Author Topic: Ispit za bespilotne vazduplohove  (Read 5235 times)

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Ispit za bespilotne vazduplohove
« on: March 07, 2016, 03:31:20 PM »
Za one koji planiraju da polažu ispit za upravljanje bespilotnim letelicama, sastavio sam mali sajt na kome se može virtuelno polagati.

Ispit je dostupan na:
http://ispit.chk.rs/

Od ukupno 112 zvaničnih pitanja, nasumično je odabrano 40. Ne znam da li postoji neko vremensko ograničenje za polaganje, ali i ako ima, ručno sami štopujte sebi vreme :)


Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Ispit za bespilotne vazduplohove
« Reply #1 on: March 07, 2016, 04:06:10 PM »
E bravo majstore, trebace mi uskoro

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Ispit za bespilotne vazduplohove
« Reply #2 on: March 07, 2016, 04:46:48 PM »
 :)aplauz (res)

Offline paja011

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
Re: Ispit za bespilotne vazduplohove
« Reply #3 on: March 07, 2016, 07:05:35 PM »
Danko, svaka čast na trudu i pre svega dobroj volji da se ovako nešto uradi  :)aplauz

Mislim da bi ovo trebalo predstaviti onim stručnjacima iz DCV - eto živog primera kako se ispiti mogu polagati "on line", a o registracijama letelica, prijavama letova i sličnim bahanalijama da i ne govorim. Lično me ne pogađa obaveza dolaska u BG, radi završavanja nekih administrativno birokratskih poslova, ali ljudi koji žive izvan su zaista stavljeni u diskriminišući položaj. U "vanbeogradskoj Srbiji" se već ustalilo mišljenje kako u prestonici  teče med i mleko, dok je ostatak države potpuno zanemaren. Postupanje DCV-a zaista doliva ulje na tu vatru, pa evo prilike da se malo isprave.

Konačno, ako oni (DCV) nemaju čoveka koji zna ovako nešto da uradi, evo mogu da iznajme Dankove usluge, verujem da se neće uvrediti :big smile. Neće valjda biti da nemaju nekoliko stotina elerona da finansiraju izradu nečega ovakvog. Nije da me briga i da zavirujem u tuđi buđelar, ali baš bih voleo da saznam koliko su recimo u 2015. godini dali za "reprezentaciju". Da se ne lažemo, onolike takse i naknade naplaćuju od avio saobraćaja (čak i na karte i putnički prtljag), pa mora biti da se može naći neki dinar i za nešto što je čista dobrobit za građane.

Na kraju, Danko izvini što sam ti "nameštam tezgu" bez tvoje saglasnosti, pa ukoliko te ovo iritira, samo reci i obrisaću post.

Uzdravlje  (pijemo)

P.S.
Nije mi ni na kraj pameti da izazivam neku političku debatu, već samo skrećem pažnju na jednu od mogućnosti da se građanima olakša, ako se već ne poboljšava kvalitet života. To bi valjda trebalo da je primarni zadatak države, tj. vlasti u zemlji. Sve znam, prethodne dve rečenice nemaju veze sa pameću, ali idu izbori, pa možda i uštinemo neku blagodat, a šta stvarno mislim ne smem ni da napišem  (___)

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Ispit za bespilotne vazduplohove
« Reply #4 on: March 07, 2016, 07:33:28 PM »
Kada bi DCV dozvolio da se ovo polaže od kuće, bojim se da bi to bilo kao u onom vicu sa Mujom "...od tada je mene krenula karta..." :)

Možda bi eventualno mogla da postoji opcija da DCV da ovlašćenje lokalnim aero klubovima da vrše testiranje, ali s obzirom na to da će ovaj ispit polagati ukupno 2.5 čoveka godišnje, verujem da nema nikakvog praktičnog interesa za širenje te priče.

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Ispit za bespilotne vazduplohove
« Reply #5 on: March 25, 2016, 10:40:39 PM »
Sve pohvale na ulozenom trudu...  (pijemo)

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Ispit za bespilotne vazduplohove
« Reply #6 on: March 27, 2016, 07:16:59 PM »
Svaka cast na trudu. BRAVO .

Nema sanse da se polaze on-line, jer alt-tab sve govori za sebe.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!