Author Topic: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU  (Read 33742 times)

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #75 on: September 21, 2014, 09:50:42 PM »
Wow ti bas imas cime da se zabavljas  :)aplauz
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline Daky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 555
    • FaceBook
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #76 on: September 21, 2014, 10:03:44 PM »
Trudimo se.. :D
Dalibor Daky Ilić

________________
ex Smeker

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #77 on: September 21, 2014, 10:20:26 PM »
Samo napred,ja planiram posto sada imam motor od ovaj aviona1200KV da napravim jednog 3D letaca,kad ne mogu do livade da se igram ispred zgrade,ali prvo da izlecim ranjenika.  ()-()
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #78 on: September 21, 2014, 10:39:16 PM »
Jedino se ovde kajem zbog Zajka,covek poklonio model a ja nisam uspeo ni 15min da letim,ali potrudicu se da to ispravim.  :sljus  ;namig
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #79 on: September 21, 2014, 11:01:35 PM »
Nisam imao nameru da komentarisem, ali opet mislim negde da je to i neka nasa obaveza, kao iskusnijih a i zivotno starijih…   Ima tu jedan problem, koji ja prihvatam ali bojim se da mladje genereacije bas nisu odusevljene… a to je recimo na neku nacin bi se reklo "filozoija zivota"…. Generalno nasa bi obaveza bila da Vas savetujemo i ukazujemo da neke propuste, greske, pogresan nacin razmisljanja i delanja. A Vi cete svejedno, da ne kazem vecina, da prelomite preko kolena, uglavnom kako ste se i nameracili … traljavo i nikakvo (moje misljenje, koje se pokazalo i u ovom slucaju)… Medjutim nema tu mnogo vase licne odgovornosti, mislim na ove danasnje klince, greska je sto nazalost odrastate u potpuno drugecijem svetu i okruzenju, moralnim i materijalnim okruzenjima, gde se mnogo toga okrenulo naopacke, ne Vasom krivicom, pre bih za to okrivio nas matorce… ali je tako je kako je…

Da sad predjem malo na RC Hobby…
Sinko, ne znam da li ti je neko obasnio, da USB simulator, takav napredan i takoreci savrsen, kakav danas jeste, nije za jednokratnu upotrebu od 15 minuta da vidim da li znam… Nakon podesavanja istog, sto ja ne znam i nevolim, svako ce nako 15 minuta poleteti neki, da ne kazem svaki avion, pa mozda i nekako i negde sleteti (na ekranu)…
Po meni ti si od samog pocetka sa sve ujakom imao pogresan pristup, ali dobro podrzao te ujak i nekolicina sa foruma, pa si pokupovao neke gluposti i pravio sam svoj avion, koj i ako se ne varam nije poleteo, bilo bi veliko iznenadjenje da jeste…
Ujakovu lovu ste potrosili… Negde sam skapirao da si jako mlad, sto jesi, zainteresovan jako jesi (po meni sa pogresnim pristupom, ali odluka je ujakova/tvoja) Negde mi se tvoj entuzijazam dopao, imajuci u vidu godine, u nekom od postova si naveo da nemas mogucnosti da pristedis za nesto malo ozbiljnije, to jest da postoje i vaznije stvari od RC aviona, u zivotu i tu si me kupio. Imam mogucnosti i volju da pomognem, kad osetim tu neku dozu iskrenosti i zelje.. secam se i ja svojih zelja iz detinstva i mladosti i takodje nisam imao mogucnosti i bilo je pametnijih stvari za pristedeti… nije bilo interneta, foruma pa sam poceo da radim sa 15 godina.. ne teram te da radis, ali bi bilo lepo da bar prihvatis neki savet…

