Author Topic: Jedrilica Cularis + NOKIA ??? hehe  (Read 7653 times)

Offline shelle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 186
Jedrilica Cularis + NOKIA ??? hehe
« on: May 10, 2009, 10:41:14 PM »
Kako li to izgledA?!?!
Pa uskoro cemo svi saznati :-))). Lepljiva traka j cudo  (yay) (:sok:)

Sledi video klip:

Offline alexis

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Jedrilica Cularis + NOKIA ??? hehe
« Reply #1 on: May 11, 2009, 01:06:49 AM »
Evo klipa koji je shelle najavio a ja vec razmatram neke kvalitetnije varijante samo me kopka do koje tezine mogu da pustim mastu  mmmm



Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 679
Re: Jedrilica Cularis + NOKIA ??? hehe
« Reply #2 on: May 11, 2009, 04:37:49 PM »
Po Marfijevom zakonu, sto rece Lazo, postoje dve vrste lepljive trake: jedna ne drzi uopste, dok druga nemoze da se skine.  lol
Sa kojom ste vi imali posla?

Super zabava!

Offline shelle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 186
Re: Jedrilica Cularis + NOKIA ??? hehe
« Reply #3 on: May 11, 2009, 05:25:40 PM »
Po Marfijevom zakonu, sto rece Lazo, postoje dve vrste lepljive trake: jedna ne drzi uopste, dok druga nemoze da se skine.  lol
Sa kojom ste vi imali posla?

Super zabava!

Sto se tice trake mi smo iskoristili obican izolirban koji je super odradio posao. Cularis je od elapora i traka je prionula na povrsinu savrseno. Cak je i sletanje bilo malo grublje ali nista nije falilo. Acina Nokia je ostala fiksirana sve vreme!
Morali smo samo da skinemo kabinu od jedrilice da bi telefon stao, a to se pokazalo super jer je deo telefona gde je nalazi mikrofon bio prakticno u trupu(odmah do baterije) pa je bio manje izlozen strujanju vetra, odnosno buka je svedena na minimum
 (<--)

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Jedrilica Cularis + NOKIA ??? hehe
« Reply #4 on: May 11, 2009, 05:32:04 PM »
Jel ta nokija imala GPS ako jeste steta sto niste pustili traking imalo bi jos po nesto da se prikaze.
Cestitke samo napred u nove pobede.
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline shelle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 186
Re: Jedrilica Cularis + NOKIA ??? hehe
« Reply #5 on: May 11, 2009, 05:41:00 PM »
Jel ta nokija imala GPS ako jeste steta sto niste pustili traking imalo bi jos po nesto da se prikaze.
Cestitke samo napred u nove pobede.

G. Gile ja ne znam koja je tacno Nokija ali ja mislim da pripada novijoj generaciji, tako da verovatno da ima gps. Dadoste nam novu ideju ali cemo o tome kad se vidimo posto sam video da je G. Lazo radio a i vi ste bili prisutni ako se ne varam. Mi se iskreno nismo ni nadali da cemo napraviti snimak iz vazduha, ideja je dosla onako..spontano (sto je opet sladje jel). A ja sam se plasio da ne survam i telefon i jedrilicu pa smo malo plasljivo usli u taj let, ali sada... Ma nebo je granica  :big smile

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Jedrilica Cularis + NOKIA ??? hehe
« Reply #6 on: May 11, 2009, 05:48:10 PM »
Shelle svaka cast za letenje! Prijatno si me iznenadio, Cularis ti je bas legao. Samo sada moras biti jos oprezniji, ulazis u opasnu "fazu"!

Bas rekoh Lazi da bi mogli da organizujemo jedan skup jedrilicara bez takmicenja.

poz
Veljko

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Jedrilica Cularis + NOKIA ??? hehe
« Reply #7 on: May 11, 2009, 06:07:11 PM »
Nije valjda da ce jedrilicari da se samoorganizuju i da odvedu Lazu sa sobom prosto nemogu da bilivim smor me napusta sa ladu malim slovima. :hehe
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Jedrilica Cularis + NOKIA ??? hehe
« Reply #8 on: May 11, 2009, 08:14:04 PM »
Samo se ti nadaj!!! (--<<--)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline shelle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 186
Re: Jedrilica Cularis + NOKIA ??? hehe
« Reply #9 on: May 12, 2009, 12:53:52 AM »
Shelle svaka cast za letenje! Prijatno si me iznenadio, Cularis ti je bas legao. Samo sada moras biti jos oprezniji, ulazis u opasnu "fazu"!

Bas rekoh Lazi da bi mogli da organizujemo jedan skup jedrilicara bez takmicenja.

poz

Hvala Magic!! A potpuno te razumem sta mi kazes, onda kad se pomislis da ti dobro ide -onda se malo okurazis i...eno je zabodena u zemlju.. A za skup jedrilicara, samo reecite vreme i mesto !!!!!

Offline alexis

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Jedrilica Cularis + NOKIA ??? hehe
« Reply #10 on: May 14, 2009, 12:07:23 AM »
Shelle, gledam snimak po stoti put pa se setih da te pitam jesi li provalio zasto se elisa okretala non-stop?

Offline shelle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 186
Re: Jedrilica Cularis + NOKIA ??? hehe
« Reply #11 on: May 14, 2009, 01:40:34 AM »
Shelle, gledam snimak po stoti put pa se setih da te pitam jesi li provalio zasto se elisa okretala non-stop?

Izgleda da moja greska bese... Nesto sam ja opet uradio sa stanicom  (___) i opet ja iz neznanja pravim problem  (___)

Objasnicu ti kad se vidimo

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Jedrilica Cularis + NOKIA ??? hehe
« Reply #12 on: May 14, 2009, 06:33:40 AM »
Nije stanica kriva. Treba preprogramirati kontroler motora (ESC), odnosno treba uključiti kočnicu na kontroleru, i sve će biti u redu.
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline shelle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 186
Re: Jedrilica Cularis + NOKIA ??? hehe
« Reply #13 on: May 16, 2009, 12:24:08 PM »
Nije stanica kriva. Treba preprogramirati kontroler motora (ESC), odnosno treba uključiti kočnicu na kontroleru, i sve će biti u redu.

Lazo, nasao sam resenje, usao sam malo u stanicu i video da je mix THRO (strelica) THRO bio na +1. Stavio sam to na 0 i motor radi kao ranije, odnosno potpuno se gasi kada mu to naredim. Srecan sam sto sam to provalio solo, samo mi nije jasno kako je do toga doslo posto stanicu niko nije dirao?!?! Nema veze, Cularis para nebo ovih dana ko lud, a to je najvaznije

Pozdrav svima

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Jedrilica Cularis + NOKIA ??? hehe
« Reply #14 on: May 16, 2009, 05:47:47 PM »
Uživaj!
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!