RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > SCALE MODELI

SIG CITABRIA

(1/45) > >>

drjack:
Prodje jos jedno leto i evo opet zime. Tosa i ja smo razmisljali sta bi ove zime mogli novo da pravimo. Znali smo da ce
to biti model  za opusteno letenje. Nakon Tosinog izbora Ampmastera prosle godine, i uspesne gradnje dva modela,
prikazanih ovde na forumu, nekako je red  opet bio na mene da izaberem.
Dilema je bila da li neki klasican trener ili skala model.
Odluka je prvo  pala na J3 Pipera, pa  sam ga  porucio preko drugara iz Nemacke.

Sve bi bilo tako,  da se nedavno nisam provozao u Trsteniku Citabrijom.  Kada sam osetio promaju, udare vetra,
buku motora, miris izduvnih gasova i lakocu upravljanja u tako simpaticnom  avioncicu, koji uz sve jos i
odlicno leti, Pajpera sam  otkazao i umesto njega porucio  Citabriju u kitu. Oba modela imaju dosta slicnosti,a
posto je o Pajperima ovde bilo dosta reci nekako se Citabrija nametnula sama po sebi.

I tako,nakon malo cekanja juce je pravo iz Frankfurta stigla velika  kutija- SIG CITABRIJA 1/6 U KIT VERZIJI.












Ideja  je opet da radimo dva ista modela,iako je stigao samo jedan kit. Taj jedan cemo dobro da "snimimo" i pomocu
njega bez mnogo mudrovanja napraviti sve sto nedostaje za drugi model.Tako ovo i nece biti gradnja od nule kao do sada,
vec kombinacija.

Inace kit za prvu Citabriju, sadrzi sve sto je potrebno od materijala osim tockova i presvlake.
Balza i avio sper su odlicnog kvaliteta. Kapotaz je  plasticni iz 3 dela i njega cemo iskoristiti kao
osnovu da napravimo jos najmanje jedan takav.


Tu su i kaplje za tockove iz dva dela,  vrlo jak stajni trap pa dva velika i detaljna plana sa  knjigom -uputstvom
za sastavljanje, nalepnice i plasticna providna folija za soferku i prozore i nosac za glow motor.
Obzirom da je raspon krila 1,8m, ici cemo sigurno na varijantu sa rastavljanjem krila ( nije predvidjeno po planu)
a verovatno i skidanje horizontalca (o tome tek treba da odlucimo).
Modeli ce izgledati slicno ovome:



Modeli ce biti elektro pogonjeni kao i svi koje smo do sada radili, a vecinu elektronike vec imamo spremnu.Predvidjena tezina izmedju 2,5 i  3kg
Gradnju cemo naravno ovde ispratiti, s tim da ce do pocetka proci jos desetak dana, dok ne pripremimo osnovne delove i za drugi model.
Standardni  problem je slobodno vreme ali  do proleca ce biti gotovi. Za kolor seme ima nekih ideja
ali o tom potom....

disljenko:
Prelep model i sretno vam bilo sa ovim projektom

Sava:
 :big smile pročitaj mu ime unazad i biće ti jasno kakav je ovaj model. Pun pogodak, čestitam. :)aplauz

drjack:
Savo bas je tako "AIRBATIC" a to su i napisali u prilozenoj knjizici, koju smo dobili uz nju.
Bicemo slobodni da zatrazimo pomoc ako negde zapne kod izrade.
Evo malo i slika one prave  Trstenicke, koja nam je dala inspiraciju. Moze da se desi da upravo bude ta kolor sema na jednom od modela.











Sava:
Nisam znao da su to napisali u knjižici, ja to onako pročitao, pa ostao živ. Naravno da možeš računati na pomoć, biće mi drago da pomognem. Jedino što lično ja volim glo motor, ali nedaj Bože da ti bilo šta sugerišem.Onu plastkariju odli bar u modelarskom gipsu da imaš za nedaj Bože. Iz gipsanog odlivka uvek možeš napraviti kapotaž.Potraži baš modelarski gips koji ima finiju strukturu. Može i onaj električarski ako ne nađeš modelarski. Nadam se da si odlivao u gipsu i da si upoznat sa tehnikom. (thumb)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version