Author Topic: Novi spot Hora Viva Voxa - sa scenama iz vazduha  (Read 4091 times)

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Novi spot Hora Viva Voxa - sa scenama iz vazduha
« on: April 06, 2015, 10:49:55 PM »
Družili smo se sa Horom Viva Vox , i pomagali na snimanju njihovog novog spota, pesma Paradise.
Početak spota, su pozajmljeni kadrovi sa snimka Zemuna iz vazduha, koje sam napravio prošle godine, a scene na sredini spota (kružni tok, autobus) su snimljeni na dan snimanja. Kao i kraj spota sa natpisom Vox, gde je dodato računarski Viva.
Ideja je prvobitno bila da bude spot sa scenama Beograda iz vazduha, ali su ipak promenili koncepciju na Zemun i N.Beograd, tako da ima još materijala , koji čekaju jednog dana svoj ,,svetli trenutak,,
Spot, Viva Vox, pesma Paradise:



Scene snimane iz vazduha, koje su ubačene:

Zemun, Gardoš


Zemun, Gardoš - Kej


Kružni tok - Fontana . Pažnja, da iako je bila nedelja, bilo je saobraćaja, i verovatno je greška što sam prihvatio ovde da snimam
Plus ima dosta kamera, te verovatno može i smetati signalu rc letilice


Greškom snimljeno, kada mi je gimbal ,,pobegao,, prema dole. Na svu sreću nisam ni video kola, inače bih se ukakio od straha, a nisu ni oni videli letilicu, tek sam posle primetio na snimku


Jurenje autobusa sa Horom, u niskom letu ... Huh, preskočiču svaki dalji komentar, kako je to izgledalo


Ovo je bila moja ideja, snimiti Hor kako formira natpis iz vazduha. Ipak je bilo ne dovoljno ljudi, te je natpis Viva dodat u režiji.
Jako efektno, a naravno nije ni ovo nije baš pametno snimati. A samo bih dodao tip: nisam se setio, da su Vox-ici čučnuli , bila bi manja senka, koja je malo kvarila logo

Konfiguracija sa kojom su snimljeni kadrovi iz vazduha je DJI Phantom FC 40 (Phantom 1) , Zenmuse 2D gimbal, i GoPro Silver 3 + kamera. Imao sam sreće da nije bilo vetra, što se koliko vidim retko dešava u Beogradu, pa su kadrovi bili upotrebljivi.
Pre nego što po meni krenu modelari drvlje i kamenje, da dodam, da su me zvali i sutradan u Areni da snimam, sa Vox-ićima za njihovu reklamu , ali sam odbio napominjući da letim na GPS-ovima, i stvarno nebih voleo da eksperimentišem i improvizujem u ATTI modu u zatvorenom prostoru ma koliko veliki bio ... Jednostavno treba razgraničiti šta se može, a šta ne, jer ljudi (tzv producenti) imaju sasvim drugu sliku šta bi snimili, a naravno sasvim su drugačije mogućnosti male letilice poput Phantoma, koja je ipak pravljena za neke polu ptičije kadrove objekata iz vazduha, a ne blisko snimanje ...
No eto, duplo zadovoljstvo rc letenje, i pomaganje predivnom Horu Viva Vox , pa makar i sa par kadrova ....



Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/