Author Topic: Domin-8-Trix 1200mm  (Read 18975 times)

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Domin-8-Trix 1200mm
« on: March 08, 2012, 01:24:12 PM »
Pažljivo sam čitao savete koje ste mi dali na temu ovog aviona u drugoj temi, vagao razloge za i protiv i svejedno odlučio da poručim ovaj avion. Ako se pokaže dobro, super, imamo još jednu opciju za poručivanje, a ja ću biti srećan kao malo dete. Ako se ne pokaže dobro, opet super, znaćemo šta ne treba da se poručuje. Povela se priča o tome da se za iste novce može uzeti i avion sa nitro/benzinskim motorom (ima Gabor jedan u ponudi), ali definitivno ne želim da se petljam sa tečnim gorivima, pumpicama, starterima...
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=20130

Uz njega sam uzeo i preporučeni Turnigy Aerodrive SK3 - 3536-1050kv motor http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=18162.
ESC imam od ranije, Turnigy AE-45A. Ostalo mi je da definišem elisu i servoe. Leteće se sa 3S 2200 baterijama. Tako da će sa njima da leti i easy glider i Domin8trix i HK450.

HK na sajtu preporučuje 4 x 9g~12g Digital Servo. Po ovome bi moglo da se kaže da može da se stavi i običan HXT900 što baš ne bi radio. Šta mi preporučujete od jeftinijih servoa sa HK-a? Da li servo za ovaj tip aviona mora/treba da bude metal ili carbon gear? Takođe, servoe je moguće montirati u trup i nazad bliže repu. Voleo bi da prođem što je lakše moguće. Kako se uopšte biraju servoi? Koji od njih je pod najvećim opterećenjem, koji zahteva najveću brzinu?



Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Domin-8-Trix 1200mm
« Reply #1 on: March 08, 2012, 02:11:23 PM »
Честито  (pijemo) мени са баш свиџа овај модел  :big smile цена му је смешна, једноставно нема јефтиние :big smile а мислим да че супер летети и биче довољно снажан и све то. Исто поштуем то што јесте оргиналан, дизајниран од људи кои то раде у HK а не копиа не нешто веч постоече.
За сервое сам веч писао на претнодни пост.
 (pijemo)
 
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: Domin-8-Trix 1200mm
« Reply #2 on: March 12, 2012, 09:20:24 PM »
pozdrav,

Gde je sad?

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Domin-8-Trix 1200mm
« Reply #3 on: March 12, 2012, 09:30:38 PM »
krenuo je iz HK-a pre par dana i mislim da će doći u BG do vikenda. onda ću moći da vidim koje dimenzije servoa mogu da se montiraju i shodno tome ću ih poručiti. zajo mi je preporučio nekoliko opcija. mislim da će mi trebati i nešto produžnih kablova za njih.

uzeću verovatno ovu elisu, na 3S vuče 33-35A.
Turnigy Ultra-light wood propeller 13x6   http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9349__Turnigy_Ultra_light_wood_propeller_13x6.html
Spiner koji sam video je karbonski i košta kao dva motora pa ću morati da se snađem na nekom drugom mestu.

Offline fifti

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 50
Re: Domin-8-Trix 1200mm
« Reply #4 on: March 12, 2012, 09:38:25 PM »
Veoma lep model , voleo bih jedan takav u glow varijanti.


Uploaded with ImageShack.us

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Domin-8-Trix 1200mm
« Reply #5 on: March 23, 2012, 08:34:32 PM »
Sutra detalji o modelu i nova zapažanja drugih kupaca.

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Domin-8-Trix 1200mm
« Reply #6 on: March 23, 2012, 08:35:20 PM »
.

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Domin-8-Trix 1200mm
« Reply #7 on: March 25, 2012, 06:52:53 PM »
Evo, par dodatnih informacija. Paket je iz HK-a krenuo 13.03 a juče sam ga pokupio u pošti. Platio sam 600 dinara carinu i 1800 dinara PDV. U paketu su bili i motor i ESC. Avion je bio udobno ušuškan u one naduvane jastuke i nisam primetio da je išta polomljeno. Imam zamerku samo na to što se boja kapotaža ne gađa baš najbolje sa bojom trupa.
Sad, pošto je ovo moj prvi avion ovakve konstrukcije, imam par pitanja vezanih za pripremu.

