Author Topic: došlo vreme za kupovinu  (Read 21377 times)

Offline vidoja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #30 on: March 04, 2011, 11:17:37 PM »
hvala u svakom slučaju ali ja sam iz NS-a,ali u svakom slučaju bićemo u kontaktu.planiram i ovaj kit što mi je prvi stigao da sastavim,tj da poručim delove i za njega pa me zato najviše zanima to oko podešavanja.

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #31 on: March 04, 2011, 11:22:19 PM »
imas u NS izvrsne kolege valjda ce se javiti kad se okace

Offline vidoja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #32 on: March 05, 2011, 07:48:09 PM »
Evo odmah da ti dam linkove pa poskidaj software. Ja sam probao samo RG G4.5 koji je bio odličan. Verovatno je G5 još bolji.




1)HK 2.4Ghz USB cable
2)PPJoy software, download from
http://shareware.pcmag.com/free/Miscellaneous-Utilities/PPJoy/75176.html
3) T6Sim software, download from
http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=13067693&postcount=1938
4) driver for usb cable from:
https://www.silabs.com/Support Documents/Software/CP210x_VCP_Win2K_XP_S2K3.zip
5) t6config program from:
http://www.flysky-cn.com/pic/down/FS-CT6ADriver.rar
do not use the included driver for cable, use driver from item 4 above.

I have tested it with FMS and Aerofly and its awesome. Bigs thanks to makers of PPJoy, T6sim, and HK!

sve sam poskidao što si napisao i uspeo sam da ga osposobim ali nikako u simulatoru da mi proradi,stalno mi na phoenix rc govori kako nije priključen phoenix interface,šta mi je raditi?da li će možda raditi na rf g5,ili na kom simulatoru da ga pokrenem?
jrlotpi kazi mi koliko se otprilike puni baterija sa ovim punjacem sto sam dobio uz njega i jel ima tu bojazni da se baterija zapali ili eksplodira
« Last Edit: March 05, 2011, 10:04:19 PM by vidoja »

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #33 on: March 05, 2011, 11:11:28 PM »
Slikaj punjac i okaci
pa cemo ti reci, nemoj puniti a ni trositi bateriju da ti ne padne napon ispod crte onda je zbogom baterijo

Offline vidoja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #34 on: March 05, 2011, 11:40:34 PM »
evo ga punjač





kaži mi malo više o tom trošenju baterije i zbogom baterijo

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #35 on: March 06, 2011, 12:17:31 AM »
pretpostavljam da taj punjac i balanser ima indikator kada se baterija napuni,
snaga punjenja JE 1000mA pretpostavljam da je baterija 2200mA ili tako nesto
Sto se tice tog punjaca on za otprilike 1h napuni 1000mA ako je baterija 2000 trebace oko 2 sata punjenja,
 sigurno ces kasnije kupiti neki kvalitetniji LIPO punjac gde ces moci da pratish sve parametre punjeja
nemozes ocitati na njemu napon po celiji bitno je da bateriju ne istrosis previse jer nece punjac moci da je pokrene izbacivace ti gresku,
zato cim ti pocne hely gubiti snagu sleci i skidaj bateriju i punjenje za sledeci let
trebao bi kupiti sledece da mozes da pratis napunjenost baterija

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10952
pre leta ocitas vrednosti i posle leta da vidis voltazu po celiji ne bi trebao da trosis bateriju ispod 3.8Vbarem ja tako radim ) po celiji tvoja bat ima 3 celije kada je baterija puna pokazuje 4.2V po celiji nekada i 4.19V zavisi kako se izbalansira tokom punjenja

