Author Topic: Propeleri  (Read 2015 times)

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Propeleri
« on: December 16, 2014, 02:21:38 PM »
Napokon sam naručio 4 motora Sunnysky X2204 2300KV i miniquad q 250 frame
E sada mene zanima gde mogu da se nađu kvalitetni i dobri karbonski propeleri recimo 5x3 ili neke varijante može i plastične ili sa 3 kraka ali kvalitetne koji neće pucati i otpadati u toku leta i slično... Ili udarom na neku malu sitniju prepreku kao što je malo deblja stabljika trave.....
Ova varijanta će koristiti isključivo za jurnjavu sa FPV-om kroz šumu i kroz prepreke
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Propeleri
« Reply #1 on: December 16, 2014, 03:30:35 PM »
Posto je namena mini quada, kao sto si rekao, jurnjava kroz sumu i prepreke, poenta je da bude sto laksi i sa komponentama koje su zilave, jer ce tu biti padova samo tako. 50 dnevno. Vidjao sam po netu ljude koji su krenuli sa entuzijazmom i karbonskim propelerima, ali su vrlo brzo presli na jeftinije i zilavije plasticne propelere. Karbon ne prasta mnogo, jeste jak ali je krt. To sam procitao tudja iskustva na netu, pa reko da ti prenesem. Srecno s'tim  (pijemo) Htedoh i ja tu jurnjavu, al ne mogu i auto i avion i kvad i sve... mora covek da se opredeli. (fiu)

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Propeleri
« Reply #2 on: December 16, 2014, 03:59:01 PM »
ok onda neka preporuka za kvalitetne propelere od plastike 5x3 ili nešto jače 5x4 ako ima i slično ili neki trokraki.
Imam kući 5x3 sa 3 kraka ali mi izgledaju jako jako jedno i tanko.
A FPV jurnjava sa dobrom FPV opremom mislim da će biti jedan od olimpisjkih sportova uskoro koliko je zanimljivo i koliko je dobro.
JOš nešto bih kao preporuku. Pošto planiram da se vozam po šumi i mestima gde ima sličnih prepreka zanima me da li da uzimam 5.8 GHZ orpemu ili da uzmem neku manje frekvencije.
Pošto planiram i GPS da imam onako čisto radi amaterskog snimanja po potrebi može neka preporuka i u tom pravcu i naravno da li 200mw predajnik može da ispoštuje koliko toliko jurnjavu po šumi u nekim malim radijusima ili da idem ipak na 600mw?
Joj što volem što sam PRIMITIVAN