Author Topic: KAKO ZALEMITI LIPO BATERIJU  (Read 8334 times)

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1699
KAKO ZALEMITI LIPO BATERIJU
« on: November 21, 2014, 08:17:04 PM »
Od pada aviona,odkinula se ona plocica koja je verovatno punktovana na jednu celiju,a potom je na toj plocici zalemljen kabli.E sad ,kako ja da zalemim tu plocicu na bateriju ,kada nece da primi kalaj.  mmmm Baterija mi je skoro nova,pa mi je krivo da je bacim,eventualno mogu da je prepravim na 2S,ali...
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: KAKO ZALEMITI LIPO BATERIJU
« Reply #1 on: November 21, 2014, 09:09:53 PM »
Pozdrav Sale nije da ne moze ali mrtva trka pokusavali ja i Aco dve sam upropastio postoji neka vrsta kalaja za aluminijum ali skup kao suvo zlato i tesko se nalazi jedino punkt masinom pozzz.

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: KAKO ZALEMITI LIPO BATERIJU
« Reply #2 on: November 22, 2014, 11:05:08 AM »
Pa ne znam odakle si ali probaj da nadjes neki malo bolji elektro servis elektro alata. Ja ovde u Loznici imam drugara koji drzi srvis i ima masinu za punktovanje baterija, pa ako se ne snadjes javi se.
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
  • Goran Nis
Re: KAKO ZALEMITI LIPO BATERIJU
« Reply #3 on: November 22, 2014, 01:35:14 PM »
Sale ja sam uspeo da zalemim jer sam imao isti problem treba da se osmirgla i da se stavi kalafonijum koji se rastvori u acetonu i da se onda zalemi sa kalajom koji ima sto manje olova. Tako sam ja produzio vek bateriji.
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: KAKO ZALEMITI LIPO BATERIJU
« Reply #4 on: November 22, 2014, 01:42:34 PM »
Sa ultrazvučnom lemilicom lemiš šta hoćeš sa čim hoćeš jedino je problem cena iste!

« Last Edit: November 22, 2014, 01:54:07 PM by nedbojsa »
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1699
Re: KAKO ZALEMITI LIPO BATERIJU
« Reply #5 on: March 20, 2015, 08:20:52 PM »
Evo resenja,iz ovog topika http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,13943.0.html



Danas sam zalemio dve baterije   :)aplauz :)aplauz :)aplauz

BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: KAKO ZALEMITI LIPO BATERIJU
« Reply #6 on: March 24, 2015, 07:40:31 PM »
ovo je super stvar  ja bih imao jedno pitanje.
Zna li neko ko je ovaj igorsm koji je postavio tu temmu, pokušao sam da mu postavim pitanje na PM ali vidim da je neki nick ali piše da je samo guest. Odnosno nije mi jasno kako to guest može da ima nick?
The ground is the limit (or a water)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1253
Re: KAKO ZALEMITI LIPO BATERIJU
« Reply #7 on: March 24, 2015, 09:06:36 PM »
Zna li neko ko je ovaj igorsm koji je postavio tu temmu, pokušao sam da mu postavim pitanje na PM ali vidim da je neki nick ali piše da je samo guest. Odnosno nije mi jasno kako to guest može da ima nick?

To  je bio jedan nevažan lik u prolazu po ovom forumu  na koga  bar mene neodoljivo   podsećaš, 
svakodnevnim, prekomernim postovima. Mimoišli ste se u  dan. Njega su banovali doživotno vise puta, a ti si se registovao  odmah nakon toga. Pitaj javno sta treba da pitaš i naći će se uvek neko ko će ti odgovoriti. 
Takodje, bio bi red,   iako nije obavezno da se predstaviš , da kažeš odakle si, ko si, gde letiš, pa da se lepo upoznamo na livadi. 

Pitanje za tebe:

Kako ti vidiš da je taj Ig-sm postavio temu kad gore piše da je temu postavio Saša?

Molim te da ovo shvatiš kao dobronamernu kritiku a ne kao početak svadje.
Pozdrav Draganče
« Last Edit: March 24, 2015, 10:20:24 PM by drjack »

