Author Topic: Extra260 H9 други покушај  (Read 29289 times)

Offline dimitri

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 164
Re: Extra260 H9 други покушај
« Reply #30 on: May 23, 2011, 05:09:40 PM »
 
     Zajo, jos  nesto je veoma  vazno,u zavisnosti koje i koliko komada servoa koristis treba obratiti 
     paznju na to  koliko svi servoi zajedno "povuku ampera",pa  u skladu sa tim i izabrati uredjaj preko koga
     ces napajati sa dve baterije.
     Pozdrav od Radovana

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: Extra260 H9 други покушај
« Reply #31 on: May 23, 2011, 05:44:25 PM »
Veliki Pozdrav Radovane & drustvo,

Ako dozvolite, evo i jedne moje preporuke za voltage regulator i prekidac:

http://www.rcaccessory.com/mpiadjustablevoltageregulator.aspx

Jako je dobar , siguran sam da je bolji od onih HK varijanti a i cena je sasvim prihvatljiva. Jedna mala komparacija ovog uredjaja i HK UBEC-a: posto imam RC sistem MPX sa telemetrijom, s ovim gore navedenim voltage regulatorom NEMAM ma apsolutno nikakav pad napona prilikom pomeranja-rada svih servo motora!!! 5.9V  drzi napon konstantno!!
Fenomenalan je jer ima dva inputa i dva out-puta, dakle dve LiPo baterije sam doveo na ulaz a MPX (Multiplex) receiveri imaju na sebi i fabricki dva ulaza za napon (baterije).

A druga stvar koju koristim zajedno sa ovim voltage regulatorm je MPX SAFETY-SWITCH 6HV
http://www.der-schweighofer.at/artikel/83245/modellsport?query=85006
a to je upravo ovo sto Radovan veli i druga funkcija Power box-a, elektronski prekidac koji je otporan na vibracije :)

Pozdrav,
Krema

Offline dimitri

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 164
Re: Extra260 H9 други покушај
« Reply #32 on: May 23, 2011, 06:13:12 PM »
 
     Dragocena je tvoja informacija,neprocenjivo je kada je neko isprobao spravu kao u tvom primeru,
   jer ipak je velika razlika u ceni i sto onda ne uzeti ono sto je jeftinije a isprobano :).
     Pozdrav od Radovana

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: Extra260 H9 други покушај
« Reply #33 on: May 23, 2011, 06:22:13 PM »

     Dragocena je tvoja informacija,neprocenjivo je kada je neko isprobao spravu kao u tvom primeru,
   jer ipak je velika razlika u ceni i sto onda ne uzeti ono sto je jeftinije a isprobano :).
     Pozdrav od Radovana

 (thumb) (thumb)

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Extra260 H9 други покушај
« Reply #34 on: May 24, 2011, 12:00:07 PM »
Torima, svaka cast za letenje, do jaja.  :mhm

Velicina elise koja najbokje odgovara za taj motor je 21X8. ;namig
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Extra260 H9 други покушај
« Reply #35 on: May 25, 2011, 11:25:12 AM »
Quote
Torima, svaka cast za letenje, do jaja. 
Хвала Матори (pijemo)никад нисам био тако опуштен на прв лет, летм редом задњих 4 дана и веч улазим дубоко али има још пуно. Уствари у задње време, шта више улазим у акро воде то више сватам још колико треба да учим. А имам толико за учење да почињам да се боим.
Quote
Velicina elise koja najbokje odgovara za taj motor je 21X8. namig
У право си  (pijemo) немучи се са 20/10 тако да са 20/8 могуче да просвирава.
Quote
       Ja sam koristio Powerbox evolution 40/16,medjutim za takav avion mislim da je dovoljno
    i ovo : http://www.powerbox-systems.com/e/powerbox_systeme/powerbox_gemini/start.php
100е  (:sok:) толко ме коштао модел lol прескупо за овај проект али хвала у сваки случај (pijemo).
Quote
Ako dozvolite, evo i jedne moje preporuke za voltage regulator i prekidac:

http://www.rcaccessory.com/mpiadjustablevoltageregulator.aspx
Ово веч одговара (pijemo) Моментално користим life 2500mah и "duralite"(mislim) UPEC квалитетан и проверен. Значи са овим UPEC ми нетреба, на улаз две батерие а на излаз?? Ја немам два улаза за напон mmmm Дали то значи да могу да убацим оба у исти канал са Y кабал, или у два канала-један за напон и било ко други?

Имам још проблема са ауспух :-\ опет се отштрафио. Ставио сам федер шајбне и стегнуо до крај и џаба.
Хвала свима, поздрав ()-()
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: Extra260 H9 други покушај
« Reply #36 on: May 25, 2011, 01:00:07 PM »


http://www.rcaccessory.com/mpiadjustablevoltageregulator.aspx
[/quote]
Ово веч одговара (pijemo) Моментално користим life 2500mah и "duralite"(mislim) UPEC квалитетан и проверен. Значи са овим UPEC ми нетреба, на улаз две батерие а на излаз?? Ја немам два улаза за напон mmmm Дали то значи да могу да убацим оба у исти канал са Y кабал, или у два канала-један за напон и било ко други?

