Author Topic: sta znace ovi zvuci  (Read 4130 times)

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
sta znace ovi zvuci
« on: August 23, 2012, 12:05:01 AM »
Pozdrav svima, stigla mi je sva oprema i upravo sam polemio sve konektore na esc bateriji i motoru, pa me interesuje sledeca situacija, spojio sam tri zice od esc-a na motor i sa esc onu sto ide na receiver kada spojim esc sa baterijama u upustvu pise da esc treba da daje zvuke, medjutim ja ne cujem nikakve zvuke nego iz motora se cuje konstantno bep bep bep i to brzo... iskljucio sam to pa cekam da vidim sta dalje da radim da mi kaze neko ko ima iskustva sa tim... hvala svima

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: sta znace ovi zvuci
« Reply #1 on: August 23, 2012, 12:23:55 AM »
Da li postoji radio link izmedju prijemnika i predajnika?

Offline mikula

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: sta znace ovi zvuci
« Reply #2 on: August 23, 2012, 12:33:38 AM »
Moras dati vise informacija. Koja oprema... koji tacno tip ESC? Da li si prikljucio i receiver? Ako si pri tome ukljucivao i transmiter, da li si prethodno smanjio komandu gasa na minimum...?
Trebalo bi da uputstvo za ESC sadrzi dovoljno informacija.
Normalno je inace da ESC koristi motor kao zvucnik.

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: sta znace ovi zvuci
« Reply #3 on: August 23, 2012, 12:37:57 AM »
Sve je spojeno kako treba, znaci kad spojim bateriju na esc pocni motor da pisti isprekidanim zvukom, i malo kao da se trza, gas je na minimumu a u objasnjenju pise da treba da daje esc zvukove, dok se kod mene cuje iz motora... sve je novo i sad prvi put upotrebljeno... prijemnik i transmiter sam bindovao

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: sta znace ovi zvuci
« Reply #4 on: August 23, 2012, 03:17:50 AM »
Pogledaj u uputstvu za taj esc (ili potrazi na netu) kako se programira. Vecina esc-a pri prvom koriscenju mora na neki nacin da se programira tj. da dobije sa stanice neke inpute kao sto su min i max gas itd.
Pre kacenja baterije digni gas na max, nakon kacenja baterije trebalo bi da cujes razne tonove koji "govore" kako je esc programiran.
Kod HK esc-a cuje se (1)beep----(2)beep beep----(3)beep beep beep, nakon toga spusti gas na minimum i trebao bi da se cuje jedan duzi beep i nakon toga esc bi trebalo
da je spreman i da motor reaguje na gas.

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: sta znace ovi zvuci
« Reply #5 on: August 23, 2012, 07:27:33 AM »
Sve je spojeno kako treba, znaci kad spojim bateriju na esc pocni motor da pisti isprekidanim zvukom, i malo kao da se trza, gas je na minimumu a u objasnjenju pise da treba da daje esc zvukove, dok se kod mene cuje iz motora... sve je novo i sad prvi put upotrebljeno... prijemnik i transmiter sam bindovao

Koji ESC, koji motor, koja baterija...... moras sve ovo napisati da bi ti neko nesto konkretno odgovorio.
Ako neznas slikaj pa okaci.
Pozdrav.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: sta znace ovi zvuci
« Reply #6 on: August 23, 2012, 09:45:17 AM »
Probaj da reversujes gas. Po opisu lici na tako nesto.

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: sta znace ovi zvuci
« Reply #7 on: August 23, 2012, 09:51:09 AM »
Uze mi reč iz tastature :)
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: sta znace ovi zvuci
« Reply #8 on: August 23, 2012, 03:22:51 PM »
Sredjeno sve hvala svima....

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: sta znace ovi zvuci
« Reply #9 on: August 23, 2012, 05:52:22 PM »
Super što je sređeno nego hoćeš li nam reći šta je bio problem i kako je rešen!
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: sta znace ovi zvuci
« Reply #10 on: August 23, 2012, 06:20:47 PM »
Naravno! Ovako prvi put sam se susreo sa pravom stanicom i prijemnikom dosad su sve bile kineske sa 3 kanala... naravno stigao mi je i motor esc i baterija... Posto sam dobro pregledao kako sta ide poceo sam da to spajam medjutim citao sam na netu da esc daje zvuke ali nisam znao da te zvuke generise motor, pa sam se prepao i otkacio bateriju, naravno odmah sam postavio topic ovdje i dobio par odgovora tako da sam ponovo spojio i posle malo problema oko kalibracije stikova na stanici uspio sam pokrenuti motor... Posle cu napisati moje pocetnicki dnevnik u rc svijetu, toliko za sad, hvala svima a posebno Magicu koga sam dosta puta gnjavio oko informacija za pogon i uvijek dobio odgovor...