Author Topic: Robert N. Bečej  (Read 6879 times)

Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Robert N. Bečej
« on: September 22, 2011, 03:59:25 PM »
Pozdrav svima! (<--)
Eto i ja da se predstavim... :)aplauz
Zovem se Robert Babo, javljam se iz Novog Bečeja. Rođen sam 18.02.1995..Što se tiče aviona,oni su moja ()-() “velika ljubav” ()-(),obožavam ih od kad znam za sebe.Sa nekih 10 godina sam se upisao u Aeroklub Jedinsto u rodnom selu,ali tamo smo radili samo na onim starim blanicima I to mi je ubrzo postalo dosadno. Pre nekoliko godina potražili su me iz kluba I pitali su me da li bi se ponovo uključio u priču pošto sad bi radili nešto novo, na temu RC aviona. Tu nam je  od pomoći bio Gabor Lastovič, modelar iz Bečeja, ko mi je sad već I priljatelj I učitelj. U međuvremenu sam završio osnovnu školu I pred mene je stajala tabla sa natpisom “kud dalje?”, pa sam se odlučio pored Vazduhoplovne Akademije u Beogradu, jer želim da saznam više od toga što radimo u radionici. Nekoliko puta sam bio napolje na Zalivnom polju sa Bečejcima a posle sam uzeo I svoj prvi model. Bio je to jedrilica DG-1000 (koju ni danas nisam sam poleteo  ;D). Dosad sam leteo samo na avionima koju su mi dali Gabor I Piću a u međuvremenu redovno vežbam na simulatoru. Od onda sam I član RC Flying Team Bečej... Od pre par dana I hangar mi je bogatijii. Gabor mi je poklonio svoj MiG-29, a od njega sam preuzeo I model Edge 540...
Želeo bih što bolje I što brže da se uključim I da unapredim sebe na što veći nivo u letenju.  mmmm
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline dimitri

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 164
Re: Robert N. Bečej
« Reply #1 on: September 22, 2011, 07:39:49 PM »

     Roberte, dobrodosao u veliku porodicu zaljubljenika u RC modelarstvo:). Cestitke  na predivnoj  jedrilici,
  uz pomoc i druzenje sa Gaborom sigurno ces brzo savladati sve tajne RC letenja:).
  Pozdrav od Radovana

Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Robert N. Bečej
« Reply #2 on: October 03, 2011, 11:15:41 AM »
Hvala lepo  ;D
Sa Gaborom na strani i ja se nadam brzom uhodanju  (<--)
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Robert N. Bečej
« Reply #3 on: November 09, 2011, 01:04:53 PM »
Pošto sam dobio ideju od moderatora da malo pišem o mojim doživljajima iz škole, pa evo ih.
POšto su mi avioni velika ljubav oduvek sam želeo da idem u neku vazduhoplovnu školu, i da se ne bih bavio samo radi hobby-a sa avionima nego da mi i struka bude bilo vezana za avione.
Zato sam upisao Vazduhoplovnu Akademiju u Beogradu.
Evo i link: http://vakademija.edu.rs/
U školi nastava se odvija po Evropskim standardima i zbog toga imamo puno da učimo a samim tim imamo i mnogo praktične nastave. Pošto sam ja vojni smer zato su nam prakse organizovane na Batajničkom vojnom aerodromu.
Evo i link mog profila: http://vakademija.edu.rs/atvm.php
Imamo praktičnu obuku koju nam dreže mehaničari koji svaki dan održavaju avione koji "čuvaju" naše nebo.
Zasad tolko ako neko ima pitanja slobodno.
 (<--)
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Robert N. Bečej
« Reply #4 on: November 09, 2011, 01:06:24 PM »
A što se tiče mog RC hangara i o njemu uskoro.
Treba da obradim slike i biće predstavjeni i moji avioni koji trenutno nisu U batajnici ili u vazduhu  :_D
 (<--)
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Robert N. Bečej
« Reply #5 on: December 17, 2011, 11:57:46 AM »
E pa došlo je vreme da i ja predstavim svoj hangar.
Sada trenutno u mom hangaru ima 3 gotova modelai + jedan Pinkfire (spitfire) u izradi.
Moj prvi model bio je kineska jedrilica DG-1000. Njega sam kupio još početkom godine u Beogradu ali na žalost poleteo je tek u julu.

