ELEKTRONIKA > BATERIJE i PUNJAČI

ПОВЕЗИВАЊЕ БАТЕРИЈА ЗА ПУЊЕЊЕ: 2 X 3S

(1/3) > >>

MEPHISTO:
Желим да пуним две батерије одједном. Батерије су две исте, 3S.
Имам пуњач са балансером који то подржава.

Имам и овај сплитер који служи у те сврхе http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6544&Product_Name=2_x_3S_-%3E_6S_Splitter(JST-XH)

Имам и Y кабл сличан овоме http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2156&Product_Name=HXT_T-Connector_Series_Pack_lead

Све се то види на сликама као и начин повезивања како мислим да треба, осим што нисам утакао конекторе.

Моје питање је да ли повезивање вршим као на сликама?

Дакле, све ми делује логично, само још пре него што утакнем конекторе хоћу да будем сигуран!

Молим што више одговора!

Хвала

П.С. Овде ме интересује само повезивање конектора, пуњач и његово подешавање НИЈЕ тема која је овде битна!

Lazo:
želim da ti pomognem, ali to u ovom slučaju mže da bude i opasno, jer ovako na daljinu bih mogao da budem pogrešno shvaćen. Ipak, evo pokušaću.
Elem, ja punim i po četiri baterije od po 3S bez ikakvih problema, pa možeš naravno i ti dve. Samo da razjasnimo nekoliko veoma važnih detalja:
1. Priključivanjem dve baterije od 3S na onaj spliter, dobijaš serijsku vezu, odnosno jednu bateriju od 6S (primetićeš da je srednji izvod splitera zajednički za obe baterije);
2. Nakon toga je potrebno da dovedeš napon punjenja, tako da plus kabel iz balansera spajaš sa plus polom baterije koja je na strani CRVENE krajnje žičice splitera. Analogno tome, minus kabel iz balansera spajaš sa minus polom baterije koja je na strani CRNE krajnje žičice splitera. Ako ove stvari pobrkaš, napravićeš kratak spoj i imaćeš trenutnu veoma burnu reakciju sa puno dima, a bogami i vatre;
3. Na "Y" kablu, kako ga nazivaš, višak ti je poprečna crna žica koja spaja oba konektora, pa je treba ukloniti;
4. Na punjaču postavi parametre za bateriju od 6S sa kapacitetom jedne baterije.

Pažljivo radi spajanje držeći se gore navedenog, i nećeš imati problema.

Pozdrav

magic:
Trenutno sam u guzvi da bih pogledao detaljno, ali cu ti odgovoriti veceras. U svakom slucaju, baterije se pune na ovaj nacin samo ako tako mora, odnosno da bi se skratilo vreme punjenja, a to se radi samo na terenu. Baterije trebaju da budu priblizno podjednako istrosene a najbolje je da si ih i trosio kao 6S.

Ovako na brzinu meni SVE deluje OK jer mislim da Lazo gresi po pitanju poprecne zice na "Y" kablu, upravo ona spaja + od jedne sa - od druge i pravi rednu vezu, ali kao sto rekoh hocu jos jednom detaljno da pogledam.

Pozdrav

magic:
Pogledao sam detaljno i ipak ima jedna mala greska. Na spliter kablu celije se broje od minusa ka plusu, odnosno sdesna na levo, tako i tvoje celije trebaju da budu poredjane redno prema punjacu. Crna koja ide od punjaca ka bateriji kaci se na crnu od prve baterije, balans kablic od te baterije treba da se utakne u desni balans port od splitera! Da skratim pricu, na tvojoj slici treba da okrenes "y" kabl za 180 stepeni oko ravni na kojoj lezi, crna koja ide od punjaca da bude desno a crvena levo.

Pozdrav

saxpg:
Samo da kazem svoje iskustvo, tj. kolko je ovo zeznuta stvar ako se ne zna sta se radi.
Ja sam mislio da to punjenje moze tek onako, odoka, pa sam u svoj IMAX B5 , koji je inace extra punjac,
spojio serijskim kablom 2S i 3S u jednu bateriju, pa onda "fino" balans kablove ukljucio svaki u svoj jack.
Istog momenta kada sa ustekao drugi balans kabl u punjacu je doslo do kratkog spoja.
Na svu srecu izgoreo je samo vod na ploci od konektora za balanser, tako da sam to samo prelemio.
Tek posle ovog iskustva sam izasao na net i vidio da treba imati split kabal za balanser i vidio koliko je
ljudi napravilo istu gresku.

Sasa

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version