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: KAKO ZALEMITI LIPO BATERIJU
« Reply #8 on: March 25, 2015, 07:57:37 AM »
Slučajno sam kliknuo da vidim rešenje na onom linku koji je saša postavio http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,13943.0.html
Nisam se verovatno dobro izrazio pa je zbog toga nastala zabuna.
Pitanje za tebe glasi: Šta to znači svakodnevni prekomerni postovi?
Mislim da neću i ja biti banovan zbog toga?
Forum je koliko vidim javan i šta fali ako je neko aktivniji ili zapitkuje stalno?
Valjda forumi za to i služe?
Kao neko ko se registrovao sveže na forum valjda je logično da imam interesovanja više i da u početku postavljam više pitanja i dajem više mogućih rešenja jer ne poznajem forum toliko kao neko ko je odavno tu....
što se tiče mene ime i prezime imaš, živim u Ravnju donosno jedno selu  Mačvi a poslom sam stalno oko BG-a i okoline, ponekad Novi Sad.
Letim na lokalnim livadama i letim za svoju dušu mada neki organizovni skup nije nikada problem naročito ako je ekipa za zezanje i ako budem pozvan
The ground is the limit (or a water)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1253
Re: KAKO ZALEMITI LIPO BATERIJU
« Reply #9 on: March 25, 2015, 10:46:46 AM »
Zdravo Marko, prvo da ti zalezim dobrodlicu na forum.
Ne bih zeleo da te bilo kako uvredim ili navedem da odustanes od foruma ili pisanja.
Ali mogu malo da te posavetujem a ti mozes uvaziti a i ne moras.
Kao novi clan vredelo bi da malo procitas uputstva o koriscenju foruma.
Forum je otvornog tipa i svi naravno mogu pisati koliko hoce.
Vremenom ces steci naviku da cesto ulazis na forum pa ces onda nauciti ko koliko i sta pise,
i onda ces poceti i sam da selektujes sta ces pratiti od tema a sta zaobici. Ovde se znanje razmenjuje,
valjda je to neka osnovna ideja foruma, i kada sam rekao da preterujes mislio sam konkretno na to da svaki dan
citamo po 2-3 tvoja posta u razlicitim temama gde pitas, savetujes ili si saglasan sa necim vec napisanim.

Registovao si se 9.3 a vec imas 32 posta. To neko treba i da   procita.
Stvari maksimalno konkretizuj. postavi topic o tome sta radis pisi sazeto i jasno, daj neku sliku video o tome sto radis.
To je nekakav koncept.
   
Sto se banovanja tice, to zavisi od administratora foruma prema kome smo svi ovde ravnopravni. Znaci banovace mene tebe
ili bilo kog drugog ako izadje iz okvira lepog ponasanja, pocne da vredja , prica gluposti daje pogresne informacije,
ili se recimo bavi politikom. (pomenuti Igor za koga si pitao je banovan zbog ovakvih stvari)
Ako ovo ne radis sigurno neces biti banovan ali to ne znaci da ce neko i da cita tvoje postove. Jednostavno postaces dosadan.
Neko je na forumu nedavno vec rekao "ja cu da pisem a kome se ne svidja ne mora da cita" i nastavio da bombarduje. Ja konkretno takve  likove stavim na listu nepozeljnih i ne citam sta pisu. Obzirom da si cesto u Beogradu svrati vikendom na aerodrom 13 maj pa da se bolje upoznamo i druzimo. Sigurno ces dobiti mnogo  korisnih informacija na licu mesta i steci nova poznanstva istomisljenika u ovom hobiju. Ne bih da kvarim vise ovu zapocetu i korisnu temu pa te molim da se ne nastavljamo.
Pozdrav 
« Last Edit: March 25, 2015, 10:58:57 AM by drjack »

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: KAKO ZALEMITI LIPO BATERIJU
« Reply #10 on: March 25, 2015, 11:38:41 AM »
Ok ja sam samo pokušao koliko god sam mogao da budem koristan i da dam svoje neko mišljenje i savet iz iskustva, a broj postova mi je nebitan samo sam bio aktivan skoro svaki dan pa otud valjda toliko.
Postvljao sam i pitanja....
Ne smatram kao prepirku i potpuno sam te skontao šta si hteo da kažeš.
Da ne bi išli dalje u bezpotrebnu polemiku ono moje pitanje koje je vezano za ovu temu a koje sam i hteo da pitam tog lika kojeg sam pomenuo jeste koliko su jaki ti spojevi koji se dobiju lemljenjem odnosno da li su isto toliko jaki kao i kod klasičnog lema na bakar?
Lemio sam do sada sve i svašta, u elktroniku se razumem oniliko koliko mi je potrebno (nisam majstor ali znam osnovne stvari koje mi rade posao) ali se do sada nisam susretao sa lemljenjem aluminijuma pa mi ovo dolazi dosta korisna stvar jer koliko vidim baterije posebno ove kineske imaju aluminijum na sebi pa je ovo odlična stvar, a koliko vidim i radi....
Što se tiče nekog letenja i skpova ja sam oko Bg-a obično radnim danima kada sam i na poslu ali ne isključuje mogućnost da ću se možda i pojaviti neki dan. SAmo mi reci jel to Lisičiji jarak beše. Koliko se sećam tamo sam kao klinac išao sa modelarima na takmičenje sa klizačima i A3 i A2 jedrilicama, raketoplanima, raketama....
The ground is the limit (or a water)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1253
Re: KAKO ZALEMITI LIPO BATERIJU
« Reply #11 on: March 25, 2015, 02:07:46 PM »
 (pijemo)
Lisicji Jarak je sportski aerodrom kod Padinsle skele.
I tamo lete modelari uglavnom oni koji su u blizini.
Mi se uglavnom okupljamo na 13 maju , a to ti je u Zemun polju blize Batajnici.
Imas tacan opis kako doci ovde: http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,11347.15.html

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: KAKO ZALEMITI LIPO BATERIJU
« Reply #12 on: March 25, 2015, 02:46:10 PM »
ok čujemo se
The ground is the limit (or a water)