U moje vreme se pricalo 1. simulator  2. simulator  3. jos simulator  4. prvi let sa iskusnijim pilotom prvi let on, ti gledas, drugi let opet on a ti malo, pa tek onda ti a on pored tebe…. bilo je slucajeva kad smo dodavali stanicu iz ruke u ruku, nije prakticno i lose je, sad ima i kabl instruktor/ucitelj, pa cak i wireless veza ucenik/instruktor…. Pa on poleti a ti polako vrstis avion na nebu (visoko) itd..itd…  sem kratkog simulatora sve si preskocio, ovo drugo si smatrao nepotrebnim ili te smara… nemoj mi reci da nisi mogao da priustis sebi… to nisi ni trazio…

Drugo ne znam jel ti neko rekao ili si to sam smislio da na prvom letu poletis tako i na taj nacin iz ruke… Apsolutno pogresno i neprihvatljivo za prvi let, sa prvim avionom, pogotovu tog tipa… vrlo je logicno da se desilo to sto se desilo.. mislim na pad, jel drugo  se i ne vidi… Za taj prvi let, pored nekog iskusnog, koga nije bilo… trebao je bar neko da ti baci avion sa 10% nagiba na gore, a da ti sa obe komande drzis stanicu i da se fokusiras na sam let, koji kazes da si savladao na simulatoru ???
i da mu skines tocke i sletis kako tako na trup, nakon koliko toliko uspesnog leta

Kod tog aviona se krila ne vezuju i ne ojacavaju nicim, ima svoj sraf koje treba utegnuti… KRAJ PRICE…

Sta si drugo pogresno radio pa je doslo do pada, ko zna… i ovo je dovoljno i previse
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #80 on: September 21, 2014, 11:33:08 PM »
Jedino se ovde kajem zbog Zajka,covek poklonio model a ja nisam uspeo ni 15min da letim,ali potrudicu se da to ispravim.  :sljus  ;namig
PS. u isto vreme smo kuckali… a u medjuvremenu poceo KESIC na B92
Mislim da bi 15 min. bilo previse veliki uspeh… ne treba da se kajes zbog mene…. premda bih voleo da si uspeo, jako… ima vremena…

Treba negde da se kajes zbog sebe samog, brzopletost, nadam se..

Prvu priliku ti je ujak dao, nisi je dobro oskoristio,
drugu priliku si dobio od mene.. OK nista strasno, nisi savladao letenje, pa mislim ni obuku na Simulatoru, sedi dole 1….
ides na popravni… sreca steta mala na avionu, zanemarljiva…
veca je steta, ako nisi skapirao, to sto nekako pocinjes da propustas prilike… a to ne bi trebalo da ti predje u naviku…

Moj ti je savet, poslednji, ako isti ne prihavtis.. nema smisla savetovati na preskok…
Sedri, kad imas vremena mimo skole.. udri po tom simulatoru jedan isti takav neki avion i narednih 7 dana ne pustaj..
poleti..leti 2 kruga, obicno normalno kao pravi avion i sleti (doguraj da bude savrseno)…

Kad to savladas, javi se… sedi na autobus dodji do mene, ako te puste roditelji, na ceo dan i letecemo ceo dan na duple komande, dok se ne osamostalis, bice dovoljno jedan dan, ako se ubijes od simulatora…

 (<--) (da ne nazdravljam pivom maloletan si)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #81 on: September 21, 2014, 11:41:46 PM »
Jedino se ovde kajem zbog Zajka,covek poklonio model a ja nisam uspeo ni 15min da letim,ali potrudicu se da to ispravim.  :sljus  ;namig
PS. u isto vreme smo kuckali… a u medjuvremenu poceo KESIC na B92
Mislim da bi 15 min. bilo previse veliki uspeh… ne treba da se kajes zbog mene…. premda bih voleo da si uspeo, jako… ima vremena…

Treba negde da se kajes zbog sebe samog, brzopletost, nadam se..