Kada budes narucivao drugu bateriju naruci i punjac ja licno koristim ovaj i zadovoljan sam ima sve sto treba i senzor toplote koji takodje kacim na bateriju
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7523
trebas naruciti i kablice za punjenje ako ne odgovaraju za tvoju bateriju
za taj punjac ces koristiti ako imas neko staro napajanje od PC racunara uz uputsvo kako da spojis (kasnije kad nabavis sve )
nemoj uzimati setap za drugi heli neka ti on sluzi za rezervu i ja sam u jednom trenutku imao 2 helija 450size nije potrebno
sada imam sve velicine sto bi se reklo OCI mi gladne
savladaj taj heli on je odlican a posle ces da kupis 600size a kasnije ako volis da se dimi iza tebe nitro

kad punis bateriju prikaci siroki konektor i uzi na punjac tako bateriju punis i balansiras  jedan kabal siri sa vise (4)tankih zica je za balansiranje i ocitavanje vrednosti baterije a onaj uzi sa crvenom i crnom zickom (2)je za punjenje
« Last Edit: March 06, 2011, 12:44:59 AM by JRlotpi »

Offline vidoja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #36 on: March 06, 2011, 12:55:49 AM »
da baterija je 2200mAh i kupio sam odmah dve.na ovom punjači ima taj indikator kada se puni i kad se ugasi zelena onda je puna.ali koliko vidim kod mene na tom punjaču ima samo da se ubode taj mali konektor sa 4 žice i nemam gde da ubodem ove dve debele (crvenu i crnu).da li je moguće da se on puni preko tih tankih žica?jel postoji opasnost od eksplozije tokom punjenja.sad znam šta će mi sve trebati,ali se nadam da mogu sa ovim za početak.

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #37 on: March 06, 2011, 01:25:31 AM »
mozes tako je predvidjeno za taj punjac ali za bolju konforniju varijantu kasnije mozes nabaviti ostalo

Offline vidoja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #38 on: March 06, 2011, 01:43:03 AM »
hvala ti puno na pomoći jer stvarno neznam ko bolje zna od tebe  i izvini ako ti dosađujem

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #39 on: March 06, 2011, 02:01:31 AM »
hvala ti puno na pomoći jer stvarno neznam ko bolje zna od tebe  i izvini ako ti dosađujem
Ja znam sve i znam najbolje! :big smile

ima dosta njih koji znaju  vise od mene oko struje ali ja se prvi javim a oni nemaju primedbu
necu da prozivam koji su ima ih dosta ,od njih na ovom mestu, bas kao i ti sada sam pokupio sve sto znam u ovom hobyju

Hvala im i vecna uhh ne ovo
« Last Edit: March 06, 2011, 02:12:05 AM by JRlotpi »

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #40 on: March 06, 2011, 02:06:19 AM »
stvarno neznam ko bolje zna od tebe  i izvini ako ti dosađujem
NIKO NEZNA- vidim da si ti jedan vrlo pametan momak imas boziji dar da mozes tacno da procenis kvalitete u ovom slucaju moje :big smile
« Last Edit: March 06, 2011, 02:07:56 AM by JRlotpi »

Offline rolex

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #41 on: March 06, 2011, 10:02:35 AM »
Quote
sve sam poskidao što si napisao i uspeo sam da ga osposobim ali nikako u simulatoru da mi proradi,stalno mi na phoenix rc govori kako nije priključen phoenix interface,šta mi je raditi?da li će možda raditi na rf g5,ili na kom simulatoru da ga pokrenem?

Phoenix rc nisam probao nikad, probao sam Real Flight g4.5 i sa njim radi. Naravno i kod njega je potrebno da se pokrene preko emu programa koji emulira fabrički kontroler, pretpostavljan da i za G5 važi isto. Možda tako nešto postoji i za Phoenix rc.
Ako si nestripljiv, dok ne nabaviš RF Gxx, možeš da probaš i ovaj simulator http://n.ethz.ch/student/mmoeller/fms/index_e.html. Vrlo je dobar za heli i besplatan je.

