Author Topic: 24.07. do 03.08.2009 - Светски моделари у Србији  (Read 2685 times)

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Данима уназад гледам на ТВ, читам у новинама итд. о међународном такмичењу које сутра треба да почне код нас. Не обраћам пажњу на детаље јер знам где ћу да нађем све информације које ме интерсују - на овом форуму...

Можда не видим добро, али се овај догађај овде на форуму уопште не помиње.

А ево шта пише, рецимо на http://www.nadlanu.com/Dynamic/News,intLangID,2,intItemID,140148,intCategoryID,274.html

-----------

"Od 24. jula do 3. avgusta Vazduhoplovni savez Srbije i beogradski aeroklub "Aerolux" biće domaćini Svetskog prvenstva i Svetskog kupa u vazduhoplovnom modelarstvu. Oko 800 ljudi, od čega 350 takmičara boraviće tih dana u Beogradu.

Pre nego što 26. jula zvanično otpočne Svetsko prvenstvo u vazduhoplovnom modelarstvu Control line 2009, Beograd će biti domaćin Svetskog kupa „Memorijal Svetomir Sinđelić“ u istim modelarskim kategorijama. Na kupu, koji će trajati od 24. do 25. jula, učestovaće oko 25 zemalja i oko 350 takmičara. Modelari će se takmičiti u dve kategorije – F2B (akrobatski modeli) i F2D (modeli za vazdušni boj), navode u Vazduhoplovnom savezu Srbije (VSS).

Svečano otvaranje Svetskog prvenstva biće organizovano 27. jula u 20.15 na sportskom aerodromu „Lisičiji jarak“ u Beogradu. Takmičenje će okupiti neke od najboljih svetskih modelara, odvija se uz pokroviteljstvo Ministarstva omladine i sporta.

Aeroklub „Aerolux“ organizovao je od 2007. do 2009. godine čak 5 takmičenja za Svetski kup u aviomodelarstvu. U protekle dve godine ovaj ugledni beogradski klub organizovao je i tri evropska i jedno svetsko prvenstvo, a još jedan Svetski šampionat očekuje ih u 2011. godini u Beogradu. Zbog odlične organizacije i veoma intenzivnog rada, AK „Aerolux“ nagrađen je od strane Međunarodne vazduhoplovne federacije „Honorary Group Diploma“. Direktor ovog kluba, Ljubomir Radosavljević dobio je diplomu „Paul Tissandier“ zbog svih napora koje je uložio u razvoj vazduhoplovstva u svetu.

N.D. "

-----------

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Verovatno da se radi o klasi kružnih modela. Svetski modelari, kako se nazivaju u članku su ( non RC) modelari koji rado dolaze u zemlje gde je sve jeftino. Svi troškovi takmičara su mnogostruko jeftiniji nego u EU ili drugim zemljama.
Jedno vreme smo bili interesantni i za italijanske lovce jer se smelo pucati na sve što se mrda za jeftine pare. :(
Kada se spomenu reči "takmičenje" ili "svetski" svi dignu glavu, uh koliko smo mi naj laf, jer smo dali jednu livadu da se ljudi okupe i jurcaju u krug. :jaki:
Na zapa je RC zakon i nikoga ne interesuje ova ili slična zastarela klasa, osim samih takmičara, barem ne toliko.
Bez obzira na moje viđenje, sigurno je interesantno kada je puno modelara na okupu, pa i onda kada nemaju stanicu u rukama i vrte se u krug  oo)) I ja sam tako počeo  ;namig
Jedino je interesantno u svemu da ima kategorija kombata, odnosno, ko će kome pre da odseče rep. Da se to radi sa RC modelima, ja bih rado i da učeastvujem.
Ovo je i prilika da si isiše malo (više) para iz budžeta na ho-ruk investicije na ime betonijranja i postavljanja žičane ograde  ;)
Svejedno. Sigurno će neko da napravi fotke i da objavi na ovom RC forumu.   (photograf)
Molim da se ne RC modelari ne naljute  :-*

http://www.vazduhoplovnisavezsrbije.org/index.php?option=com_content&task=view&id=159&Itemid=134

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Да, да, Ф2 - нисам обратио пажњу. Ја се надао правом РЦ догађају.

Ово ни мени није интересантно (без љутње коме јесте (res)).