Author Topic: Povezivanje FPV  (Read 3814 times)

Offline Saka

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
  • Leteti leteti i samo leteti
Povezivanje FPV
« on: November 04, 2015, 08:51:48 AM »
Drage kolege,

Ako može mala pomoć oko povezivanja.
Na meni su dva načina da povežem na externu batku(3s) sve ili da sve ide preko 4s .
Iskreno totalno sam se izgubio gde šta i sa čim da povežem
« Last Edit: November 04, 2015, 11:35:22 AM by Saka »

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Povezivanje FPV
« Reply #1 on: November 04, 2015, 09:53:07 PM »
Ovako se dosta lose vidi sta sve to imas, prvo proveri da li uopste moze da radi na 4s ili je max 5V, 12V. Bilo bi super ako bi dodao linkove na te stvari, pa da se potrazi dokumentacija ili barem napisao opisno recimo, sad cu da pogadjam sta ima tu sve :

izgleda mi kao video transmiter eachine ts832 600mW

hobbyking 3 channel video switch

tarot 2D gimbal sa zyx2 kontrolerom

12V FPV Ubec

za kamere ne znam nit za veču kutijicu na sredini, jel to neki OSD ili?

Uglavnom dok ne znam šta je tačno šta, ne mogu da pomognem.

Izgleda mi da si nabavio ubec baš zato da bi sve mogao da prikačiš na 4s bateriju?

Offline Saka

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
  • Leteti leteti i samo leteti
Re: Povezivanje FPV
« Reply #2 on: November 05, 2015, 01:21:48 PM »
gerotmf,

To si u pravu, nisam nista naveo od specifikacije
TX TS832 specs:
Power output: 12V
Power input: 7.4-16V (3S Lipo suggested)
Transmitting power: 600mA
Antenna gain: 2db
Working current: 220mA at 12V
Video bandwidth: 8M
Audio bandwidth : 6.5M

Kamera je ova:
http://shop.runcam.com/runcam-pz0420h/

Tarot 2D gimbal

12v FPV ubec

,
Sve bi trebalo po specifikaciji da radi na 12v
Našao sam ovo, ja bi tako spojio ako je to ok ?




Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Povezivanje FPV
« Reply #3 on: November 05, 2015, 07:08:03 PM »
Išlo bi tako, jedino onih 5V iz fpv tx ti ne treba, pošto ti kamerica radi na 12V. Jedino što me malo brine je ukupna potrošnja na 12V pošto ti je ubec max 3A. Pitanje je i koliko šuma če gimbal motori da rade na 12V liniji. Ako neče biti dovoljno ampera u krajnjem slučaju možeš sam gimbal da povežeš i na 4s direktno - koliko sam pročitao na forumima radi lepo i na 4s (u uputstvima piše da je max 14.6V pa me to malo brine).
Kad budeš povezivao taj hobbyking video switch pazi na polaritet servo priključka, par ljudi se žalilo da je valjda naopako označeno na kutijici pa su spalili pixhawke, naze ... - imaš više na hobbyking reviewima pod tim proizvodom na international stranici.

Offline Saka

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
  • Leteti leteti i samo leteti
Re: Povezivanje FPV
« Reply #4 on: November 06, 2015, 03:03:43 PM »
Išlo bi tako, jedino onih 5V iz fpv tx ti ne treba, pošto ti kamerica radi na 12V. Jedino što me malo brine je ukupna potrošnja na 12V pošto ti je ubec max 3A. Pitanje je i koliko šuma če gimbal motori da rade na 12V liniji. Ako neče biti dovoljno ampera u krajnjem slučaju možeš sam gimbal da povežeš i na 4s direktno - koliko sam pročitao na forumima radi lepo i na 4s (u uputstvima piše da je max 14.6V pa me to malo brine).
Kad budeš povezivao taj hobbyking video switch pazi na polaritet servo priključka, par ljudi se žalilo da je valjda naopako označeno na kutijici pa su spalili pixhawke, naze ... - imaš više na hobbyking reviewima pod tim proizvodom na international stranici.

Ne pogledah koliko daje output iz vtx, ali ako ništa spojiću direktno na 4s.
Najmanja baterija je 4500 ah, čak sam kupio baterije 3s samo za FPV, ali mi je nekako elegantnije da sve ide preko 1 batke.

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Povezivanje FPV
« Reply #5 on: November 07, 2015, 12:07:19 AM »
Vtx power out ti i ne treba (valjda imaš 5V bec), on daje 5V za kamericu. Proverio sam potrošnju za 12V, gimbal valjda troši 200-500mAh, kamerica 80-100mAh, ts832 200mA, znači 3A na 12V ti je više nego dosta. Ostalo se ionako napaja iz 5V bec-a.