Author Topic: Savski nasip 5.7.09  (Read 2459 times)

Offline srpska posla

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 304
Savski nasip 5.7.09
« on: July 06, 2009, 12:22:33 AM »
Standardno letenje(kyosho spree, piper, pt 17, camac za VODU-po travi se nije bas pokazao)  i par novih modelara,
Pored novih snaga interesantno je pomenuti.....nje bas za Riplija...
....Piper cub(treca sezona letenja) je počeo da doživljava "flater", prvo uočeno zvučno( kao jeftn woofer) , a onda i vizuelno izolovan na horzontalcu....

Epilog:
Model izgubio  horizpontalac  i servo  (totalan gubitak komande visine), sleteo bez oštećenja "na elerone"
slke:


Jednom Hobi, opet Hobi treci put...to su vec srpska posla

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Savski nasip 5.7.09
« Reply #1 on: July 06, 2009, 12:28:22 AM »
Odlicno je prosao s obzirom na ozbiljnost situacije! Svaka cast!
 (res)

Nego na koji nacin je uspeo toliko parce da odvali, jel bio u nekom obrusavanju...?
 mmmm

poz
Nikola | rcfly.in.rs


Offline srpska posla

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 304
Re: Savski nasip 5.7.09
« Reply #2 on: July 06, 2009, 11:12:33 AM »
Šta reći... , model je probio zvučni zid (<--) 
Šalm se, ovog puta nije bilo neko ekstremno poniranje, sada je stigla naplata za neke ranije nestašluke.
 Razlog zašto se odvalilo veliko parče je što su šarke bolesno jake i zašrafljene holšrafom ispod monokota, a konstrukcja horzontalca nije najoptmalnja u odnosu na upotrebljenu količinu drveta.

 Horzontalac je ostao zaglavljen u položaju kao na fotografiji.
 Na visini sam mogao da pravim krugove i lupinge,  i tako sam ga doveo na pravac za sletanje, onda je tu nastao problem sad je u tunelu nema više prostora za manevre, a čim se poravnaju krila krene da pumpa  i ide u luping, jedino  što je tada blo u mojoj moći je da ubrzam li odložm trenutak sloma uzgona,a iz ponranja eleronima da usmerm pajpera u kom pravcu će da se izvlači i onda da ga bacakam "s krila na krilo" da ne krene odmah  u penjanje.
Sve dok nisam potpuno ugaso motor nisam mogao model da spustm ispod 2m (mislim... mogao sam), a onda je sleteo na put, "ko rukom".

Sve je trajalo ne duže nego čitanje ovog teksta, a o tim trenucma bi moglo da napiše po tri sastava na tri različte teme  ;namig
Jednom Hobi, opet Hobi treci put...to su vec srpska posla

Offline shelle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 186
Re: Savski nasip 5.7.09
« Reply #3 on: July 06, 2009, 12:45:54 PM »
Dzoni svaka cast, ipak treba znati
Bravo !!

 :)aplauz