Author Topic: HobbyKing Red Brick 30A ESC  (Read 2541 times)

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 461
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
HobbyKing Red Brick 30A ESC
« on: February 13, 2014, 12:58:34 PM »
Pazario sam sa HK ESC iz naslova.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=18004

Stajao mi je neko vreme dok ga nisam uzeo da probam. Regler radi sasvim normalno ali ima jedan mali a mozda i veliki problem.
Kada startujem motor na prijemniku na gasu se ponasa sasvim normalno jedno vreme dok ne krene polako regler da se greje i motor da trokira tako sto nece u potpunosti da stane. Kada stane u motoru vise nema struje na gasu ne reaguje. Kada iskljucim bateriju i ukljucum ponovo sve je normalno i isto u krug jedno vreme radi pa pocne da trokira. Probao sam sa drugim motorom misleci da je do njega ali isto se desava. Citao sam da ova serija ima problem u nekoj kolicini.

Moje pitanje za kolege je dali da bacim regler u kantu ili da probam da ga flesnem, tj. da mu ubacim novi firmware ????

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: HobbyKing Red Brick 30A ESC
« Reply #1 on: February 13, 2014, 01:56:46 PM »
Taj esc koji si kupio je ispravan, samo radi u heli rezimu, pronadji i ugasi brake funkciju i sve ce raditi lepo, imao sam identican problem jer sam hteo takav esc da stavim u Easy glider-a ali mi je trebala kocnica na motoru pa me je zbunio ponasanjem. Ne mogu sad da se setim ali mislim da brake funcija ima nekoliko rezima i treba da je stavis na off. Prouci malo semu za programiranje mozda sam pogresio i mozda nije brake funcija nego rezim gasa t.j. throttle response ili ti punch ili.... e sad da me ubijes nemogu da se setim sta je ali je samo do programiranja. Ajde probacu da pronadjem programming manual pa cu probati da se setim.
pozz

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 461
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: HobbyKing Red Brick 30A ESC
« Reply #2 on: February 13, 2014, 02:05:19 PM »
Sto se tice programiranja probao sam sve mogucnosti i trazio razna upustva na HK. Sam ESC ima tri razlicita bipa B, BB, BBB

Najpribliznije upustvo je ovo
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/334473609X972785X16.pdf

Probacu sve kombinacije al mislim da jesam vec. I kad je kocnica upaljena i kad je ugasena.

Offline raddde

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: HobbyKing Red Brick 30A ESC
« Reply #3 on: February 13, 2014, 09:40:26 PM »
tu pomaze samo hirurgija...
ili narodna....nemoj silom, uzmi veci cekic... :)
treba videti, sta se greje,nemoj ga teretiti vise od 15A....
pola Sarcu, a pola Kinezu  :)

probaj da povecas hladnjak...
poz
 raddde

tko lijeti,
vredi

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 461
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: HobbyKing Red Brick 30A ESC
« Reply #4 on: March 07, 2014, 11:50:59 AM »
Stvar je u tome da su ovi iz HK ovaj ESC pravili u dve serije. Starija serija je sa plavim zicama ka motoru a novija je sa crnim zicama. Moja je novija. Probao sam da uradim flash ali bezuspesno. Moram jos prostudirati pa se nadam makar boljem ishodu.