Author Topic: ZDRAVO!!!  (Read 8353 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #15 on: June 13, 2012, 02:31:21 PM »
E, pa lepo ti rece Bojan, ustedis ovde onde 10 tak Eurica, pa onda kad skapiras da to nije to, onda ko covek kupis pravi simulator a to bacis i kazes  :sljus ... zez ...
Ne moras ni to da kupujes, jeftinije ces da prodjes ako ides sa kursorom na tastaturi i misem, to valjda vec imas, cim si na compu...

Lepo bi bilo kad bi se malo razmislilo i bar malo poslusali da ne kaze, stariji... mislim iskusniji u ovom hobiju...

Pored zilion nazovi simulatora na internetu, koji su u stvari "igrice", poslednji koji su se pokazali kao dobri su Aerofly De Luxe i valjda najnoviji, nisam siguran PHOENIX 3.0 sa auto update-om.

Ovi ozbiljni simulatori se zovu R/C simulatori, podrzavaju Heli i avione, a phoenix stalno sam na netu dodaje, nove modele aviona i helija, nazalost svih prisutnih vecina je iz ponude HorizonHobby (mali EPP) :hehe
Za taj R/C simulator software treba poseban USB simulator adapter kabl, koji ce tvoju stanicu da spoji preko compa sa Phoenix-om. Poenta je u tome sto ces sa svojom stanicom, kojom ces kasnije leteti svoj model, sve to vezbati na simulatoru, samo bez USB kabla, nego direktno upravljivo na model.. Stanica zraci neke radio talase upravlja modelom, zato se valjda i zove radio stranica, prijemnik-predajnik.. (<--)

Tu je caka, sa tom stanicom koja ce leteti tvoj model, ti vezbas na simulatoru, u toj fazi greske NE kostaju, samo ESC i nastavis dalje. U toj fazi vezbas odnos glava-ruke-palice na stanici, otklone palica, sto je najbitnije, kako se polece,-leto-slece, pa tako dan za danom, dok se ne osetis sigurnim... Normalno svima odmah dosade traineri pa predju na sve moguce modele koji postoje u simulator bazi, a svaki se drugacije leti, i tu naprave prvu i osnovnu gresku. Ukljucuju razzne vetrove, zvukove itd...
Mislim da bi pravilno biti, only, vezbati nekog trainera, ili nesto sto ces leteti kasnije u zivo, model koji imas ili najslicnije, pa kad se se na tome navezbao, poleteti svoj model, uz pomoc nekog iskusnijeg... pa onda sve redom... Bez obzira sto si simulatori dobra postapalica... i dalje je realnost malo drugacija, ali si bar pohvatao osnovne komande i otklone palica... a na livadi valjda malo radi i andrenalin (work)

Ali.... malo grubo zvuci, ali sve te parice koje ulupate u neke igracke i u neke dzojstike... bolje bi bilo krenuti normalnim putem koji nije niko od nas ovde osmislio... hiljade nekih inzenjera po svetu se bavi
izradom novih tehnologija i modela, stanica, opreme u ovom hobiju....  (kush)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #16 on: June 13, 2012, 02:52:17 PM »
 Poslusaj i  4e ,   i onda  (<--)

Ja sam prvi protivnik kupovine skupog bez preke potrebe, ali jednostavno i veoma tacno je :  " Koliko para, toliko muzike " 

 Ako hoces nesto, onda to mora biti dobro placeno, i veruj mi ispltice se vise,

Jedan kolega sa foruma mi je ispricao:

 " Zezao sam se preko godinu dana sa helijima jeftine izrade u nadi da nesto uspem i da letim,

    umesto toga ja dodjem na livadu i popravljam moj heli ,  dok su drugi za to vreme leteli "

    Strpljenje i poslusaj savete, a uz to skupljaj pare i citaj forum.


      ()-()

Offline bole200

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #17 on: June 13, 2012, 03:59:01 PM »
Zelim svima da se zahvaljim na korisnim savetima planiram da izradim neki pocetnicki model kao sto je funder,i kupicu(kad skupim pare)neku dobru sanicu na kojoj moze simulator i potpuno ste u pravu da je bolje kupiti skplju  stanicu na kojoj ce simulator raditi nego da kupujem posebno stanicu i daljinski za simulator.Jos jednom hvala svima!

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #18 on: June 13, 2012, 09:48:40 PM »
Bole, dodji u petak ili subotu popodne do Čenejskog aerodroma. Biće letenja i svašta ćeš moći da vidiš i čuješ...

Pozdrav

Mirče

 

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #19 on: June 14, 2012, 01:13:22 PM »
A ako je daleko Čenej, dođi do 13. Maj, isto u subotu i nedelju, da vidiš detaljno sve, pa će ti mnogo šta biti jasnije.

Branek

P.S. Postovi koji su bili van topika su obrisani!
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline bole200

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #20 on: June 14, 2012, 03:11:24 PM »
uh,necu moci da dodjem jer to mi je veoma daleko.

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #21 on: June 14, 2012, 04:14:16 PM »
Izvini, odakle si?

POzdrav

Mirče

Offline bole200

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #22 on: June 15, 2012, 07:48:59 AM »
Iz Cajetine,blizu Zlatibora

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: ZDRAVO!!!
« Reply #23 on: June 15, 2012, 08:16:40 AM »
Treba da upoznaš čari padinskog jedrenja, mnogi sanjaju o Zlatiboru i velikoj jedrilici. Ima momaka na forumu koji ti mogu o tome pisati danima, a da opet sve ne kažu.
Batali helikoptere.  (nene)
ex pseudonijum: licider