Author Topic: Kako programirati ESC?  (Read 3007 times)

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Kako programirati ESC?
« on: August 29, 2013, 09:56:27 AM »
Kako programirati ovaj ESC: http://dx.com/p/speed-controller-40a-bec-for-brushless-motors-on-r-c-helicopters-45621 ?
Da li neko ima nekakvo uputstvo?
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline Adde

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Kako programirati ESC?
« Reply #1 on: August 29, 2013, 10:07:01 PM »
Verovatno uputstvo dolazi u paketu sa ESC. Mada bi mozda trebao da kupis neki drugi ESC koji ima ime. $11 za ESC od 40A je previse malo.

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Kako programirati ESC?
« Reply #2 on: August 29, 2013, 10:38:52 PM »
Pitanje se obnosi na ukljucivanje kocnice.

@Adde
Nema nikakvo uputstvo o podesavanju (nije ga bilo u ambalazi), da je bilo uputsttva, nebi bilo ovog posta ;namig
Kako mislis nema ime? Pa to je  DX.COM NN 40A ESC.
Za 11 USD je ok koliko god da traje, posebno sto nije na modelu koji leti (model za podesavanja stanice, mix- eva i sl), tako da sluzi svojoj svrsi.
Ne mora da znaci da je dobro sve sto je skupo, tj nije sve sto je jeftino lose (recimo Turnigy 9X stanice).
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Kako programirati ESC?
« Reply #3 on: August 30, 2013, 01:11:39 AM »

Offline Adde

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Kako programirati ESC?
« Reply #4 on: August 30, 2013, 10:57:59 AM »
Mislio sam da razmisljas da kupis ESC, nisam ukapirao da si vec kupio. Moja greska.

Uvek mozes da posaljes mail i da im trazis uputstvo, ako vec prodaju neku stvar moraju i uputstvo da priloze.

Offline matic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
  • Čemu ovo služi ?! Osim toga i ne radi !
Re: Kako programirati ESC?
« Reply #5 on: September 16, 2013, 08:04:00 AM »
Programirao sam ovaj ecs http://hobbyking.com/hobbyking/store/__25365__Turnigy_Multistar_30_Amp_Multi_rotor_Brushless_ESC_2_4S.html
Stavljao sa simok softwere 3 komada mi je uspelo bez problema, a na 4 ecs-u me zeznuo komp nesto blokirao na pola puta. Ima li spasa ecs-u ili moram drugi da pazarim

Offline matic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
  • Čemu ovo služi ?! Osim toga i ne radi !
Re: Kako programirati ESC?
« Reply #6 on: September 16, 2013, 09:58:54 PM »
dali je moguce da niko nezna odgovor na moje pitanje

Offline SloMi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 403
Re: Kako programirati ESC?
« Reply #7 on: October 03, 2013, 11:11:09 PM »
Na stranici sa proizvodom nalazi se tabulator Files. Tamo se na prvom mestu nalazi
Manuel za programiranje tog ESC-a. Procitaj i primeni...

Obrati paznju na to da Turnigy ima svoj sistem programiranje svojih ESC-a a Hobby King ima svoj. Ta dva sistema su slicna ali razlicita !!!
« Last Edit: October 03, 2013, 11:19:18 PM by SloMi »