Author Topic: Kabala za Tarot 2D gimbal  (Read 3000 times)

Offline Pbcraska

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Kabala za Tarot 2D gimbal
« on: May 30, 2015, 08:39:25 PM »
Potreban mi je kabal za podešavanje Tarot 2D gimbala. Nisam siguran kako se zove ali na jednoj strani kabla je USB a na drugoj mali konektor koji se povezuje na ploču gimbala. Jedino tako mogu povezati gimbal sa softverom kojim se podešava. Ako neko zna gde mogu kupiti takav kabal odnosno adapter neka mi javi. Hitno mi je potreban. Hvala unapred.  Aleksandar.


Offline Pbcraska

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: Kabala za Tarot 2D gimbal
« Reply #2 on: June 11, 2015, 04:40:14 PM »
Upravo to mi i treba. E sad ne znam da li treba i ova el. pločica ili samo kabal sa interfejsom.

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Kabala za Tarot 2D gimbal
« Reply #3 on: June 12, 2015, 08:10:14 AM »
Taj kabel ti je najverovatnije usb to rs232...sa nekim ftdi ili silabs cipom...na jednioj strani imas usb a na drugoj rx, rx, gnd i napajanje Vcc.
Ne znam pinout tarot kontrolera ali ni to nije tesko "napipati" tj. premeriti pa videti gde je sta.
Mozda imas nekog elektronicara u okolini pa pitaj za pomoc...99% ces resiti problem.
Naravno, uvek ti ostaje opcija da porucih preko kineza kompletan kontroler i taj usb kabel za podesavanje, cak sam voljan da ti  odkupim kontroler-ako ti samo treba taj usb kabel. Meni on ne bi trebao :)...

 (<--)



Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Kabala za Tarot 2D gimbal
« Reply #4 on: October 03, 2015, 07:11:18 PM »
Ovako izgleda kompletan Tarot T-2d...tu je i kabal za programiranje preko usb-a.