Author Topic: ZDRAVO!!!  (Read 8352 times)

Offline bole200

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
ZDRAVO!!!
« on: June 11, 2012, 01:58:08 PM »
Zdravo svima,ja sam Bogdan Milojevic.Vec dugo volim ovaj hobi,i naleteo sam na ovaj forum kao stvoren za mene.Imam rc brod,pre sam imao i helikopter na daljinski koji mi se srusio :( i raspao u delice.Medjutim danas sam porucio ovaj helis http://extreme-rc-toys.com/oc/catalog/images/freedom5.jpg
Sta kazete o njemu?
Nadam se da cemo se lepo druziti  :big smile

Offline bole200

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #1 on: June 11, 2012, 02:02:38 PM »
slike:














« Last Edit: June 11, 2012, 02:05:09 PM by bole200 »

Offline bole200

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #2 on: June 11, 2012, 02:05:55 PM »
Ako nekog zanima ovde imate opis:http://extreme-rc-toys.com/oc/catalog/product_info.php?cPath=50&products_id=881&osCsid=0fc854773796d9092afe0279f397aecd

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #3 on: June 11, 2012, 05:36:16 PM »
Da ti ne kvarim volju i zelju za ovim hobijem ali to je igracka.Igracka koja moze da te razocara!
Naravno da je pocetak najskuplji i za OK. heli sa stanicom ti treba bar oko 150 evra!
Polako pa kupuj jedno po jedno i povezuj se sa modelarima iz kraja i bice ti sve interesantnije!


Pozz!

Offline bole200

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #4 on: June 11, 2012, 08:04:39 PM »
Pa necu valjda da bacam tolike pare za igracku.Hteo sam da napravim r/c avion,i nabavio sam planove i sajt za kupovinu delova,ali posle sam shvatio da bi bilo jeftinije da kupim jedan nego da pravim.
Svi delovi bi me kostali 13500,a mogu naprimer da kupim neki za 7000-9500.

Esc-30a-2000.
Servoi-1500.
Stanica-4500.
Propeler-500.
Sarke-300.
Baterija-1400.
Pin hors-300.
Punjac-1000.
Motor-2000.

ovaj punjac kao i servoi su najlosiji na sajtu,kao i stanica.Znam da je ovaj hobi skup sli moram da malo brinem i za finansije,bitno mi je da mogu da se zabavim,a ako se razocaram ovaj helis nije toliko skup da zalim sto sam ga kupio.

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #5 on: June 12, 2012, 08:21:39 AM »
@altimano druže jesi li leteo taj pušer star ili si video nekog kako ga leti, pročitao neki review? Bez ljutnje ali taj pušer star leti zamalo pa kao kamen, pouzdano znam da su stare kajle aka iskusni piloti duže sklapali RTF model nego što su ga leteli!

A najbolje od svega je ovaj klip koji se nalazi na sajtu male ivance i gde je o modelu sve rečeno u opisu videa:

Quote
[It is intended as a trainer, but I can NOT recommend this plane to anyone, let alone a beginner.  Sorry about the whining voice sometimes. This plane has been very frustrating.
Wanted it to be a cool flying dolphin, but it's just a dog.
Quote
Here are my recommendations if you are unlucky enough to have bought this plane or still want to risk it and get one...
« Last Edit: June 12, 2012, 10:31:18 AM by nedbojsa »
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline bole200

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #6 on: June 12, 2012, 01:50:04 PM »
prelistao sam forum nekoliko puta...
I molim vas nemojte se ovde svadjati... (nene)

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #7 on: June 12, 2012, 03:30:10 PM »
Druze,

moras se odluciti sta ces? Avion ili helikopter ?  moja preporuka za avion je Easy star ili Easy glider pro; a za heli simulator pa neki 4ro kanalni za pocetak.
Ali pre i aviona i helija moras kupiti pristojnu stanicu.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #8 on: June 12, 2012, 03:56:35 PM »
Pa necu valjda da bacam tolike pare za igracku.


