipak je njihova greška.Čekam da mi odgovore.E sad se samo bojim da ne bude problema sa carinom,jer ista cena za šasiju i ceo model sa stanicom,to mora da im bude sumnjivo i da me otkinu još dodatno sa carinom.

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #22 on: February 23, 2011, 02:20:04 AM »
objasni im situaciju da su kinezi pobrkali sve

Offline vidoja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #23 on: February 25, 2011, 02:00:14 AM »
evo malo da osvežim.ovako izgleda sastavljen:




naravno ovo je samo probno da vidim kako to izgleda dok ne dođe RTF,koji je inače spreman i trebalo bi da danas bude poslat.


Offline vidoja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #24 on: March 04, 2011, 05:46:24 PM »
evo da se pohvali,jutros je stigao.
sve je počelo ovako











a tu je i moja eskadrila


JRlotpi kaži mi jel normalno kada ga prikačim da bateriju da se čuje onaj servo na ruderu stalno kao da stalno nešto radi.





Offline RAVEN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 66
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #25 on: March 04, 2011, 06:21:25 PM »
Čestitam i nek je ovaj put sa srećom

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #26 on: March 04, 2011, 06:36:27 PM »
evo da se pohvali,jutros je stigao.
sve je počelo ovako












a tu je i moja eskadrila


JRlotpi kaži mi jel normalno kada ga prikačim da bateriju da se čuje onaj servo na ruderu stalno kao da stalno nešto radi.





ako cujes zujanje servoa to je ok malko mrdni palicu i smirice se ,pa kad mrdnes rep opet ce se javiti pa ponovi.
obrati paznju da ti servo ne pravi veci otklon u neku stranu a da je mehanicki dosao do granice tada servo moze da pregori.
na giru imas da podesis limite otklona servoa.takodje i na stanici imas travel adjust gde mu zadas maxsimalne otklone u levo i desno

i kada stelujes servo repa  gledaj da ti servo arms bude pod uglom od 90 stepeni u odnosu na pushrod u tacki gde drzi stabilno rep.
ovako napisano deluje komplikovano ako zelis detaljnije kontaktiraj me na pp za detalje

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #27 on: March 04, 2011, 06:44:01 PM »
Izvini nisam citao gornje postove to je RTF helikopter ,ili gresim
Sigurno je podesen kako treba,
 limit i traveladjust proveri tako sto pomeris palicu levo i desno i vidi da li zapinje u krajnjim tackama
posto je RTF sigurno je sve ok
a to zujanje je normalno podmazi malo osovine i klizace da imas sto manje otpore na repu i servo ce lakse da dodje u zadatu  tacku  i
nece zujati ili kao sto sam ti rekao cacni malko palicu i prestace do sledeceg pomeranja,
 repni  digitalni servo stalno vrti nije nista strasno

Offline vidoja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #28 on: March 04, 2011, 10:55:13 PM »
za sada sam prezadovoljan sa copterom samo nisam baš najzadovoljniji sa šrafovima i onim imbusima što stižu uz model,jako lako šrafovi prokližu a i imbusi se izližu.kaži mi sad kako da koristimonaj lenjir za trimovanje(ne treba mi jer je ovaj rtf i već je podešen) čisto da znam.sad cu da se pozabavim sa ranijim savetima kako da uz postojeći kabel osposobim simulator i da počnem da vežbam.
jrlotopi hvala puno na savetima i pomoći,da tebe nije bilo verovatno nebi bilo ništa od ovoga

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #29 on: March 04, 2011, 11:06:42 PM »
bilo mi je zadovoljstvo

ako je RTF a jeste ,to je podeseno
ako si iz BGD pokazacu ti kako se odredjuje da ne pisem jer cu se sigurno zeznuti u pisanju
bitno je kada proveravas PICH elisa ili otklon  + ili - da ti gas bude iskljucen na stanici
zato sto kada dodajes palicu palis motor i povecavas mu obrtaje istovremeno  i menjas otklon elisa e a da bi podesio otklone moras iskljuciti gas da se nebi motor palio jer elise moraju da stoje da bi izmerio ugao izmedju elise i FLY bara (male lopatice)
Kupio si odlican hely nediraj ga samo ga gledaj za to vreme leti simulator neki.
ako hoces ja cu sutra leteti na IMR stadionu u Rakovici pa mozes doci da popricamo sve sto mogu da ti objasnim

nabavi imbuse sa istog sajta dobrog su kvaliteta i neces imati problem sa proklizavanjem
« Last Edit: March 04, 2011, 11:11:02 PM by JRlotpi »