Prvu priliku ti je ujak dao, nisi je dobro oskoristio,
drugu priliku si dobio od mene.. OK nista strasno, nisi savladao letenje, pa mislim ni obuku na Simulatoru, sedi dole 1….
ides na popravni… sreca steta mala na avionu, zanemarljiva…
veca je steta, ako nisi skapirao, to sto nekako pocinjes da propustas prilike… a to ne bi trebalo da ti predje u naviku…

Moj ti je savet, poslednji, ako isti ne prihavtis.. nema smisla savetovati na preskok…
Sedri, kad imas vremena mimo skole.. udri po tom simulatoru jedan isti takav neki avion i narednih 7 dana ne pustaj..
poleti..leti 2 kruga, obicno normalno kao pravi avion i sleti (doguraj da bude savrseno)…

Kad to savladas, javi se… sedi na autobus dodji do mene, ako te puste roditelji, na ceo dan i letecemo ceo dan na duple komande, dok se ne osamostalis, bice dovoljno jedan dan, ako se ubijes od simulatora…

 (<--) (da ne nazdravljam pivom maloletan si)

 :)aplauz :)aplauz :)aplauz (:good)
Nije sramota učiti !!!

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #82 on: September 21, 2014, 11:43:41 PM »
Imacu sve u vidu,hvala na savetima,potrudicu se da ne bude tako i ubuduce.
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #83 on: September 21, 2014, 11:51:16 PM »
Eto. Dobio si iste savete od mnogih, ali nisi hteo da slusas. Ovaj zadnji probaj da poslusas, jer ako nastavis da radis po svom i pored saveta i ponuda za pomoc koje dobijas, izigraces dobijene simpatije i poverenje. Ovde te niko ne odgovara od letenja, vec pokusava da te sacuva od razocarenja i materijalnih gubitaka. Ja trenutno letim multirotor vec godinu ipo, a peglao sam pozajmljeni simulator vec mesecipo, a sutra porucujem sebi jedan jer uvek dobro dodje kad je lose vreme napolju. A sledeceg meseca eto me mod Zajka da pazarim svoj prvi trener  ;namig
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline dex

  • Newbie
  • *
  • Posts: 40
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #84 on: September 21, 2014, 11:58:18 PM »
Ovo je ponuda koja se ne propusta !
Za Zajka veliki  (res)

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #85 on: September 21, 2014, 11:59:39 PM »
Naravno sve po redu.... mada mi nije jasno zasto si uposte postavljao topik sa problemom ako neces da prihvatis nijedan savet....


Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #86 on: September 22, 2014, 08:18:06 AM »
Mislio sam da vec znam da letim posto sam znao na simulatoru,necu vise pisati i razmatrati kako je doslo do pada,jedno je sigurno a to je da je mojom krivicom,prebacujem  bateriju u STORAGE MODE i eto silazim sa oblaka na simulator,kasnije cu videti da odvojim koji vikend i odem do Leskovca i tamo sa iskusnim modelarom poletim.
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline Daky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 555
    • FaceBook
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #87 on: September 22, 2014, 04:55:41 PM »
Uh, kad sam procitao ovo meni doslo da placem, toliko toga sam naucio sad da je to nemoguce, ikao se meni to nije desilo, opet je ovo perfektno od strane Vas starijih, iskusnijih......  Dajem Vam jedan veliki ali veliki  (res) sto pomazete nama klincima!
Dalibor Daky Ilić

________________
ex Smeker

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #88 on: September 22, 2014, 06:28:52 PM »
Drago mi je da je tako Smeker,neka vide pocetnici kako ce proci ako ne slusaju iskusnije !  :big smile
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline Daky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 555
    • FaceBook
Re: NAJSRECNIJI COVEK NA SVETU
« Reply #89 on: September 22, 2014, 10:02:16 PM »
Opravo takooooooooooooooo.... Iako smo maloletnici idemo na po jedno  (:beer:)... :D  (pijemo) :hehe :hehe
Dalibor Daky Ilić

________________
ex Smeker