Druze ovo je skup sport, klasika je da u startu puknes 300-400eu dok ne nadjes sebe u necemu, a i to je malo, tako da batali pametovanje,

kupi easystar i naleteces se, imas kod ovih momaka u Rcsrbija za neke smesne pare

a dobar Heli nece leteti bez 400-500eu, i taj nece dugo sa opremom koju mu okacis, jer  se sve haba i trosi a nije top klasa.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #9 on: June 12, 2012, 08:23:18 PM »
Nije ovo skup sport, a nije ni sport nego Hobby...  (nono)
U stvari vrlo je relativno sta je kome skupo a sta jeftino...  :sljus
Imajte na umu, a novajlije mozda i neznaju da je pre 5-6-7 godina sve ovo bilo skuplje 5 puta, a pre 15 godina 20 puta skuplje nego danas... jos je danas naprednija tehnologija... pa je samim tim i jeftinije..
a kako udjose zuti u proizvodnju tako i sobalise cene... :)aplauz

E, sad moze da izadje i skuplje ako se sevrlja naokolo, pa se kupi kao super povoljno i jeftino neki RC model, a ispostavi se da je to u stvari bezvezna igracka na daljinsku komandu, pa probaj ovo probaj ono, parice odu a ti razocaran...

ali postoje stiroporci (avioni) od 130-200 Eurica RTF koji zaista lepo lete, visokokrilci, sa full komandama i na kojima se covek moze ukljuciti u celu pricu, nauciti bazu... pa onda dalje, ako ga zanima dobra stanica, pa onda i razni modeli... Svakako na pocetku treba ukljiciti i Simulator (NIJE SKUPO, opet kako kome)...
Ta prva stanica ostane kod kuce za simulator...
A sto se tice helija, tu je u startu skuplja prica, bar duplo, i tu je odmah pozeljna dobra stanica i simulator.
Treba objasniti coveku, ne samo sto je ulazak duplo skuplji, nego i eksploatacija, kod helija... cesto udara zemlja u njega, pa delici, pa vreme, pa upgrade... parica koliko zelis !!!
ili neka mikro varijanta od 30-tak evrica, nije pravo heli letenje, daje neki osecaj ili
BLADE flybarless micro RTF za 150 Eur, tesko se razbija i lomi, daje prilicno dobar osecaj buduce zabave sa pravim R/C modelom helikoptera...
Danas ima svega.... samo nema para  (:beer:)

A drugo covek rece porucio, pa je samo trazio misljenje kakva je ta letelica, a mi ga napali sa raznim drugim savetima, a niko je odgovorio na njegovo pitanje... bar da sam ja video  4e
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline maxa69

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #10 on: June 13, 2012, 09:54:27 AM »
Evo i ja sam početnik pa ću možda pomoći.
Ja sam kao prvi heli,čisto da vidim kako to sve radi i leti uzeo mali kineski 3.5 kanala.Nakon njega,pošto mi se svidela ideja da letim po kući ne gledajući kakvo je vreme napolju uzeo još jednog koneskog 4 kanala,model avatar(to je onaj sa bočnim elisama) da letim sa klinkom i da se jurimo helikopterima po kući.Samo ti helikopteri znaju koliko su puta udarali o zidove,nameštaj....i nisu se slomili.Jesu kinezi ali izdržljivi.Tada je već Zajko snizio cene za njegove micro helije i ja rešim da uzmem jedan od njega čisto da uporedim i napravim razliku(sad sam već bio vrlo zainteresovan za helikoptere).Naravno i on je leteo kako treba.Sav trošak na ta 3 helija je izašao 80-ak eura.Mislim da to nisu velike pare za početak i pronalaženje u hobby-ju.Pošto sam u medjuvremenu  već izgustirao leenje po kući a micro heli se teško lete napolju ,kupio sam,računajući da sad ja već sve znam Esky belt CX(ili tako nešto,uvek zaboravim model).Model je sada već ozbiljno amaterski,traži simulator.Da nedužim-nisam smeo da ga poletim jer sam se plašio da ga ne razbucam o zemlju.Da bih nekako prešao sa malih na veće outdoor helije rešim da kupim esky big lamu.E to me je zaista lepo iznenadilo.Leti 15-ak minuta,ima potencijala da se izbori sa vazdušnim strujama  i zaista je "beginer" model kao što se po netu priča.Jedina zamerka je "blade strike" kojima su podložni,meni se nije dogodio jer sam zbog toga bio izuzetno pažljiv.(cena modela je oko 150eura)Imao sam ja tu još po nekih "kineza" u veličini big lame jer sam hteo da uštedim neki euro ali je sve to nekako neslavno završilo(čitaj-padalo i izlomilo se a delovi negde daleko).
Avioni:od kada sam uzeo Radianov glider-poleteo sam bez bojzni da će da padne,slomi se  jer sam neiskusan.Iako su glideri većini malo zanimljivi zaista se sa njima lepo leti.Imam utisak kao da sam na simulatoru uživo.
Raspisah se pa da ne gnjavim više,moj izbor je za početnika:micro heli za let u zatvorenom,čisto da se stekne neka rutina i logika rada,Big Lama za let napolju(ima svih delova na lageru kod nas) i neki od glidera.

