Author Topic: Balanser pomoc  (Read 9354 times)

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Balanser pomoc
« on: April 23, 2011, 04:35:24 PM »
Cao drugari ja posedujem ovaj balanser







sa jedne strane ima prikljucak sa dva pina a na drugoj strani prikljucak sa 6 pina







mene vise interesuje ova strana sa 6 pina jer treba da nakacim bateriju sa 3 celije.Dobio sam i kabal ali ne mogu da ga koristij jer nema dzek koji meni treba










na ovoj zadnjoj slici se vidi konektor koji treba da ide na bateriju i ako posmatramo sa leva na desni drugi pin ne postoji,to se na slici malo manje vidi ali ako se zapazi stvarno je tako.







Moje pitanje glasi:Sta treba da uradim u ovom mom slucaju da bi nakacio moju bateriju da punim koja ima ovaj konektor.











Da li je moguce nesto prelemiti ili najbolja varijanta,gde nabaviti konektor koji ce ova 6 pina na punjacu redukovati na 4 pina za balans baterije.Hvala unapred
Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Balanser pomoc
« Reply #1 on: April 24, 2011, 12:53:55 PM »
Imaš li neko uputstvo od njega?
Postavi sliku i druga dva konektora i spremi neki instrument. Verovatno su u sprezi.
Ne se sekiraš, ako ne rešimo ovako, skokni do mene pa će rešimo !
#FFCC00

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Balanser pomoc
« Reply #2 on: April 24, 2011, 01:40:59 PM »
Mislim da ti treba ovako nešto
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7445

Ili ovako
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14856

Ove adaptere povežeš na punjač a bateriju na adapter. SAmo proveri da li ovi adapteri odgovaraju za tvoij punjač, pre svega mislim na balans konektor koji sa adaptera ide u punjač. Tvoj punjač ima konektor 5s a ovi adapteri imaju konektor za 6s.

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Balanser pomoc
« Reply #3 on: April 24, 2011, 03:16:41 PM »
Bas sam se dvoumio da li ovi adapteri odgovaraju,ali hvala na savetima.Narucicu nesto od ovih adaptera.....Pozzzz



Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Balanser pomoc
« Reply #4 on: April 24, 2011, 04:03:14 PM »
Bas sam se dvoumio da li ovi adapteri odgovaraju,ali hvala na savetima.Narucicu nesto od ovih adaptera.....Pozzzz

Bojim se da ti nijedan od ova dva adaptera nije direktno kompatibilan. Da bi ih mogao da koristiš za tvoj uređaj, moraš da nabaviš i adekvatni adapter od njega do punjača ! => I DALJE TI OSTAJE NEREŠEN PROBLEM !.. A vreme prolazi...

Mislim da ti treba ovako nešto
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7445

Ili ovako
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14856

Ove adaptere povežeš na punjač a bateriju na adapter. SAmo proveri da li ovi adapteri odgovaraju za tvoij punjač, pre svega mislim na balans konektor koji sa adaptera ide u punjač. Tvoj punjač ima konektor 5s a ovi adapteri imaju konektor za 6s.

Crveno je 100% problem !
« Last Edit: April 24, 2011, 04:09:09 PM by miša2002 »
#FFCC00

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Balanser pomoc
« Reply #5 on: April 24, 2011, 04:46:20 PM »
Dobro sam naveo da treba obratiti pažnju na balsn konektor. TReba samo naći adapter sa konektorom za 5S. Verujem da oni koji se razumeju u elektroniku bi mogli da mu pomognu.

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Balanser pomoc
« Reply #6 on: April 24, 2011, 04:58:07 PM »
Dobro sam naveo da treba obratiti pažnju na balsn konektor. TReba samo naći adapter sa konektorom za 5S. Verujem da oni koji se razumeju u elektroniku bi mogli da mu pomognu.

On već ima konektor, samo treba mala ispravka, ali mora prethodna provera instrumentom...
#FFCC00

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Balanser pomoc
« Reply #7 on: April 24, 2011, 05:23:40 PM »
Moje pitanje glasi:Sta treba da uradim u ovom mom slucaju da bi nakacio moju bateriju da punim koja ima ovaj konektor.

Ne treba ti nista, samo gurni (malo ce biti tesno posto se vodjice nece poklopiti ili mu obrij vodjice) 4 zilni kablic vodeci racuna da je crna na pinu br 1. Znaci sa te 5S strane mozes da punis od 2S do 5S.

poz
Veljko

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Balanser pomoc
« Reply #8 on: April 24, 2011, 05:32:22 PM »
Moje pitanje glasi:Sta treba da uradim u ovom mom slucaju da bi nakacio moju bateriju da punim koja ima ovaj konektor.

