RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > TRENAŽNI MODELI

Pomoc pri izboru Kyosho Calmato 1400 Sports EP vs. Wing Dragon

<< < (2/7) > >>

panther:

--- Quote from: djukicdejan on May 29, 2008, 07:03:42 AM ---Gledajucu lakocu manervisanja iskusnih letaca koji su svakodnevno na ovom forumu ( ne bih nabrajao - ima ih..) pomislih da je to sasvim lako i jednostavno i da moze svako....pa na Conradovom ssajtu ugledam WD elektro model koji mi se ucini pravim izborom. Narucim - dobijem - kod pravih majstora ( prepoznace se) utrimujem - cak malo i letim ( opet uz njihovu pomoc) ali kad sam prvi put to isto hteo sam - problem. Sad WD stoji okacen na ekseru u radionici kao uspomena na ljudsku glupost...
--- End quote ---

Jel mozes samo ukratko da napises ako ti nije problem zasto ti WD stoji zakacen o klin :) u cemu je bio problem?
Hvala.

djukicdejan:
            Prateci skoro sve novosti na ovom forumu procitah da si video WD zute boje opremljen sa kamerom kako slika prirodne lepote Crne Gore te se nadam da si procitao i koje je modifikacije pretpeo taj model. Treba li uopste diskutovati o iskustvu coveka koji je upravljao tim modelom praveci onake divne snimke iz vazduha. Jako je dugacak put od modela koji dobijes za 150 eurona do onoga sto si video. A on je okacen u radionici zbog toga sto je olupan o zemlju. Veste ruke nekih modelara (ovim putem im se zahvaljujem - mada se zahvalnost ovog tipa ne doruckuje) vratise ga u zivot i ne zelim vise da ga krsim te sam ga zbog toga i okacio. Ako te mnogo svrbe pare ili te pak ne kostaju nista te zelis da napravis istu gresku kao i ja - jer glupo je uciti se na tudjim greskama zar ne  - pa zelis da osetih kako je kad  olupas neki avion onda izvoli pa kupi. Samo da znas da postoje dva tipa ( sto bi mi od neznanja rekli - skuplji i jeftiniji - krila sa eleronima i bez) te sam ja "pametnjakovic" uzeo taj skuplji - racunajuci da ce mi biti bolji. Naravno uz njega ide i "BOLJA" stanica sa vise servoa i jaca baterija i....opet je na ekseru. Ako si me razumeo bolje ti je da kupis neki simulator (dzojstik za komp koji je kao stanica - kaci se USB - potrazi na forumu i rado ce ti neko izaci u susret ) odaberi neki od programa za simulaciju RC modela i dobro ugrejes graficku. Veruj mi da je puno jeftinije , pametnije a  ineces doziveti razocarenje kao svaki pocetnik koji skida model sa drveta, cupa iz zemlje ili pliva do njega u nekom jezeru ( zavisi koju poljanu,livadu ili obalu izaberes za tvoj prvi let). Sve ovo ti pricam iz prvog lica jednine i necu vise smarati. Obrati se za strucnu pomoc ljudima sa ovog foruma koji imaju vise sati u letu nego ja na internetu ...i sta vise reci osim - pametnom coveku i komarac je muzika....
                                                                                   Pozdrav svim forumasima - Dejan

aco:
zdravo. Mozda ja mogu malo da pomognem, jer sam i ja prosle godine bio totalni pocetnik. Pogledaj ovaj model: http://rcfly4um.org/index.php?topic=74.0  Za njega je dovoljno 150e,bez baterija i punjaca. Napravi se za dva tri popodneva a ja sa takvim uzivam u letenju vec godinu dana.
Najvaznija stvar je sto je vecina stvari uradjena od aluminijuma i pricvrscena gumicama. Znaci kad padnes samo ti trebaju jaka klesta i za 10min si ponovo u vazduhu. Ja sam sam naucio da letim za par meseci i nebrojeno padova. Nikad nisam imao prilike uzivo da vidim ljude koji lete rc modele. Samo ti treba dobra volja i velika livada van naselja.Ako se odlucis da pravis model ja cu ti pomoci oko jednostavnih i jeftinih resenja za isti

magic:

--- Quote from: panther on May 28, 2008, 11:01:58 PM ---Hvala ti nesto sam se izgleda istripovao, ne ide mi Engleski bas najbolje :) tako da nisam skontao da kalamato nije RTF, a sta bi mi ti predlozio do 150 evra da bude RTF i da je ok za pocetnika, ali da se ne zasitim za mesec dana :)

--- End quote ---

E pa to vec nije lako! Model Easy Star od Multiplexa je proglasen za najbolji pocetnicki model na svetu. Nazalost kod nas nema vise da se kupi. Vjeka iz Space-a je bio uvezao neku kolicinu ali su svi prodati. Koliko znam nece ih vise uvoziti. Isto tako mislim da je cena bila i nesto veca od toga.

Ako mozes da se snadjes da ti ga neko donese, a onda izvrsis brushless upgrade za 25Eur, kupis dobru polovnu stanicu (trebace za sledece modele) moci ces jako lepo da se zabavis jednu sezonu, a i naucices da jedris sto nije lose.

Druga varijanta je simulator do iznemoglosti pa Calmato. Moram da ispravim Coku i kazem da je model sposoban za sve figure, pa cak i noz, naravno uz malo jaci setup  ;). Ja sam dosta aviona vozio (i polupao) i moram da priznam (nije reklama) da su Kyosho modeli nesto drugacije napravljeni. Nisu pravljeni za takmicenja ali su fenomenalni za vikend letace kao sto sam ja, jer su i malo robustniji  ;). Od kako sam uzeo Calmato, SU29 od Sebart-a stoji na polici. Da se razumemo, SU je neverovatan i neuporedivo bolji model, ali ja trenutno mogu da iskoristim samo jedan mali deo njegovih mogucnosti, a kosta 500Eur bez stanice i bat  :o, greota da ga slupam. Sa Calmatom letim daleko opustenije i polako napredujem. Mislim da cak i kada budem letacki prevazisao Calmato zadrzacu ga u floti, zato sto je idealan model da bude prvi koji letis kada dodjes na livadu.

Ali ako do sad nisi ukapirao, simulator, simulator, simulator ................... pa model!!! Mnogo je jeftinije i manje bolno!

Pozdrav

panther:
Hvala drugari  ;)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version