Offline bole200

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #11 on: June 13, 2012, 12:56:12 PM »
imam simulator ali samo aplikaciju,planiram da kupim dzojstik,onaj sa palicama i da na njemu vozim simulator,a video sam na www.rcavioni.com stanicu za siumulator kosta 30e,a po computer-shopovima sam video takve dzojstike za oko 17-18 eura.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #12 on: June 13, 2012, 01:04:31 PM »
Dobro Zajko ja sam to napisao figurativno,  ti si tu da uskocis sa reklamom u svakom trenutku  :_D , sto je ovom coveku pozeljno trenutno,

  a i u zadnja dva posta se pisu sugestije i iskustva, pa neka covek sam odluci,

ali on opet pocinje sa njegovim ustedama od 8-9 eura,  :sljus

  mislim NEMAM nameru da nikog vredjam, ali nemoj se stipsati ukoliko zelis da udjes u ovaj hoby jer ce pametovanje  navesti da prodjes skuplje nego sto treba,

ovaj zadnji post pokazuje bas to, a to sto si video u computer shopovima nije isto sto i simulator,

 procitaj malo po forumu i videces da to ipak nije prevara, i da bi taj "dzojstik"  kupio bezveze, i da to u vecini slucajeva ne moze da radi posao.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #13 on: June 13, 2012, 02:24:44 PM »
@ Bole 200,
nemoj da zuris, listaj ovaj forum, i naci ces dosta toga interesantnog, sto moze da te navede na pravi put.
Ono sto ce ti svakako trebati u ovom hobiju je stanica, imas dvije opcije:
-da odmah kupis neku koja ce ti sluziti duze vrijeme i kao stanica i kao simulator
-da kupis neku polovnu koja ce ti valjati za neki trener model i kao simulator.

Iz ovoga mozes da vidis da je kupovina simulatora ustvari bacanje para (pogotovo dzojstika koji ti ovdje nicemu ne sluzi) , jer u te svrhe koristis istu stanicu kojom letis model.

Znaci prvo nadji neku stanicu, ili pocetnicki model u kompletu, pa onda idi dalje.

Puno srece.

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #14 on: June 13, 2012, 02:28:50 PM »
Ako se uzme u obzir da je prosecna plata u Srbiji, a to je valjda neki reper, oko 40K dinara, onda ovo jeste skup hobi makar kupio i, po Altomanovoj preporuci, RTF ciglu koja ukljucuje i dzojstik sa dve palice. Kada god se neko pojavi sa pitanjem "Sta prvo da kupim?" ili ovako nekim s vrha ovog topica, zna se da nista prethodno na forumu nije procitao i da nema svrhe trositi tastaturu na istog. Mozda, eventualno, u marketinske svrhe sa linkovima artikala u Maloj Zajkovaci.

Sto se tice onog sajta RCAvioni, mene zanima ona kamera koja je, citiram: "Idealna za snimanje iz vazduha sa zemlje." ")
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.