Author Topic: Gde ste komarci !  (Read 5978 times)

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Gde ste komarci !
« on: June 26, 2012, 10:51:53 PM »
         
         

         Prosle godine u martu sam veoma nesmotreno ozbiljno ostetio moj Piper Pawnne H9. Brzo sam nabavio rezervne delove a onda se reparacija otegla u nedogled. Prvobitno sam hteo da ceo taj prednji deo koji je sav bio u krhotinama nacrtam u Corel-u a onda laser, pa da to spojim sa ostatkom trupa.
         Imao sam osecaj da to nece valjati, sta ako kod spajanja ta dva "bloka" samo malo zakrenem i ulepim pod nekim uglom.                   
         Davno sam usvojio jedan modelarski princip. Kada model padne, prikupi i najmanji komadic. E, resio sam da kao u najboljoj radionici za restauraciju, najbolja je sto je tamo beskonacno strpljenje i preciznost, sastavim sve krhotine, time sacuvam maksimalno geometriju a ispod spojeva sve povezem letvicama 3x3 mm. Moram reci da sam se bas dobro zabavljao. Posao je lagano odmicao i ostavljao utisak da sam napravio dobar izbor u postupku. Poslednja potvrda da ce sve ispasti dobro je kada su se na novom kapotazu rupe za pricvrsivanje na trup poklopile sa ukivajucim maticama koje sam ja u restauraciji vratio na "svoje mesto".
          Citav model je radjen od veoma tankog spera, neki sklopovi tek nesto preko 1 mm. a neki nesto ispod 2 mm. Letvice koje su povezale one krhotine su neobicno ucvrstile citav sklop.
          Napravio sam par letova i veoma sam zadovoljan. Mozda sve ovo i nije nesto inspirativno i poucno ali morao sam sa nekim da podelim svoje zadovoljstvo.
                                                                                              Bata Stepanovic                                         

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Gde ste komarci !
« Reply #1 on: June 26, 2012, 11:28:50 PM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz
Ja sam ga imao odlican, malo dosadan za letenje ... ali lepo izgleda u vazduhu...
Bio je jadn snimak na YOU TUBE... frajer stvarno okacio cevke duz krila i nesto prasi, ne secam se kakva tekucina, ali deluje 100% ko pravi !!!  Ne mogu da ga nadjem ??

Ja se meracim na istog novog, ali malo veceg 33% SCALE ! 80 cc GAS !



RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Gde ste komarci !
« Reply #2 on: June 26, 2012, 11:54:42 PM »
    Pa ovo "33% Piper Pawnee" stvarno izgleda fascinantno, dizajn prelep, u vazduhu, pazi ne znam ko ovo ne bi pozeleo.
    Moj Pawnee je kupljen za penzionerske dane, tako i leti, a kupljen je kod tebe na Cokinoj svadbi. Jesenas sam kupio takodje kod tebe Kyosho Extra 300S, zavrsio je napravio nekoliko letova i veoma sam zadovoljan. Pozdrav, Bata. 

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Gde ste komarci !
« Reply #3 on: June 27, 2012, 02:08:39 AM »
Evo ti vidoje ako si mislio na ovaj:  .

 Kod nas u Mississaugi nema vise komarci, podavio sam ih!

Aeroplan Jocika, vidi!

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Gde ste komarci !
« Reply #4 on: June 27, 2012, 07:39:56 AM »
Imao sam priliku da vidim Batin filigranski rad, prelepo urađeno. Puno uspešnih letova u trećem dobu.  (yay) :)aplauz
ex pseudonijum: licider

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Gde ste komarci !
« Reply #5 on: June 27, 2012, 10:34:56 AM »
 :)aplauz :)aplauz Bravo na to sam mislio... a jel to prava neka tekucina za KOMARCI ili je samo zezalica, da izgleda kao ...
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Gde ste komarci !
« Reply #6 on: June 27, 2012, 11:22:30 AM »
Neje zezalica bre, podavise se zivi! Dizel je jeftin a dosta dobro dimi.
Aeroplan Jocika, vidi!

Offline presko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1551
Re: Gde ste komarci !
« Reply #7 on: June 27, 2012, 06:50:37 PM »
Дан када је Пони пао.









Пони је изгледао толико лоше, после пада, па га нисам ни сликао. Ни сањао нисам да ће га Бата поправити. Сад ми је жао због тога. Чисто да се види шта је Бата урадио.

Бато све честитке за успешно поправљен модел.

Offline maxa69

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Gde ste komarci !
« Reply #8 on: June 28, 2012, 10:15:06 PM »
Zajkov Poni je preleteo kod mene,eno ga visi kao šunka,čeka dobar motor ")

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Gde ste komarci !
« Reply #9 on: June 28, 2012, 10:30:54 PM »
              Nisam ocekivao da ce reparirani Piper Pawnee izazvati ovoliku paznju, pogotovo sto je video snimljen sa MD80 kamericom koja ili tako snima ili ja to ne umem da podesim.
              Model jeste penzionerski i nema tu nekog izazovnijeg letenja ali je u isto vreme dopadljivog dizajna, uzivao sam sedeci u kamperskoj stolici, gledajuci druge modele kako lete i bacajuci pogled na parkiran Poni tu pored mene.
              Presko, ove slike prvi put vidim i neizmerno ti se zahvaljujem sto si ih objavio,  naravno da su vec deo moje modelarske foto arhive.