[/quote]

Ne, koristis jedan input za bateriju a ako nemas drugu bateriju, nista, ostavis prazno. To je redudantni sistem, zato je i napravljen da u slucaju gubitka jednog inputa iz bilo kog razloga imas na raspolaganju drugi.

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Extra260 H9 други покушај
« Reply #37 on: May 25, 2011, 01:24:17 PM »
Имам још проблема са ауспух :-\ опет се отштрафио. Ставио сам федер шајбне и стегнуо до крај и џаба.

Legendo, meni se nikada nije otsrafio auspuh.Moras samo malo da stavis najjaceg Loctite-a i nemas problem.
Elisa 21X8 je preoverena kombinacija torima. ;namig
« Last Edit: May 25, 2011, 05:31:46 PM by marko »
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Extra260 H9 други покушај
« Reply #38 on: May 25, 2011, 03:55:39 PM »
Quote
Ne, koristis jedan input za bateriju a ako nemas drugu bateriju, nista, ostavis prazno. To je redudantni sistem, zato je i napravljen da u slucaju gubitka jednog inputa iz bilo kog razloga imas na raspolaganju drugi.
Ма наравно. јасно ми е до толко :)сад имам једну, хочу да имам две и то је тај уреџај. Мене чуди зашто има два излаза за ресивер. Нема везе.
Quote
Legendo, meni se niada nije otsrafio auspuh.
Да, али ти ниси баксуз као ја  lol Loctite не гори на температуру? Ај имам план (pijemo)
21/8 и биче торима :big smile поззз
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Extra260 H9 други покушај
« Reply #39 on: May 25, 2011, 05:35:11 PM »
U pravu si, temperatura ubija Loctite, ali na tom mestu ce ti odraditi savrseno posao.
Kod mene je radilo bas na tom tvom RCGF-u, a i sada radi na DLE-u.
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Extra260 H9 други покушај
« Reply #40 on: May 26, 2011, 12:23:00 AM »
Нашао сам и канистер :)aplauz http://www.bigplanes.nl/contents/en-uk/d56.html около 70е са поштерине. Нажалост морам да регистрирам ауто па  :-\
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline dimitri

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 164
Re: Extra260 H9 други покушај
« Reply #41 on: May 26, 2011, 01:49:00 PM »

     Moje iskustvo  sa dihtunzima  za auspuhe, sve sam isprobao.Resenje  je napraviti  dihtung
    od dvostruko kasiranog vitroperta( koristi  se za isradu stampanih plocica u elektronici,na
    epoksidnoj plocici sa obe strane bakarna folija) debljine 1mm.Provereno , sa takvim dihtungom
    se ne razlabavi auspuh ni kod benzinaca ni kod glow  motora.
    Pozdrav od Radovana

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Extra260 H9 други покушај
« Reply #42 on: May 30, 2011, 11:59:17 AM »
Поздрав Радоване. Коса ми пала од проклети аусоух-ништа не помаже (___). Хвала на савет покушачу и то. Извини али нече пластика да се истопи од вручине???
Поздрав.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline dimitri

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 164
Re: Extra260 H9 други покушај
« Reply #43 on: May 30, 2011, 04:12:13 PM »

    Pozdrav Zajo, kao sto sam napisao ja sam mnogo toga isprobao
    jedino ovo radi kod mene, isprobao sam na benzinskom motoru i na glow,
    dvotaktnim.
    Kod nas u aeroklubu je moj drugar po imenu Sava Lujanski, on se bavi
    slobodnoletecim modelima, penjace vozi. Inace njegov nadimak je Sava Norton.
    Nadimak je dobio po tome sto je od  uvek vozio  "Norton" motore i sav je u tom, fazonu.
    On  mi je rekao da cak i na motorima  za trke to stavljaju kao dihtung i mene spasao.
    To nije plastika vec specijalni epoxi staklo koji je  kod mene  na MVVS-u ,benzincu radio bez problema.
    Radovan.



Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Extra260 H9 други покушај
« Reply #44 on: September 07, 2011, 01:56:03 PM »
Значи проблем за rcgf45 нисам успео решити-не проблем са ауспухом. Да не дужим, само што сам поручио RCG50 из HK. Једноставно боља понуда нисам могао начи а једино то би мога да си дозволим.
Е сад- имам 20/10 и 21/8 елисе. Могуче да са њиме летим или морам да поручим нешто друго? Искрено са 20/10 пропелер је сантима одвојем од земљи. Са 21/8 биче још горе. Вече од то не би узео, само вечи корак.
Шта кажете? Било би ок са 21/8?
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev