RC MODELI AVIONA - SUS > MOTORI GENERALNO

SAITO 100 ремонт

<< < (2/3) > >>

dejan_ts:
Malo je to cudno da se sam venac raspadne jer je on ipak od nekog jaceg metala sacinjen i uradjen iz dva dela kako bi drzao kuglice na broju i na odredjenom rastojanju jedno od druge

Malo me cudi isto to sto si gore naveo od orvih kezajeva da su koyo i jos nesto ,kako mi se cini ili ukazuje taj motor je ima remont pre tebe jer kako ja znam svu ti motori inaju svoje fabricke lecajeve

Mozda prilikom servisa tog motora ili je neko pokusao da ga servisira uspesno a ustvari ispade neuspesno

Menjao sam mali milion puta te lezajeve i nikada ali bas nikada se nisam susreo sa takvom scenom kao sto se tebi desila

Sva sreca te nusta drugo nije nastradalo sem tog venca i dobro je sto nije mogao da ide dalje sem u kuciste kartera

presko:

@dejan_ts

Први сам корисник мотора, који је иначе купљен у LINDINGER-У.

dejan_ts:
Ako si prvi vlasnik motora onda je sve to do tebe ,sama procedura startovanja i ostale stele

presko:

Размонтирао сам склоп брегасте осовине. Ово је било неопходно да бих могао да извадим доњи део подизача вентила из вођице, а да бих могао касније да поставим алат за позиционирање брегасте осовине, а и да бих могао делове детаљније да очистим.

Одврнуо сам завртањ који држи осовину брегасте осовине и она је сама испала, а са њом и остали делови.





Једино сам дрвеним штапићем изгурао доњи део подизача вентила.



Проверио сам алат за позиционирање брегасте осовине, одлично је пасовао.







Послео овога сам прионуо на чишћење делова мотора.
Делове сам чистио четкицом за зубе и петролејом. Такође сам користио и штапиће за уши и старе крпе.
Из мотора сам морао да уклоним фину металну прашину, насталу распадањем венца лежаја и његовим стругањем о унутрашњост картера.
Са спољне стране сам почистио остатке сагорелог уља и разну механичку нечистоћу.







Вентиле нисам хтео да размонтирам, остали су нагарављени али неких наслага сагорелог уља или било какве нечистоће није ни било.





Мотор је остао у петролеју да чека склапање.



Да напоменем, код чишћења користим две кадице са петролејом. Прва у коју стављам запрљане делове да се прљавштина мало раствори и друга у коју стављам очишћене делове.

dejan_ts:
lepo radi petrolej svoj posao ,nisam ni znao da moze sa njim da se odmasti motor i opere     (res)


bice kao nov nema sta  :)aplauz


vedro

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version