Author Topic: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D  (Read 16390 times)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #15 on: August 12, 2011, 05:27:39 PM »
nemacka ili austrija sto se mene tice a moze i preko neta da se poruci redovno postom...

Offline avatar.marko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #16 on: September 03, 2011, 04:48:09 PM »
Evo sta se desava dalje sa mojim projektom... Posle par pokusaja da uradim nesto sa stiroporom, batalio sam skalpel, presao na olovku i poceo da crtam (sto mi mnogo bolje ide od ruke) , vec sam imao.materijal za izgradnju, samo sam kupio lepak i polako startovao sa projektom... Evo dokle sam stigao.







Offline avatar.marko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #17 on: September 03, 2011, 04:59:08 PM »
Dalji napredak je tekao ovako:







E sad sto se tice materijala... Imao sam neke ploce medijapana 3mm, koje se super uvijaju i pogodne su za ovo, ali koliko je pametno koristiti ga u brodogradnji? Ja sam planirao svejedno da ga dobro natopim izolatorom u par slojeva pre farbanja, ali opet treba mi misljenje iskusnijih pre nego sto pocnem da lepim. Sve je vec iseceno i spremno za lepljenje, ceka samo vase odobrenje.  :big smile

Pozz !!!   2eaa

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #18 on: September 04, 2011, 01:04:07 AM »
Materijal treba da je lagan i cvrst da sam sebe nosi, a sto se tice kad je na vodi, onda je bitno da ne dobije vlagu i krene da se deformise, tako da to sto si naumio pocni tako sto ces parce recimo 5x5 cm natopiti par puta u tu zastitu koju si planirao, i kad se osusi i stegne ostavi ga u vodi celu noc pa ces znati da li si uspeo sa hidroizolacijom.


  aj  ()-()  pa nastavi kako si poceo, mislim da ce biti ok, ali ti treba zaista jak motor da ovo pokrene, recimo 10 ili 15 kubika nitro pogona, za elektro ne znam.

Offline avatar.marko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #19 on: September 04, 2011, 04:26:03 PM »
Hvala bojane na savetu, tako cu i da uradim! A sto se tice motora...,ma nacicemo nesto da ga gura, ja mislio neka elektro varijanta tipa...

http://www.rcmodell.com/shop/product_info.php/cPath/75_220/products_id/5174
http://www.rcmodell.com/shop/product_info.php/cPath/30_178/products_id/5179

Ali ne znam da li ce biti dovoljno.  mmmm

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #20 on: September 04, 2011, 09:10:20 PM »
Necu da komentarisem da li ce ili nece biti dovoljno jak motor, samo bih skrenuo paznju da isti motor kosta mnogo jeftinije na HB, nista ne kupuj kod Madjara jer deru  (fiu)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F8593%5F%5F3660SL%5F3060kv%5FBrushless%5FInrunner%5FWaterCooled%5F.html

Offline kristijanbgd

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #21 on: September 04, 2011, 11:12:22 PM »
Stavi motor od motornog trimera imas od 20ccm na gore i toga imas bas dosta

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #22 on: September 04, 2011, 11:23:08 PM »
Ja bih predlozio da kada napravis trup, odes u prodavnicu boja i kupis, "poliester kit" (kod nas kosta 9 eura)
Ako se nisi sretao ranije sa tim, to je poliesterska smola za opravku i krpljenje camaca.
U kompletu dobijes kanticu smole, ucvrscivac, staklena vlakna i cektu za nanosenje.
Uzmes korito, premazes ga smolom, prekrijes staklenim vlaknima, i opet sloj smole.
Kad se sve osusi, osmirglas, ofarbas i dobio si bombonu od camca.

EDIT:
Sad sam procitao temu prvi put, i vidim da se vec pricalo o poliesteru.
Posto kazes da si vec radio nece ti biti problem.
Inace jos bolja varijanta, t.j. laganija bi bila da si radio od balse, pa onda poliester.
« Last Edit: September 04, 2011, 11:31:41 PM by saxpg »

Offline avatar.marko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #23 on: September 05, 2011, 12:13:17 AM »
Imam vec taj kit, i planirao sam da ga premazem, samo se bojim da posle ne bude pretezak. Hvala svejedno na savetu.  (res)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #24 on: September 05, 2011, 12:38:24 AM »
Pa nije bas da i tezina ne igra nikakvu ulogu, ali camac ce samo biti sporiji na ubrzanju ako bude tezi, odradi ga u tanjem sloju sa tim polisesterom i prefarbaj nekom nitro lak bojom, to je sve igranje napamet dok ne bude gotov i probas na vodi, jos pazi i na balans jer ume da napravi problem pri skokovima preko talasa, ja sam skoro umalo izgubio moj camac, 5 sekundi i potonuo bi na dno Begeja.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #25 on: September 05, 2011, 01:01:06 AM »
jedan savet sto se camaca tice, obavezno napuniti prazan prostor sa stiroporom ! ! ! ...ne povecava drasticno tezinu ali definitivno onemogucava da camac potone u slucaja bilo kakve havarije ;)

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #26 on: September 05, 2011, 12:09:47 PM »
imas li plan za izgradnju tog modela hocu i ja da se zanimam.hvala.pozdrav!

Offline avatar.marko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #27 on: September 05, 2011, 01:40:58 PM »
imas li plan za izgradnju tog modela hocu i ja da se zanimam.hvala.pozdrav!

Pokusacu da napravim neke slike sa merama, ali to nece biti skoro, mozda svedece nedelje, moram prvo da zavrsim ovo. Ne brini necu te zaboraviti, saljem sigurno.

Offline avatar.marko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #28 on: September 05, 2011, 02:13:20 PM »
Kad vec govorimo o tezini, zna li neko kolika je max tezina za vec pomenuti brushless set koji planiram da ugradim? To pocinje da me zabrinjava,jer mi ovo vec izgleda poprilicno tesko. 6e

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Traxxas Spartan II New Release NoooT!!! :D
« Reply #29 on: September 05, 2011, 02:36:56 PM »
Pa pise ti na linkovima, motor i ESC imaju 250gr, i uracunaj jos bateriju koju mislis da stavis, recimo 4S 3000 je oko 350gr.