Author Topic: Formiranje NiMh  (Read 4217 times)

Offline shelle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 186
Formiranje NiMh
« on: June 01, 2009, 06:54:53 PM »
Pazario sam 4 komada NiMh baterija da bi opremio jedrillicu. A moje pitanje je: posto po svim savetima baterije moraju da se formiraju, odnosno da se napune pa isprazne 3 puta, da li je moguce da ih posle PRVOG punjenja stavim u rad?  Posto bi obavio eventualno samo jedan let ovog vikenda, da li ce baterije posle tog JEDNOG punjenja imati snage za, recimo, jedan let u trajanju od 1h?

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Formiranje NiMh
« Reply #1 on: June 01, 2009, 08:26:43 PM »
Shelle,

u teoriji NiMh dostizu svoj puni kapacitet tek posle 4-5 ciklusa. Dali ces moci da letis 1h zavisi od njihovog nominalnog kapaciteta.

A ako smem da pitam, posto pretpostavljam da zu za Cularis-a, sta ce ti dodatne baterije?

poz
Veljko

Offline shelle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 186
Re: Formiranje NiMh
« Reply #2 on: June 01, 2009, 08:34:31 PM »
Shelle,

u teoriji NiMh dostizu svoj puni kapacitet tek posle 4-5 ciklusa. Dali ces moci da letis 1h zavisi od njihovog nominalnog kapaciteta.

A ako smem da pitam, posto pretpostavljam da zu za Cularis-a, sta ce ti dodatne baterije?

poz

Ej Magic pozdrav druze

Nisu za Cularisa nego za Albatrosa sto sam pazario skoro. F3J jedrilica 3,4 m. Cekam jos jedan servo da mi stigne za nju pa bi je zapustio ovaj vikend - verovatno na Zlatiboru. Odnosno...blize je istini da cu ja samo da gledam - trebao bi da je leti Krema. A baterije sam punktovao i trebao bih da je stavim da se formiraju (samo jos da nadjem ko ce to da mi uradi, jer mi punjac stize tek iduce nedelje  >:( ). Znaci dal ce imati kapacitet bar za probu jedrilice?

Sta velis?

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Formiranje NiMh
« Reply #3 on: June 01, 2009, 09:35:38 PM »
kapacitet?
Veljko

Offline shelle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 186
Re: Formiranje NiMh
« Reply #4 on: June 01, 2009, 10:45:24 PM »
Bio sam u haaosu tog dana pa mi je memorija malo...

mislim da su 2350

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Formiranje NiMh
« Reply #5 on: June 01, 2009, 10:53:30 PM »
Formiranje nije toliko bitno za prijemnicke baterije. Pre upotrebe samo ih dopuni za prvo letenje makar sa 1000mAh (mozete i dok spremate jedru za letenje to da uradite) i bice vise nego dovoljno. Posle toga uradi 3 puta praznjenje-punjenje sa 0,2A i to bi bilo to.

Veljko

Offline shelle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 186
Re: Formiranje NiMh
« Reply #6 on: June 01, 2009, 11:35:11 PM »
Hvala Magic na korisnim savetima - kao i uvek.

Pozz


Sh.