Ne treba ti nista, samo gurni (malo ce biti tesno posto se vodjice nece poklopiti ili mu obrij vodjice) 4 zilni kablic vodeci racuna da je crna na pinu br 1. Znaci sa te 5S strane mozes da punis od 2S do 5S.

poz

 :)aplauz
Pogledaj malo bolje!





« Last Edit: April 24, 2011, 05:41:00 PM by miša2002 »
#FFCC00

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Balanser pomoc
« Reply #9 on: April 24, 2011, 05:40:54 PM »
To shto ti imash na kablu od balansera je zenski "poliquest" balance port.Ono shto ti je na bateriji je mushki JST-XH balance port.Jedina razlika je u tome shto je poliquest balance port shiri za jedan (neupotrebljeni) pin.
Taj prikljuchak sa dva pina koji je s jedne strane balansera ignorishi, to je ako cesh da ga povezesh na punjach pa da punish preko balance porta, a to ti nebiK preporuchio.
Poshto je to balanser za do 5S baterija ima shestopinski (5 celija + masa) izlaz s druge strane.Taj kablic ti sluzi da "preveze" petocelijski u trocelijski port.Tri crne su za 3 celije a crvena je za (valjda) struju.Na JST-XH balans portu imash tri (crnu, plavu i zutu) zice za celije i crvenu za (valjda) struju.
Probaj sledece:
Samo izvuci iz plastike zenskog konektora na kablu od balansera zadnji crni metalni pin (na tvojoj slici konektora krajnji levi) i prebodi ga u (jedini) neiskorishtjeni ulaz za pin pored.I to ti je to.Nabodi bateriju i balansiraj.(ovde ce mozda da smetaju one vodjice na gornjem delu JST-XH konektora baterije)
ili
Izvuci sve pinove iz zenskog dela konektora na kablu od balansera i nabodi direktno na bateriju u rasporedu crvena na crvenu i crna na ostale tri boje

Probaj tako da nabodesh i onda gledaj one diodice na balanseru (1cell 2 cell 3 cell) trebalo bi da trepere crveno dok ti se ne upali zeleno na err/check shto znachi da je bat izbalansirana.

Ako ni jedna od dve gore pomenute  metode ne radi onda cu ti ja dam jednu staru riknulu 3S lipo sa odgovarajucim poliquest balance portom pa ti to lepo prebodi sa balans porta baterije (ne mora nishta da lemish) i cepaj..
Ovo shto ti IvanGrozni preporuchuje ti ich ne treba (izvinite, al tako je)...To je port za paralelno (istovremeno) punjenje do 6 baterija jednim punjachem.Al  za to morash da imash punjach ko djerdapska hidrocentrala...
tebi bi trebalo neshto ovako:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9913
s tim da ni to ich ne valja ,
tebi u stvari treba: female JST-XH to male poliquest adapter za #S baterije al toga na HK (gledao sam) nema.
Ako ti nishta od ovog nije jasno nazovi, veruj mi problem uopshte nije slozen...

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Balanser pomoc
« Reply #10 on: April 24, 2011, 05:48:41 PM »
@vpanin

Koliko vidim nisi to lično probao, već samo pretpostavljaš da bi to možda radilo !

 mmmm
« Last Edit: April 24, 2011, 05:54:08 PM by miša2002 »
#FFCC00

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Balanser pomoc
« Reply #11 on: April 24, 2011, 05:53:30 PM »
Misho, brate slatki, probao sam mjkemi.ChasnaTitovaPionirska

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Balanser pomoc
« Reply #12 on: April 24, 2011, 06:08:09 PM »
Stvarno nemam nameru da ulazim u raspravu po n-ti put, pricam iz licnog iskustva a ne iz pretpostavki i teoretisanja. Pogledao sam jako dobro i ulaz u balanser je tipa XH(P) isto kao sto je i balans kablic na zutoj Rhino bateriji. Inace sve baterije sa HK imaju XH(P) balans kablice kao i svi punjaci koje prodaju. Inace postoji jos nekoliko tipova balans kablica i portova: EHR, PQ, JST, FP kao i jos nekih drugih koji su u medjuvremenu izumrli i svi rade na istom principu! Znaci NE TREBA TI NISTA, ni taj kablic koji si dobio, probaj pa ces se i sam uveriti.

poz
« Last Edit: April 24, 2011, 06:20:10 PM by magic »
Veljko

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Balanser pomoc
« Reply #13 on: April 24, 2011, 06:22:46 PM »
@magic

Nije problem u konektorima, već u CRVENIM kablovima, na dobijenom adapteru...
#FFCC00

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Balanser pomoc
« Reply #14 on: April 24, 2011, 06:30:41 PM »
@magic

Nije problem u konektorima, već u CRVENIM kablovima, na dobijenom adapteru...

Znaci jos jednom, ne treba adapter kablic!

poz

Veljko