Na mestu gde krilo treba da dođe na trup, nije isečena folija, kao ni na mestima gde treba da dođu servoi. Da li je bezbedno iseći skalperom ta mesta? Čini mi se da je folija zalepljena na balzu, ali da pitam za svaki slučaj pre nego što krenem da seckam.
Druga stvar koja me buni je sledeća. Znam da nosač motora treba da bude malo kriv u desno i na dole, ali mi se čini da je, kada se gleda od napred, mesto za motor pomereno malo u desno (levo od ose aviona kad se gleda od pozadi). Mislim da se vidi na slikama u prilogu.


« Last Edit: March 25, 2012, 06:55:08 PM by Gatti.Gatozza »

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Domin-8-Trix 1200mm
« Reply #8 on: March 26, 2012, 10:46:43 AM »
Стварно супер изгледа  (pijemo)
Quote
Imam zamerku samo na to što se boja kapotaža ne gađa baš najbolje sa bojom trupa.
То ретко на кои модел гаџа се. Једно је монокот а друго фарба и зато.
Quote
Na mestu gde krilo treba da dođe na trup, nije isečena folija, kao ni na mestima gde treba da dođu servoi. Da li je bezbedno iseći skalperom ta mesta?
Да. Слободно сечкај :big smile непише то у мануел?  Какав је мануел ?
Quote
Druga stvar koja me buni je sledeća. Znam da nosač motora treba da bude malo kriv u desno i na dole, ali mi se čini da je, kada se gleda od napred, mesto za motor pomereno malo u desno (levo od ose aviona kad se gleda od pozadi). Mislim da se vidi na slikama u prilogu.
Значи надоле треба да је само за цесне, пајпере и сличне моделе. На Акро као овај- само у десно и добро изгледа на фоткама немаш фрке  ()-()
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline gaxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 58
Re: Domin-8-Trix 1200mm
« Reply #9 on: March 29, 2012, 07:35:20 AM »
Evo jednog klipa sa ovim modelom....meni jos nisu poslali , bas su spori ovi iz hobbykinga! :(


Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Domin-8-Trix 1200mm
« Reply #10 on: March 29, 2012, 08:17:32 AM »
evo ti jedan klip koji je još važniji. vidi se otkazivanje horizontalaca koji se iz čista mira savio na gore. na rcgroups postoje još dva čoveka koji su imali potpuno isti problem, tako da ćemo je pre prvog poletanja morati pojačati. oba dela horizontalaca su inače jaaako tanušni i pipavi. kao što  vidiš na sletanju, barem je trap jak :)

« Last Edit: March 29, 2012, 08:19:23 AM by Gatti.Gatozza »

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Domin-8-Trix 1200mm
« Reply #11 on: March 29, 2012, 08:34:57 AM »
Sve vise i vise mi se svidja ovaj model, mogu reci da dolazim u iskusenje da ga narucim.
..................................
Model narucen, jos samo da dodje do Srbije....

Offline gaxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 58
Re: Domin-8-Trix 1200mm
« Reply #12 on: March 29, 2012, 10:04:49 AM »
Sve vise i vise mi se svidja ovaj model, mogu reci da dolazim u iskusenje da ga narucim.
..................................
Model narucen, jos samo da dodje do Srbije....

Malo ces se nacekati, kao i ja... :)

Offline gaxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 58
Re: Domin-8-Trix 1200mm
« Reply #13 on: March 29, 2012, 10:06:17 AM »
evo ti jedan klip koji je još važniji. vidi se otkazivanje horizontalaca koji se iz čista mira savio na gore. na rcgroups postoje još dva čoveka koji su imali potpuno isti problem, tako da ćemo je pre prvog poletanja morati pojačati. oba dela horizontalaca su inače jaaako tanušni i pipavi. kao što  vidiš na sletanju, barem je trap jak :)



Sa cime si mislio da ga ojacas?

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Domin-8-Trix 1200mm
« Reply #14 on: March 29, 2012, 10:30:42 AM »
Има пуно начина да се тај дел ојача. Није лоше да фотнеш елеватор да видимо.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev