Author Topic: malo o jedrilicama koje se koriste u f5j400 klasi  (Read 20952 times)

Offline F5J400 team.su

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: malo o jedrilicama koje se koriste u f5j400 klasi
« Reply #15 on: December 27, 2011, 01:34:27 PM »
malo stariji video ali sustina je tu

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: malo o jedrilicama koje se koriste u f5j400 klasi
« Reply #16 on: December 27, 2011, 03:26:25 PM »
Gabore, čitaš li ovo?

Evo Mirče, upravo sam pročitao... Još ne znam ništa... Ja sam prvo za tvoju i moju priču, a za ostalo ću posle već lako...
Što se tiče priče o takmičenjima, sa vremenom sam dosta često kratak, pa ne mogu baš često da nestanem iz radnje iz grada... Ali znaš, kod mene nikad se ne zna  ;namig
« Last Edit: December 27, 2011, 03:28:50 PM by Gabor »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: malo o jedrilicama koje se koriste u f5j400 klasi
« Reply #17 on: December 27, 2011, 08:58:25 PM »
Kad napišeš "tvoju i moju priču", u ova vremena ljudi mogu svašta da pomisle... :sljus
Posle nas neće ni Dunav ni Sava oprati da se tu radi trgovini za  (___)...

A što se tiče takmičenja, nećeš faliti u radnji jer su takmičenja obično nedeljom...


Adame, kako sudija "osiguava" da kad se iskluči motor, niše ne može da se startuje tokom leta?

Magic, jesi li ti zainteresovan za ova takmičenja?

Pozdrav

Mirče



« Last Edit: December 27, 2011, 09:01:55 PM by mirce »

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: malo o jedrilicama koje se koriste u f5j400 klasi
« Reply #18 on: December 27, 2011, 09:57:34 PM »
Ma jesam zainteresovan ali da budem iskren toliko sam malo leteo protekle sezone (ne samo ja svi mi koji smo na 13. Maju) da i ono malo sto sam leteo probao sam da letim IMAC. Ja od ovoga definitivno nisam odustao i kao sto rekoh model sam vec odabrao i ama bas svu (ukljucujuci i motor i elisu) opremu za njega, ali nikako da se odlucim da ga pazarim. Okacio sam u nekom od prethodnih postova o kom modelu je rec, i njega sam odabrao zato sto je to model koji bi mogao da nosam svuda sa sobom, od kompozita je, moze da jedri i termalno i na padini a moze da bude i cisto akrobatski. On nije za klasu F5J 400 morao bih sa njim u ovu drugu mnogo zahtevniju kategoriju ali nema veze, bitna je dobra zabava. No, rekao sam sebi da cu prvo malo da rascistim modele koje ne koristim i za sada je to MsWind 50, dusa me boli ali greota da stoji.

"Malo" mi autici pojeli finansije u zadnje vreme, ali sta cu kada se klincu trenutno to najvise svidja, a da budem iskren i meni, vrlo je opustajuce. Ja iduce sezone sa letenjem verovatno prelazim na nasip, pre podne avioni, popodne autici ...

poz
« Last Edit: December 27, 2011, 10:17:34 PM by magic »
Veljko

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: malo o jedrilicama koje se koriste u f5j400 klasi
« Reply #19 on: December 27, 2011, 10:00:33 PM »
sudiji moras da pokazes kako startujes motor i oni to prate , ali i da ne prate tokom startova takva je tisina da odma se cuje ako neko pokrene motor, to se jos na ovim takmicenjima gde smo bili nikad se nije desilo..

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: malo o jedrilicama koje se koriste u f5j400 klasi
« Reply #20 on: December 27, 2011, 10:06:45 PM »
nego skoro zaboravio sta li radi nas drug ervin iz beceja???vidim da se sunja na madarskom forumu kod jedrilicara ali ovde se ne javlja!! ;D ;D a verujem da bi on sigurno bio za takmicenja!!!!

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: malo o jedrilicama koje se koriste u f5j400 klasi
« Reply #21 on: December 27, 2011, 10:33:46 PM »
Magic, ja sam prošle godine leteo jedrilicu sam na prvom izlasku na početku sezone, ne znam ni da li je baterija još ispravna. Ali ovo sa takmičenjima u Madjarskoj bi moglo da bude zabavno. Svakako je dobar "impuls" da se krene u nešto novo, a sami izlasci na letenje dobijaju drugi smisao.
Za letenje F5J ili F5J 400 klase jedrilica, sem model ne treba ti niko. Model je elektro, može čovek sve sam, ne trebaju pomoćnici, ne treba vitlo, samo namestiš tačku za sletanje, štopericu i "udri", start za startom...

Adame, koliko dugo sme da radi motor i koliko dugo motor radi na takmičenju kad poleću?

Pozdrav


Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: malo o jedrilicama koje se koriste u f5j400 klasi
« Reply #22 on: December 27, 2011, 11:02:28 PM »
kod f5j oko 10-15sec, dok kod f5j400 20-30sec,

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: malo o jedrilicama koje se koriste u f5j400 klasi
« Reply #23 on: December 27, 2011, 11:05:37 PM »
vremena za trening ima dovoljno do aprila ima tri meseca, ja bi u tvom mestu mirce kupio nov akumlator za svaki slucaj barem dva kom i onda si sigurno miran

Offline F5J400 team.su

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: malo o jedrilicama koje se koriste u f5j400 klasi
« Reply #24 on: January 22, 2012, 09:08:02 AM »
evo malo proslogodisnjih rezultata i malo slika iz slovacke
http://f5jfun.com/web/news.php

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: malo o jedrilicama koje se koriste u f5j400 klasi
« Reply #25 on: January 30, 2012, 10:05:33 PM »
Pozdrav svima,
 Imam samo jedno pitanje jer Mirce je vec postavio ona najbitnija, Adame koji model bi mi preporucio za pocetak?
Ja sam iz Bele Crkve ovde imamo klub raketomodelara, jedan clan je vec drugi put prvak evrope a imaju gomilu medalja sa drugih takmicenja.
U klubu ima 20 clanova i broj se povecava. Nisu im rakete dosadile ali cisto da im pruzimo jos jednu zanimaciju i malo ih raspodelimo.
Zelimo da otvorimo novu sekciju i mislim da bi ovo za njih bilo odlicno za pocetak.

  Adame intereresuje me jer vidim da si ti vec neko vreme u tome koji model da se uzme kako bi se na njemu mi stariji a i deca ucili i vezbali.

 Kazes aprila se ide na takmicenje, ja cu sigurno ici, ako je jos neko zainteresovan imam dva slobodna mesta u autu.

Pozdrav,
Vladimir

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: malo o jedrilicama koje se koriste u f5j400 klasi
« Reply #26 on: January 31, 2012, 08:04:43 AM »
ako se odlucite za kupovni model onda bi maxx bio sasvim odgovarajuci
http://www.reichard.cz/en/models/electric-gliders/maxx/
ali moram da kazem da u subotici se pravi serija kompozitnih jedrilica koje su vrhunske slike cu postaviti za koji dan , pa ako se odlucite moze i taj model da vam se obezbedi pozdrav

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: malo o jedrilicama koje se koriste u f5j400 klasi
« Reply #27 on: January 31, 2012, 10:34:51 AM »
Vladimire, da li vam trebaju jedrilice da deca malo lete u novoj sekciji ili za takmičenje?

Pozdrav

Mirče

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: malo o jedrilicama koje se koriste u f5j400 klasi
« Reply #28 on: January 31, 2012, 12:48:11 PM »
Adame reci koja je cena za model sa linka? Sacekacu da postavis i slike jedrilica koje vi pravite.

  Mirce interesuje me neki model-i za vezbanje i da naravno kasnije i za takmicenje. Klub postoji preko 20god. Sekcija za avione se ugasila pre 15god jel nije imao ko da je vodi. Deca su super i obozavaju takmicenja.
Ja sam bio i radio van zemlje 12god. Sad sam se vratio i zelim pokrenuti i otvoriti jos jednu sekciju u klubu. Nemam puno iskustva ali ima jos par starijih clanova koji su takodje zainteresovani za avio modele.
Ono sto su deca jedino videla kako leti jesu raketoplani koji oni i sami prave. Nasao sam par jeftinijih stanica i sad kad sam video Adamov post odlucio da nabavim jedrilicu.
Veoma interesantno za njih bi bilo da oni sami naprave model koji ce kasnije i da lete.

  Ovo je pocetak i sa novom sekcijom zelimo da aktiviramo jos dece i da malo prosirimo delatnost kluba.

Pozz...

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: malo o jedrilicama koje se koriste u f5j400 klasi
« Reply #29 on: January 31, 2012, 03:02:50 PM »
Mislim da vam za početak trebaju neki jeftiniji modeli za "krljanje" tipa easy glider ili nešto slično...

To što adam pokazuje je takmičarski model..