Author Topic: Potreban sistem za HD Live video broadcast  (Read 2929 times)

Offline gurman

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
    • Clickers
Potreban sistem za HD Live video broadcast
« on: July 24, 2015, 02:13:19 PM »
Pozdrav drugari,

Potreban mi je neki HD down link za reportazni auto.
Uredjaj koji je na zemlji treba da ima izlaz HD SDI, ili da ima HDMI izlaz ali da uspesno moze sa nekim konverterom (Black Magic ili nekim drugim) da se dobije kvalitetan FullHD izlaz za reportazni auto.

Imam letelicu DJI S1000 sa gimbalom Zenmuse Z15-5D, i kameru Canon 5D MKIII.

Jedno resenje je DJI Lightbrige, pa da imam jedan video transmiter na letelici a  dva receivera, jedan za moj monitor, sa prikazanom telemetrijom, i jedan za reportazni auto.
E sad, tu je problem sto u full kvalitetu taj uredjaj nema veliki domet i ima dosta velik latency.

Da li je neko upoznat sa nekim kvalitetnim uredjajima za Live Broadcast ili je radio sa nekim od njih?
Rado bih cuo vasa iskustva i predloge.

Hvala unapred :)

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Potreban sistem za HD Live video broadcast
« Reply #1 on: July 25, 2015, 08:35:44 AM »
Nije samo to, ne mozes ga ni koristiti za prenos, osim ako i gledaoci ne trebada prate telemetriju. Za FPV koristi obican 5.8GHz link,  a za prenos se lepo pogazao
[urlhttp://kopterworx.com/connex-hd-video-downlink-preorder.html[/url]
A ovo ti je profi varijanta sa SDI izlazom ali mnogo skuplja
http://kopterworx.com/shop/paralinx-hd-link-hdmi-gopro/hd-skylink-pro-5ghz-tx-rx-sdi-version.html
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Potreban sistem za HD Live video broadcast
« Reply #2 on: September 18, 2015, 08:32:47 PM »
Mi smo koristili teradek clip, za tu cenu odlicna stvar. Domet nam nije bio problematican niti lag od par frejmova, ali je i istina da sam ja vise bio za kontrolom hexacoptera. Uglavnom vredi pogledati ako nemas nista pametnije (i naravno skuplje :). Jedino nije full 1080p/60 koliko se secam. Inace ima teradek dosta i ostalih enkodera, isto tako nisu nesto preveliki posto se nose na kamerama.