Offline vidoja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #42 on: March 06, 2011, 11:28:44 AM »
hvala ti druze,namestio sam za sada aerofly i zadovoljan sam kako radi pa kad se sa njim navezbam onda cu probati i druge.samo jos nisam skontao za sta se koriste ona dva potenciometra gore na stanici i ona dva prekidaca.

Offline rolex

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #43 on: March 06, 2011, 12:41:27 PM »
Quote
samo jos nisam skontao za sta se koriste ona dva potenciometra gore na stanici i ona dva prekidaca.

Levi prekidač je throtle cut- kao što mu ime kaže seče gas tj. isključuje ga. Veoma je korisno prilikom štelovanja helija. Levi trimer je osetljivost gyroa. Ovde treba biti oprezan jer se sa osetljivošću menja i mod rada gyroa. Na polovini putanje gyro je isključen -osetljivost 0. Skroz do kraja u smeru kazaljke na satu je 100% osetljivost U Rate gyro modu, krajnji položaj u smeru obrnutom od kazaljke na satu je 100% osetljivost u Head hold modu. Ja ti preporučujem oko 50% posto u HH modu za početak. Gyro je najefikasniji sa maksimalnom osetljivošću ali kad se pretera onda se pojave oscilacije repa levo-desno, pa ti savetujem da sa početnih 50% vrlo lagano kreneš da povećavaš.
Desni prekidač je selektor moda leta , normal ili 3d flight. U normal modu, koji ćeč prvo koristiti, Gas se polako povećava od 0- do 100% , zajedno sa pitch-om koji ide od -2 do 11 stepeni. U 3d modu gas je na najmanje 80%, i to kad je palica na sredini, do 100% kad je palica u skroz donjem ili skroz gornjem polozaju. U tom modu pitch na sredini je 0, skroz dole je -11 a skroz gore je 11 stepeni. Da stvari budu još komplikovanije tu je desni potenciometar na kome u stvari podešavaš taj ugao pitcha. Mislim da ćeš njega najbolje podesiti ako uključiš throtle cut, zatim 3d mod, palicu gasa na sredinu, pa onda sa tim potenciometrom našteluješ da ti je pitch na 0 stepeni.   Za totalnog početnika je vrlo teško da to sve podesi sam ali nije nemoguće. Budi siguran da si razumeo baš svaki detalj podešavanja helija kao i u kom modu se tvoj heli nalazi trenutno. U suprotnom katastrofa je na pomolu. Savetujem ti da u početku vežbaš hover na simulatoru pa da zatim, odmah to isto vežbaš na heliju. Čovek se previše navikne na simulator pa posle kad poleti heli, gde su stvari ipak drugačije kao i nivo adrenalina, počne da se sumnja u heli i odustaje od svega. Savetujem ti da kad vežbaš na simulatoru i malo uvežbaš hover, to isto probaš sa namerno pomerenim trimovima, probaj da ti neko drugi rastrimuje a ti leti. Na taj način ćeš se mnogo lakše snalaziti u realnoj situaciji kad i nije sve savršeno, duva vetar itd...
Nadam se da si uzeo stanicu koja je Mode 2, left hand throtle. Mislim da kod nas 99 posto ljudi leti u tom setup-u i ako nekad budeš potražio pomoć iskusnijeg radi trimovanja, niko bi bio u mogućnosti da ti pomogne ako je stanica u Modu 1. To se može promeniti pa ti čisto napominjem da odmah prebaciš i da se od početka vežbaš u Modu 2.
Pozdrav
 

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: došlo vreme za kupovinu
« Reply #44 on: March 06, 2011, 01:48:38 PM »
                    Vidoja, ja sam iz Novoga Sada i evo nudim ti onoliko pomici koliko znam.  Ima ovde "helikopterasa" koji su daleko bolji od mene ali se ne javljaju. Sve jedno, ako ti treba nesto pomoci oko helikoptera mozes se javiti na 021 450-004 ili 0645 278-0-918. Ja sam Bata Stepanovic (Liman 1). Pozdrav.