Model se jako lepo ponaša u vazduhu, ali moram priznati da je izrazito brz u odnosu na ostale jedrilice, tu prvenstveno mislim na Gaborovu jedrilcu koja je dosta sporija od njega ali je zabazvo leteti sa njim ( i ako jos nikad nisam leteo, samo posmatrao kako Gabor leti  ;D )
Kad je avion u vazduho ponaša se baš kao pravi scale model, i zbog toga dobija prelep pogled na model odozdo, evo i slika modella

 (<--)



« Last Edit: December 17, 2011, 12:15:10 PM by baboher »
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Robert N. Bečej
« Reply #6 on: December 17, 2011, 02:29:53 PM »
Pošto ne mogu sve slike da obradim odjednom jer mi je slab internet a i u medjuvremenu ih slikam radim ovako pojedinačno, a još i farban spitfirea.
Sledeći moj avion iz hangara je MiG - 29 koji sam dobio na poklon od Gabora.

Ovo je prvi avion s kojim sam ja sam upravljai ali i onda je Gabor bio sve vreme iza mene. Avion se jako lepo ponaša u vazduhu, ali o tome detaljnije se može pročitati u odgovarajućem topicu.
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Robert N. Bečej
« Reply #7 on: January 02, 2012, 08:33:41 PM »
Konačno mogu da završim sa predstavljanjem svog hangara...
Sledeći moj model iz hangara je Edge 540, koju sam isto kao i prethodni model kupio od Gabora...


Ovim modelom još nisam leteo ali planira se da će poleteti na proleće, planiram uvežbavanje nekih manevara i uvžbavanje za neki komplikovaniju model.
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Robert N. Bečej
« Reply #8 on: January 20, 2012, 02:01:52 PM »
I konačno mogu da završim sa predstavljanjem sadašnjeg hangara...  :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz  ;D
Poslednji avion u sadašnjoj floti je Pinkfire (Spitfire).
Avion je trenutno u fazi izgradnje, fale još neki delovi sa strane elektronike.


Imam dva ovakva kita, jedan sam ja "pravio" a jedan sam kupio od mog priljatelja Gabora.  (pijemo)
U stvari na putu je i treci kit, za svaki slučaj. Nikad se ne zna kad ću da isprobam zemlju... :big smile
 Uskoro stizu slike i gotovog aviona.
 (<--)
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Robert N. Bečej
« Reply #9 on: January 24, 2012, 11:43:33 AM »
Modeli su ti sleteli u hangar, imaćeš i rezervni, bez brige. Samo ti vežbaj na simulatoru, taman da se i ti previkneš na MODE2 i posle možemo opet na livadu...  4e

Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Robert N. Bečej
« Reply #10 on: January 24, 2012, 01:49:43 PM »
Simulator se vežba ali ipak livada je livada..., to i ti znas, a i svi smo mi svesni toga.

 (<--)
Sad samo da sačekamo proleće pa da se vratimo na livadu.  4e
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Robert N. Bečej
« Reply #11 on: January 24, 2012, 10:43:18 PM »
Kao što je i Gabor prethodno najavio da su avioni stigli kuci bio je u pravu, jer je on bio onaj ko ih je isporučio... ;namig
Stigla su kuci dva Pinkfire (Spitfire)-a. Jedan sam ja farbao, a drugog je ofarbao Gabor, i pripremio za dodatno ukrašenje.

Ovo je "baboher" avion.

A ovo je delo gospodina Gabora... :hehe


« Last Edit: January 24, 2012, 10:46:00 PM by baboher »
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Robert N. Bečej
« Reply #12 on: January 27, 2012, 01:39:30 PM »
Pošto je Gabor prešao iz MODE4 u MODE2 odlučio sam da se i ja prebacim. A u svemu meni ovako i više odgovara jer i u pravim avionima je isto tako. Meni se već od samog početka više dopao MODE2 nego MODE4 ali pošto su svi tako leteli i ja sam tako naučio. Već sam počeo da vežban prste.   :)aplauz
 (<--)
« Last Edit: January 27, 2012, 01:44:23 PM by baboher »
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Robert N. Bečej
« Reply #13 on: January 27, 2012, 01:51:22 PM »
Pošto je Gabor prešao iz MODE4 u MODE2 odlučio sam da se i ja prebacim. A u svemu meni ovako i više odgovara jer i u pravim avionima je isto tako. Meni se već od samog početka više dopao MODE2 nego MODE4 ali pošto su svi tako leteli i ja sam tako naučio. Već sam počeo da vežban prste.   :)aplauz
 (<--)

Meni je više RC pilota potvrdio da nisam doneo lošu odluku, videćeš, i tebi će biti bolje, logičnije. Kako sam i rekao, vežbaj letenje na simulatoru što više, da ne moraš razmišljati kako, šta da radiš sa modelom, koju palicu da povučeš... Na livadi već ne sme biti greške!!!
A što si počeo da vežbaš prste....  (___)   bolje da ne pišem sad ništa, da ne idemo u off    :hehe