RC MODELI AVIONA - SUS > AKROBATSKI MODELI

EXTRA 300S

<< < (9/9)

Stanko BG:
Večeras smo Bole i ja uspeli da se posle dužeg vremena družimo i zajedno smo sklopili Saito. Evo njegovih ruku dok privija kućište bregastog vratila nakon veoma uspešnog uzupčivanja. Sada kada imamo alat, ovaj je proces veoma jednostavan.


Potom je usledilo montiranje i pritezanje cilindra:


Uvek koristimo Sunoco uljce. Sve lepo da se ,,ukačka" u ulju...  oo))

Nakon postavljanja kućišta bregaste i cilindra, pri čemu je veoma važno da se ovi elementi pritežu unakrst, naštelovali smo zazor ventila, montirali zadnji poklopac, montirali deklove, usisunu granu i karburator. Motor je ponovo spreman za rad. Uskoro sledi montaža na avion i ponovna testiranja, ako vremenske prilike dozvole.

Motor je zaista prelep - ne mogu mu poreći tu vrlinu. Takođe, kvalitet mikroliva i aluminijuma od kog je izliveno kućište su izuzetni. Veoma čvrsta legura aluminijuma je upotrebljena i navoji su izuzetno jaki pa je moguće ostvariti 100% dihtujuće spojeve, a da navoji ne proviju. Prema uputstvu, koristili smo ulje na navojima prilikom stezanja, a nikako nismo koristili thread locker.

Stanko BG:
Le voilà! Motorče je ponovo na avionu  :hehe


Čekam neki pristojan dan za letenje...

Stanko BG:
Danas, 23. maja sam, najzad, na letenju testirao motor i sve je radilo besprekorno. Trebalo je samo da se isposti za 1/8 kruga na leru i da se ušteluje glavna igla. Motor sada, konačno, radi kako treba. Drži stabilno ler i prihvata gas. Uspeo sam da uradim IMAC program u celosti. Veoma sam zadovoljan i konačno se smiren i opušten bavim finim doterivanjem trimova na avionu.


Nadam se da sada predstoje dani vežbe i uživanja.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version